Emekli Albay İçin Kartal’da Cenaze Töreni

Yargıtay kararıyla tahliye olduktan sonra evinde ölü bulunan Emekli Albay Halil Yıldız için Kartal Cemevinde tören düzenlendi.

Burada babasının ölümüyle ilgili şüphe olup olmadığı sorusuna yanıt veren Barış Yıldız “Cezaevinde sağlık sorunları oluştu.Düşüp dengesini kaybetmiş” dedi ve ekledi “Hakkımız 16 yıl veren Hakime bile helal olsun”.

#Balyoz davası nedeniyle yaklaşık 3 yıl Silivri cezaevinde tutuklu kalan emekli Albay Halil Yıldız, Yargıtay kararıyla tahliye edilmişti.

Yıldız tahliye kararından 1 hafta sonra Bodrum’da evinin bahçesinde ölü bulundu.

Muğla Adli Tıp Kurumu’nun verdiği otopsi raporunda Yıldız’ın ‘düşme sonucu kafasını çarparak beyin kanaması geçirdiği ve hayatını kaybettiği’ tespitine yer verildi.

Haksız Yere Hapis yatmış

Emekli Albay’ın harp okulundan devre arkadaşı Mustafa Gümüş de bir konuşma yaptı.

“Kendisi hayatını vatana adayan, yakınları arasında çok fedakar ve iyi bir aile babası olarak bilinmektedir. Herkesin ondan razı olduğunu inandığımız bu arkadaşımız, maalesef balyoz operasyonu nedeniyle hiç ilgisinin olmadığı bir suçlamaya muhatap, olmuş ve iki yıl 9 ay gibi bir süre silivri cezaevinde tutuklu kalmıştır. Bu tahribatın ne kadar büyük olduğunu sizlerin takdirine bırakıyorum”

Fotogaleri:

Fotoğraflar: Mustafa BOR

Bu habere ekleyebileceğiniz bir görüşünüz var mı? İsterseniz, yorumlar kısmına ekleyebilirsiniz.

Yorumlar