Gazze belediye başkanı Mikki Bağcılar’da…

İsrail tarafından havadan ve denizden bombalanan ve onlarca insanın hayatını kaybettiği Gazze’nin Belediye Başkanı Refik Salim Mikki Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı’yı ziyaret etti. İsrail’in her seçim öncesinde Gazze’yi bombaladığı söyleyen Mikki, saldırıların artırabileceğini de ifade etti.

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Türkiye’de bulunan Gazze Belediye Başkanı Refik Salim Mikki, Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı’yı makamında ziyaret etti.

Aynı zamanda Gazze Şeridi Belediyeler Birliği Başkanı olan Mikki, beraberinde Gazze Belediyesi Dış İlişkiler Müdürü Muhammed Halebi ile geldiği Bağcılar’da, Başkan Çağırıcı’yı görev aldığı Türk Dünyası Belediyeler Birliği Başkan Yardımcısı olarak Aralık ayında Gazze’de düzenlenecek olan bir programa davet etti.

Gayet samimi bir ortamda geçen görüşmede, Başkan Mikki, İsrail’in seçim öncesi dönemlerde Gazze’ye bombalı saldırı düzenlediğini ifade ederek, “İsrail’in saldırılarını artıracağı kanaatindeyiz. Hatta karadan da saldırılar olabilir. Gazze’ye giriş yollarını da kapatabilir. İsrailli yetkililer, ‘Askeri alanları bombaladık’ şeklinde açıklama yapıyor, oysa bomba attıkları yer aslında insanlarımızın sığındığı yerler. Biz savaşa ve bombalara alışık olarak yaşamak zorundayız” şeklinde konuştu.

Başkan Çağırıcı, geçtiğimiz Mart ayında Türk Dünyası Belediyeler Birliği’nin organizatörlüğünde Gazze’ye gitmek için İstanbul’dan hareket eden belediye başkanları arasında kendisinin de olduğunu hatırlatarak, “Maalesef heyet uzun süre Mısır’daki Refah Sınır Kapısı’nda bekletildi ve çoğumuz Elariş’e geri dönmek zorunda kalmıştık. Ama inşallah bir gün Gazze’ye gitmek kısmet olur” dedi.

Çağırıcı, Gazze Belediye Başkanı Mikki’ye, “Size nasıl bir yardımda bulunabiliriz, bizden bir isteğiniz var mı?” diye sorunca Mikki şu cevabı verdi: “Türk halkı ta Osmanlı’dan itibaren yanımızda olmuştur. Manevi desteğinizin yanında eğer mümkünse ilaç desteğinde bulunabilirsiniz.”

Başkan Çağırıcı da, belirtecekleri ilaç türlerine göre istedikleri ilaçları göndereceklerini ifade etti.

Bu habere ekleyebileceğiniz bir görüşünüz var mı? İsterseniz, yorumlar kısmına ekleyebilirsiniz.

Yorumlar