Gürsel Tekin Zürih’te göçmen duyarlılığı mitingine katıldı

İsviçre Sosyal Demokratlar Hareketinin davetlisi olarak Zürih’te bulunan Tekin göçmenlerin protesto gerekçesini insanlığın ortak kaygısı olarak değerlendirdi ve Türk göçmenlerle kol kola girerek protesto eylemine destek verdi.

İsviçre Sosyal Demokratlar Hareketi davetlisi olarak Zürih’te bulunan CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, şehir merkezinde yaptığı kültür turu sırasında karşılaştığı göçmen duyarlılığı mitingine katıldı.

Duyarlı siyasi gruplar ve çevreci hareketlerin yani sıra üniversite öğrencilerinin öncülük ettiği mitingde göçmen yerleşimcilerin yaşadıkları sorunların yanı sıra EŞİTLİK VE BARIŞ talepleri gündemi oluşturuyordu.

Coğrafyaların yağmalanmadığı, halkların kardeşçe ve barış iklimlerinde yaşadıkları, tüm canlıların haklarına saygı duyulan bir dünya özleminin haykırıldığı mitingde, doğal kaynaklar ve çevrenin hoyratça tahribine de küresel bir itirazla dur denileceği seslendirildi.

Protesto gerekçesini insanlığın ortak kaygısı olarak değerlendirerek mitinge katılan Tekin, Türk göçmenlerle kol kola girerek protesto eylemine destek verdi.

Mitingde göçmenlere görüşlerini açıklayan Gürsel Tekin şöyle dedi;

“Genel Başkanımız Kılıçdaroğlu, nerede sorun varsa, çözmek için CHP oradadır” diyor, biliyorsunuz. Bu gün memleketimizden yüzlerce kilometre uzakta bir coğrafyanın sorunları için kol kolayız. Yarın bizim bir problemimiz için dayanışmaya buralardaki dostlarımız duyarlılık gösteriyor olacaklar. Gezen dostluğu anlayışı yaygınlık kazandığında, kimse yalnızlık duygusunu yasamayacak”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin görüşlerini açıklarken, ‘Doğa için buluşma’ başlığıyla Şafak Pavey öncülüğünde İstanbul da 23 Kasım da düzenleyeceğimiz toplantı da, buradaki dayanışmanın bir parçası olacaktır. Ulusal sınırları aşan bir duyarlılığı yaratmak amacıyla kurumsal hale getireceğiz bu duyarlılığı. CHP tarafından Genel Başkan Yardımcısı Şafak Pavey’in öncülüğünde hazırlıkları tamamlanan ‘doğa için buluşma’ toplantısında, çevreci sivil toplum örgütlerinin yani sıra ilgili meslek örgütleri ve üniversite öğrencileri tarafından kurulan doğa kulüplerinin temsilcileri de etkinliğe katılacaklar”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin İsviçre’de temas ve etkinliklerini sürdürüyor.

Bu habere ekleyebileceğiniz bir görüşünüz var mı? İsterseniz, yorumlar kısmına ekleyebilirsiniz.

Yorumlar