Anket: AK Parti Kartal Adayı Kim Olmalı?

7 Eylül 2013, 17:36

AK Parti Kartal adayı kim olmalı? Kartal halkı kimi istiyor?

Kartal Yirmidört halkın gündemini tutmaya devam ediyor. Anketleri internet aramalarında en üst sıralarda yer alan Kartal 24 gündem belirliyor.

Kartal’da aday olarak seçilmesi kuvvetli 4 kişi iddialı görünüyor. Şükrü Kontuk, Temurhan Yıldız, Hüseyin Karakaya ve Mehmet Sekmen.

Peki sizin tercihiniz kimden yana? Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve heyeti Kartal’dan kimi aday göstermeli? Kimi öneriyorsunuz? Halkın seçimi kimden yana?

1 Hafta sürecek olan ankete hemen oy verebilirsiniz

2013-10-29_00h39_40

Adayları tanıyalım

Şükrü Kontuk: 1959’da Diyarbakır’ın Çınar İlçesi’nde doğdu. Ailesi aslen Mardin Mazıdağı kökenlidir. 1972’de yerleştiği Kartal’da orta öğrenimini tamamladı. Kıbrıs Yakın Doğu Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunudur. Daha önce 10 yıl Serbest muhasebecilikle uğraşan Kontuk, 1987 yılında kurulan Şafaklar Hipermarketler Zinciri kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı’dır. Siyasete 1975 yılında MSP Gençlik Kollarında başladı. 1984-1990 yıllarında Refah Partisi Kartal İlçe Başkan Yardımcısı görevinde bulundu. 1990-1993 arasında Soğanlık Milli Gençlik Vakfı Şubesi başkanlığını yürüttü. Kartal’da Refah Partisi’nin seçim kazandığı 1994 yılında SKM başkanı olarak önemli bir başarıya imza attı. 1996-1997’de tekrar Refah Partisi Kartal İlçe Başkan Yardımcısı, 1998-2000’de Fazilet Partisi Kartal İlçe Yönetim Kurulu Üyesi, 2001-2009’da Saadet Partisi Kartal İlçe Yönetim Kurulu Üyesi, 2009-2011’de Saadet Partisi Kartal İlçe Başkan Yardımcısı, 2011-2012’de Has Parti’nin Kartal kurucu İlçe Başkanı olarak görev aldı. Ardından Numan Kurtuluş ile birlikte AK Parti’ye geçti. 2013 yılında kuruluşunda aktif görev aldığı Güneydoğu Kültürleri Yaşatma Derneği’nin başkanlığına getirildi. Bu dernek ile İstanbul’da kendi arsasına kendi taziye evini yapan ilk dernek olarak ciddi takdir topladı. Evli ve 6 çocuk babasıdır. Şükrü Kontuk’un Kartal 24’e verdiği özel röportaj için tıklayınŞükrü Kontuk’un Sansürsüz Bakış programındaki konuşmalarını izlemek için tıklayın

Temurhan Yıldız: 1971 yılı Artvin İli doğumludur.Ankara Üniversitesinden hukuk Bölümünden mezun olmuştur. Serbest Avukatlık yapmaktadır.Ak Parti Kartal İlçe kurcusudur.2008 den beri İlçe başkanlığı yapmaktadır. Evli ve 3 çocuk Babası ‘dır. Temurhan Yıldız’ın projelerini anlattığı videoyu izlemek için tıklayın

Hüseyin Karakaya: 1961 Erzurum doğumlu olan ve 25 yıldır Kartal’da oturan Mimar Hüseyin Karakaya, siyasetin içinde pişmiş, yoğrulmuş ve engin belediyecilik tecrübesine sahip. Kartal’da çok sevilen, sayılan bir usta siyasetçi ve belediyeci olarak tanınmakta. Adana Erkek Lisesi’ni okul birincisi olarak tamamladı. Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nden mezun oldu. Kurucusu ve ortağı olduğu inşaat firması bünyesinde,1992’den itibaren yurtiçi ve yurtdışında taahhüt işlerini başarıyla yönetmektedir. Pendik Belediyesi’nde Teknik İşlerden sorumlu Başkan Danışmanlığı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde Uzman Danışmanlığı, Beylikdüzü Belediyesi’nde Teknik Başkan Danışmanlığı yaptı. Kartal’dan 9. Dönem İstanbul İl Genel Meclis üyeliğine seçildi. Refah Partisi Gençlik Kollarında başladığı siyasi hayatında; sırasıyla Kartal RP İlçe Yönetim Kurulu Üyeliği, Kartal FP Kurucu İlçe Başkanlığı ve en son Kartal SP Kurucu İlçe Başkanlığı görevlerinde bulundu. 6 yabancı dil( İngilizce, Arapça, Rusça, Özbekçe, Kazakça, Azerice) bilen Hüseyin Karakaya,1985’ten beri Kartal’da ikamet etmekte olup evli ve 3 çocuk babasıdır. Geçmiş dönem Saadet Partisi Kartal Belediye Başkan Adayı mimar Hüseyin Karakaya.

Mehmet Sekmen: Mehmet Sekmen, 25 Ocak 1958’de Erzurum İspir’de doğdu. Babasının adı Ahmet, annesinin adı Hava’dır. Yönetici; İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’ni bitirdi. Kamu ve özel sektörde yöneticilik yaptı. Serbest Muhasebeci olarak çalıştı. Özel bir şirkette finansman yöneticiliği yaptı. Daha sonra kendi aile firmasında yönetici olarak iş yaşamını sürdürdü. Bir dönem Samandıra, iki dönem Kartal Belediye Başkanlığı görevine seçilerek bu görevleri yürüttü. Ayrıca Bölgedeki birçok Kültür ve Sanat derneklerine öncülük ederek, dernek çalışmalarına katıldı ve bu derneklerde üyelik ve başkanlık görevleri üstlendi. Kartal Spor Kulüp Başkanlığı ve 2. Lig Kulüpler Birliği Başkanlığı görevlerinde bulundu. 22. Dönem İstanbul Milletvekili. Orta düzeyde İngilizce bilen Sekmen, evli ve 4 çocuk babasıdır.

Bu habere 36 kişi yorum yaptı. Bu habere ekleyebileceğiniz bir görüşünüz var mı? İsterseniz, yorumlar kısmına ekleyebilirsiniz.

Yorumlar

Yazar resmi
OLGUN AKYÜREK

KARTALDA AKP BAYRAGI GERİ ALMAK İSTİYORSA BENCE DAHA ÖNCEKİ SEÇİMDE DİĞER PARTİLERE KAYAN OYLARI GERİ ALABİLECEK VE DİĞER KESİMLERDEN ÖZELİKLEDE DOGU KÖKENLİ SEÇMENLERİN OYUNU TOPLAYABİLECEK BİR ADAY BELİRLEMESİ LAZIM BUDA SN.ŞÜKRÜ KONTUK NEZDİNDE BAŞARILABİLECEK BİR ZAFER OLACAGI KANAATİNDEYİM TABİKİ DİĞER ABİLERİMİZDE İYİ İNSANLAR AMA BU SEÇİM SADECE İYİ OLMAKLA KAZANILMIYOR HER KESİMDEN TAKDİR TOPLAMAK LAZIM…SN.ŞÜKRÜ KONTUK TIPKI 1994 YILINDA REFAH PARTİSİNE KAZANDIRDIĞI ZAFERİ BU SENEDE AK PARTİYE KAZANDIRACAK BİR İSİM BENCE ŞİMDİDEN EĞER AK PARTİYİ SEVEN GÖNÜL VEREN KİM VARSA BU İSİM ÜSTÜNDE YOĞUNLAŞARAK DESTEKLEMELERİ LAZIM…ALLAH HER ŞEYİN EN İYİSİNİ NASİP ETSİN.

  Yazar resmi
  Abdullah Güven Yaman

  TEŞEKKÜRLER KARDEŞ GÜZEL DÜŞÜNMÜŞSÜNÜZ BİRLEŞTİRMEK ALZIM AYRIŞTIRMAK DEĞİL HAYIRLI BAYRAMLAR

Yazar resmi
emregndz

Mehmet Sekmen iyiydi hepte iyidir tekrardan gelebilir kartalımızın başına

Yazar resmi
kartal3434

kartalın yıldızını temurhan başkan yükseltecek o da bir yıldız…

Yazar resmi
kartal3434

helal olsun başbakanımıza bayrağımızı yine yerde bırakmadı yazıklar olsun 2020 olimpiyatları alamadığımız için sevinenlere yazık olsunnn

Yazar resmi
kartal3434

bence kartala yeni yüz lazım genç ve dinamik oda temurhan yıldız kartalı iyi bilen sorunlarına hakim olan bir kişi ..

  Yazar resmi
  A.AVCU

  hiç biri olmasın koskoca kartalda 4 isim mi var belediye başkanlığına aday?