Sancaktepe Belediye Başkanı Erdem’den Sarısaltık Cemevi’ne Ziyaret

Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem, muharrem ayı münasebeti ile yaptığı cem evleri ziyaretine Sarısaltık Cemevi ile devam etti.

Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem, ilçede yapılan değişik etkiliklere katılarak manevi değer yüksek Muharrem ayında halkla beraber oluyor. Bu kapsamda ilçede bulunan Cem evlerini ziyaret eden Erdem, halk tarafından ilgi ile karşılanıyor.

Veysel Karani Mahallisi’ndeki Sarısaltık Cemevi’ne 13 Kasım Çarşamba günü düzenlenen ziyarette Başkan İsmail Erdem, Cemevi idarecileri ve vatandaşlar tarafından kapıda karşılanandı. Başkan Erdem, cem evi yetkililerince yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Kent genelindeki her inanca ve her inanç merkezine aynı mesafede olduklarını ifade eden Erdem, birlik, beraberlik, dayanışma ve hoşgörü duygularının ön plana çıktığı muharrem ayının önemine değindi. Başkan Erdem, sofraya oturarak cem evi yetkilileri ve halkla sohbet etti. İçinde bulunduğumuz Muharrem Ayı’nın tüm insanlığa ve toplumumuza hayırlar ve güzellikler getirmesini temennisinde bulunan Erdem “ Türkiye, bir etnik ve inanç mozaği. Aynı zamanda yüzyıllardır alevisi ve sünnisinin barış içinde yaşadığı bir coğrafya. Bu coğrafyadaki insanları seviyoruz” dedi. Başkan Edem: “Matem orucunuzu paylaşıyorum, huzur ve barış içinde bir dünya diliyorum” diye konuştu. Konuşmaların ardından dualar okunarak oruç açma yemeğine geçildi.

Cem evi yetkilileri ve vatandaşlar da Belediye Başkanı aralarında görmekten son derece mutlu olduklarını dile getirerek, Başkan İsmail Erdem’e teşekkür etti.

Bu habere ekleyebileceğiniz bir görüşünüz var mı? İsterseniz, yorumlar kısmına ekleyebilirsiniz.

Yorumlar