AKP İzmirlileri ikna turlarında

AK Parti İzmir Milletvekili Rıfat Sait, yaşam tarzına müdahale endişesi taşıyan İzmirliler’i ikna edebilmek için onları, Ak Parti’nin yerel yönetimde olduğu İstanbul’a götürdü. Sait, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Marmaray ve Kartal- Kadıköy Metrosu yatırımlarını gezdirdi ve CHP’nin iktidarda olduğu İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne yüklendi.

Sait, “Başkan isteseydi İzmir’deki metroyu bitirebilirdi. Başka şeylerle uğraşmasınlar. Önce böyle şeyleri yapalım. Teknik işleri bitirelim. Eğlencelerle, şovlarla uğraşmak yerine iş yapmak lazım iş” dedi. Eleştiriler nedeniyle Kordon’da bar ve gece kulübü işletenlerin üye olduğu Kordon İşadamları Derneği bu geziden son anda çekildi.

‘BESA BES’ DEMİŞTİM

Son dakika kararı ile programdan çekildiğini açıklayan Kordon İşadamları Derneği Başkanı Ömür Şanlı ve Kordon esnafı hakkında da konuşan Sait, “Biz turu yapacağız demiştik. Yaptık. Daha önce ben ‘besa bes’ demiştim. Yani bu bizde (Arnavutça) ‘sözüm söz’ demektir. Biz verdiğimiz sözü tuttuk. Sözünü yerine getirmeyenlere sormak lazım” ifadelerini kullandı.

Bu habere ekleyebileceğiniz bir görüşünüz var mı? İsterseniz, yorumlar kısmına ekleyebilirsiniz.

Yorumlar