Sancaktepe Belediyesi 3 Ayrı Meydanda 20 Bin Kişiye Aşure Dağıttı

Sancaktepe Belediyesi tarafından ilçe genelinde üç meydanda ve cuma namazı sonrası camilerde halka aşure dağıtıldı.

Muharrem ayının güzelliklerini vatandaşla paylaşma düşüncesi ile Samandıra, Yenidoğan ve Sarıgazi meydanları ile birlikte ilçe genelindeki birçok camide Cuma namazı çıkışı toplamda 20 bin kişiye aşure dağıtan Sancaktepe belediyesi halkın yoğun ilgisi ve memnuniyeti ile karşılaştı.

Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem ve Kaymakam Feyzullah Özcan dağıtıma katılarak vatandaşlara aşure ikramında bulundu. Halkla bütünleşmeyi belediye olarak çok önemsediklerini belirten Başkan Erdem; “’ Hicri yılbaşımızın ve aşure gününün tüm İslam âlemine hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. Muharrem ayımız inşallah birlikteliğimize vesile olur, birlik ve beraberliğimizi pekiştirir, zaten burada gördüğümüz ortamda bunun bir göstergesidir” şeklinde konuştu. Muharrem ayında yapılan aşurenin çok manidar olduğunu ve bu günde yaşanan olayların çok önemli olduğunu kaydeden İsmail Erdem, yaptıkları etkinliği her yıl yapmayı planladıklarını söyledi.

Belediye Başkan Yardımcılarının da değişlik mekânlarda gerçekleştirilen programa katılıp halka aşure ikramında bulunmaları vatandaşlar tarafından dua ve teşekkürlerle karşılık buldu.

15 Kasım Cuma günü yapılan etkinlikteki aşure ikramını kabul eden vatandaşlar da Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem ve yönetici ve çalışanlarına teşekkür ederek, “İçinde kardeşlik, dostluk ve paylaşım olan bu güzel ayı yaşamaktan dolayı çok mutluyuz. Bu güzel organizasyon için yetkililere teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Bu habere ekleyebileceğiniz bir görüşünüz var mı? İsterseniz, yorumlar kısmına ekleyebilirsiniz.

Yorumlar