CHP İsmini Kullanarak Anket Yapan Aday Adayı Kim?

CHP ismi kullanılarak anket yapan aday adayının kim olduğu ortaya çıktı. CHP Kartal İlçe örgütü üyelerinin aranarak CHP tarafından yapıldığı söylenen anketin Kartal Belediye Başkan aday adayı Mustafa Kul’un yaptırdığı iddiası her geçen gün gerçeklik kazanıyor. Çünkü telefon ile aranan ve anket yapılan numarayı arayarak oy kullanan vatandaşlara “adayımız Mustafa Kul” yazılı mesajların geldiği görüldü.

4 Aday adayı Yok sayıldı
CHP Kartal İlçe örgütü üyelerinin aranarak CHP tarafından yapıldığı söylenen anketin Kartal Belediye Başkan aday adayı Mustafa Kul’un yaptırdığı iddiası her geçen gün gerçeklik kazanıyor. Çünkü telefon ile aranan ve anket yapılan numarayı arayarak oy kullanan vatandaşlara adayımız Mustafa Kul yazılı mesajların geldiği görüldü.

Geçtiğimiz günlerde CHP Kartal İlçe Örügütü üyelerinin telefon ile aranarak yapılan ankette (tamamını vermekte sakınca görmediğimiz 0312 988 13 00 numaralı telefon hattından) üyelere çalışmanın CHP tarafından yapıldığı belirtilerek, Kartal Belediye Başkanı olarak kimi görmek istedikleri yönünde soru soruldu. Buraya kadar her şey normal olsa da anketin içeriği çelişkilerle dolu olduğu kısa sürede anlaşıldı.

Ankara iline ait olan numaradan vatandaşları arayarak adayınız kim olmalı sorusu yöneltilen ankette, CHP Kartal Belediye Başkan aday adaylarından yalnızca 5 kişinin ismi soruluyor. Bu isimler sırasıyla Altınok Öz, Hüsnü Süslü, Mustafa Kul, Ali Turabi Artuç, Mustafa Yalçınkaya iken diğer aday adaylarının isimleri listede yer almıyor. Bunun yanı sıra CHP tarafından yapıldığı söylenen ankete Kartal’ın dışında ikamet eden vatandaşların da oy kullanması mümkün. Bırakın Kartal’ı İstanbul dışından bile mümkün. Çünkü numara dışarıdan da aramalara açık. Bir telefondan onlarca kez arayıp oy kullanabiliyorsunuz.

Anket Devam Ediyor
Şuan anketin durumunu soracak olursanız. Bunu da yine anketi yapan numarayı arayarak öğrenebiliyoruz. Şu aralar anketin sona erdiği bilgisi verilerek, ilk 3’e giren aday adaylarının isimleri sıralanıyor. Tabi bu sefer sıralama değişmiş. Mustafa Kul birinci sıraya yerleşirken, Altınok Öz ikinci, Hüsnü Süslü ise üçüncü sırada yer alıyor.

Mesajlar Mustafa Kul’u işaret ediyor
Anketin sonuçlamasın ardından bir gerçek ortaya çıktı ki skandal niteliğinde. Ankette oy kullanan herkese Kartal Belediye Başkan Aday adayı Mustafa Kul tarafından mesaj gönderildi. Kul’un Kartal’da ki numaralara gelişmiş teknoloji de ulaşması mümkün görülüp normal kabul edilirken, İstanbul dışından desteklediği adayın önerisi ile oy kullanan vatandaşların telefonlarına nasıl ulaşıp mesaj attığı ise merak konusu oldu. Gittiği her mahallede anketin sonuçlarını kullanarak, anketlerden birinci çıktığını iddia eden Kul’un anketi yaptırdığına ilişkin veriler burada daha da güçleniyor. Diğer aday adaylarının tamamının karşı olduğu bu ankette Kul’un bu anketi kullanarak kamuoyu yaratması etik olmadığı yönünde eleştirileri de beraberinde getirdi.

Kamuoyunu yanıltarak, bazı aday adaylarının yok sayıldığı ankete ilişkin merak edilen sorular cevap bekliyor. Suskunluğunu bozmayan CHP il ve İlçe yönetiminin yanı sıra Mustafa Kul’un cevaplaması gereken sorular şunlardır;
1. CHP İstanbul İl Başkanlığının ve Kartal İlçe Başkanlığının böyle bir anketten haberdar olmasına rağmen neden müdahale etmedi?
2. Anketten haberi olan Kartal CHP ilçe başkanlığı diğer aday adaylarının yok sayıldığı bir ankete neden göz yumdu? Bu konuda yaptıkları çalışmalar nelerdir?
3. Anketin telefondan dışa aranmalı olup, ankete Kartal’ın dışında katılımlarda olabiliyor. Bundan dolayı Kartal dışında ankete katılan vatandaşların cep telefon numaralarını Mustafa Kul nasıl ulaştı?

1461797_10201962926768698_1273710977_n

CHP’de anket skandalı – 1 Haberini de okuyabilirsiniz

Bu habere 58 kişi yorum yaptı. Bu habere ekleyebileceğiniz bir görüşünüz var mı? İsterseniz, yorumlar kısmına ekleyebilirsiniz.

Yorumlar
Yazar resmi
MEHMET YILMAZ

KARTAL DA SEÇİMİ KAZANACAK TEK ADAY ALİ TURABİ ARTUÇ’DUR. BİR KARTALLI OLARAK KENDİSİNİ YÜREKTEN DESTEKLİYORUM.

Yazar resmi
AHMET

DOĞRULUKTAN ŞAŞMAYIZ HARAM LOKMA YUTMAYIZ KİMSEYE HAYİNCE BAKMAYIZ ÇÜNKİ BİZ ANADOLULUYUZ KİMSEYE AYRIMCILIK YAPMAYIZ PİŞMİŞ AŞA SU KATMAYIZ MAZLUMA İFTİRA ATMAYIZ ÇÜNKİ BİZ ANADOLULUYUZ İYİLİKTİR BİZİM YOLUMUZ YİĞİTLİKTİR ONURUMUZ ÇOK SEVMEKTİR KUSURUMUZ ÇÜNKİ BİZ ANADOLULUYUZ ÇÜNKİ BİZ DOĞRUDAN YANAYIZ ÇÜNKİ BİZ DÜRÜSTLÜKTEN YANAYIZ ÇÜNKİ BİZ ATATÜRKTEN YANAYIZ ÇÜNKİ BİZ CUMHURİYETTEN YANAYIZ ÇÜNKİ BİZ HEP BİRLİKTE MUSTAFA KUL“ DAN YANAYIZ.

Yazar resmi
OSMAN ÇAKMAK

KARTALA YENİ BİR CAN GELİYOR KARTALA HAYAT GELİYOR KARTALA GÜNEŞ DOĞUYOR KARTALDA YENİ BİR AŞK BAŞLIYOR KARTAL BAŞKANINA KAVUŞUYORKARTAL HALKI BAŞKANIYLA BULUŞUYOR NASIL MUSTAFA KEMAL SAMSUNDA DOĞDU NASIL KEMAL KILIÇTAROĞLU ANKARADA DOĞDU NASIL MUSTAFA SARIGÜL İSTANBULDA DOĞACAKSA MUSTAFA KUL DA KARTALDA DOĞACAK KARTALA HAYAT VERECEK KARTAL ONUNLA ŞAHA KALKACAK KARTALI DÜNYA TANIYACAK KARTAL GÖK YÜZÜNE UÇACAK GÜZEL GÜNLER GÖRECEĞİZ GÜZEL GÜNLER ……….

Yazar resmi
ERKAN SOYLU

Kartalı siyasettenten anlamayanlara emanet ettiğimiz için Kartalımız bir çok ilçenin gerisinde kalmıştır kartaldan ayrılan MALTEPE ,SAMANDIRA gibi ilçeler bile bizi geçmişken bizler alışveriş için maltepe, pendik vede başka ilçelere giderken Kartalımız yerinde sayıyor hep neden şöyle bir geçmiş belediye başkanlarını bir anımsayın ben kimseyi karalamak adına söylemiyorum ama malesef gerçekler ortada kartalda gözle görünen ne var doğru dürüst bir çarşısı bile yok gençlerimiz buralardan kalkıyor ta moda sahiline gezmeye gidiyor burada denizmi yok deniz çok ama denizi değerlendirecek fikir yok yazacak daha çok şey var ama uzun lafın kısası ben tecrübeli bir siyasetçi istiyorum ben kartala çığır açtıracak birini istiyorum ben kartallıların dilinden anlayan birini istiyorum ben halk ile el ele olan birini istiyorum ben yenilikçi birini istiyorum ben dürüst yönetim istiyorum ben insanca yaşamak istiyorum ben huzur istiyorum ve ben MUSTAFA KUL diyorum.

Yazar resmi
MİRAY YİĞİT

CUMHURİYET HALK PARTİSİNE GÖNÜL VERMİŞ DEĞERLİ KARTALLILAR,ÜLKEMİZ AKP BELASI İLE YOK EDİLMEK ÜZER İKEN VATANIMIZ VE MİLLETİMİZ BÖLÜNMENİN EŞİĞİNE GELMİŞKEN KARTALIMIZIN TOPRAKLARI HARAÇ MEZAT BİRİLERİNE PEŞKEŞ ÇEKİLMEK İSTENİRKEN AKP Yİ YENİLGİ TELLAŞI ALMIŞ BELEDİYE SEÇİMLERİNİ KAYBETME KORKUSU SARMIŞKEN AKP BAKAN VE MİLLET VEKİLLERİNİ GÖRÜCÜYE ÇIKARMIŞ İKEN SİZLERİN ELİNE MUSTAFA KUL GİBİ ÇOK ÖNEMLİ BİR SİYASETÇİ CHP NİN EN ÖNEMLİ EN TECRÜBELİ VE EN DÜRÜST BİR ADAYINI BULMUŞKEN BÖYLE BİR FIRSATI YAKALAMIŞKEN SİZLER NEYİN TARTIŞMASINI YAPIYORSUNUZ ANLAMIYORUM MUSTAFA KUL GİBİ BİR DEĞERE SAHİP ÇIKALIM KARTALI KAZANMAK İSTİYORSANIZ MUSTAFA KULU DESTEKLEMEYE DAVET EDİYORUM HEPİNİZİ GELİN BİRLİK OLALIM EL ELE GÖNÜL GÖNÜLE ULU ÖNDER ATAMIZIN BİZLERE EMANET ETTİĞİ CUMHURİYETİ VE ONUN PARTİSİNİ HEP BİRLİKTE ZİRVEYE TAŞIYALIM HEPİNİZİ EN DERİN SEVGİ VE SAYGILARIMLA SELAMLARIM.

Yazar resmi
Cem Akdoğan

CHP’nin Kartal’da kazanabileceğini sanmıyorum. En azından ben bu sefer oy vermeyeceğim.

Yazar resmi
Cem TURANOĞLU

CHP liyim bile demeyen ve CHP sayesinde belediye başkanı olan ve NEVŞEHİR de otel yaparak Türkiye de memleketine yatırım yapan ilk başkanlardan biri olan ve CHP nin tüm mertebelerini ilçe teşkilatı. birim başkanlıkları delegeler üyeler dahil hiçe sayan yok sayan ilçe aday tanıtım toplantısına dahi katılmayan mevcut belediye başkanı Altınok ÖZ eleştiri konusu yapmayan karta24 gazetesi. Sadece memleketindeki tüm insanlara faydası dokunmuş, meclisde TBMM de bulunduğunda tüm diğer milletvekillerine örnek olmuş, memleketi Erzincan da bulunan tüm köylerine faydası dokunmuş ve hakkında hiçbir siyasi başarısızlığı olmayan, çizgisinden vazgeçmeyen, denenmiş, deneyimli Ka içinde bİr ŞANS niteliğinde aday olan biri için karalama yapdığınız için sizi kınıyorum ben, acizliğinize gülüyorum sadece.

Yazar resmi
AĞA ALDIKAÇTI

DEĞERLİ ARKADAŞLAR,
BU KARTAL 24 GAZETESİ DİYE BURADA YALAN YANLIŞ HABER VE YORUMLAR YAZAN SÖZDE GAZETENİN HERHANGİ BİR CİDDİYETİ BULUNMAMAKTADIR.
HER NE KADAR KÜNYESİNDE KİM OLDUĞU YAZILMASA DA BU KORSAN ”SÖZDE GAZETENİN” SADECE SAYIN MUSTAFA KUL ADAYIMIZI KARALAMAK NİÇİN ALEL ACELE OLUŞTURULMUŞ BİR KORSAN YAYIN OLDUĞUNU BİLİYORUZ.
BU KORSAN YAYINI YAPANLARIN KİMLER OLDUĞUNU DA BİLİYORUZ….
ADAY ADAYLARINDAN BİRİSİNİN YANINDA FOTOĞRAF ÇEKEN VE ANINDA BU FOTOĞRAFLARI SAĞA SOLA SERVİS EDEN BİR ZAVALLI VE CAHİL BİRİSİ OLDUĞUNU DA BİLİYORUZ…
BU KONUYLA İLGİLİ GEREKLİ SUÇ DUYURUSUNDA DA BULUNULMUŞTUR…
BURADA İSTEDİKLERİ KADAR YALAN YANLIŞ ŞEYLER YAZMAYA DEVAM ETSİNLER…
DOĞRU DUVAR YIKILMAZ!!!!
MEYVE VEREN AĞAÇ TAŞLANIR!!!
ALTIN YERE DÜŞMEK İLE PASLANMAZ!!!
SAYIN BAKANIM YOLUNUZ AÇIK OLSUN…

  Yazar resmi
  Kartal 24

  Merhaba, Kartal24.com 10 Kasım 2012’den beri yayın yapmaktadır. Şimdiye kadar milyonlarca insana ulaşmıştır ve Alexa verilerine göre Anadolu Yakasının en çok okunan yerel gazetesidir. Künyemizde de ismimiz cismimiz bellidir. Biz senin bu iğrenç yorumuna burada yer vererek düşünce özgürlüğüne saygı duyduğumuzu gösterecek kadar yürekliyiz. Sende de bu yürek varsa, biz nasıl künyemizde ismimizi cismimizi yazıyorsak, buraya adını soyadınla yorum yazacak kadar yürekli ol. Buraya adını soyadın yazmadan yorum yapacak kadar zavallı ve cahil bir insan olduğun için bize laf etme hakkın yok.

  Yazar resmi
  serdar aziz

  Cesaretin varsa adını yaz klavye kahramanları masallarda bile yer bulamıyor. Zavalı biri seni bu kadar çok sinirlendirdiyse halinizi düşünemiyorum. Diğer aday adaylarıyla nasıl baş edeceksiniz. Onu geçtim ikitdara karşı nasıl mücadele edeceksiniz. Hadi ver cevabını ama yüreğin onurun varsa kendi isminle cevap verirsin. Aday adaylarından biri demişsin onunda ismini vermezsen hiç adam değilsin

   Yazar resmi
   MUSTAFA KUL

   SAYIN HÜSEYİN DOĞRUÖZ,
   NEDEN DOĞRULARI YAZMIYORSUNUZ?

Yazar resmi
Muzaffer çimen

Delinin biri taş attı,ama iyide oldu bu taş. Değil Mustafa Kul beyin bu araştırmayı yaptırdığına hiç bir CHP li adayın bu işin içinde olduğuna inanmıyorum. !!!!!! AKP Kartal’da yusuf yusuf ettiği için CHP adaylarını bir birine düşmesi için kurulan bir düzenek. Türkiye yi yönetmiş biri olan sayın Mustafa Kul’açıklamasını yapmış yorumlarda. “Araştırmayla alakasının olmadığını belirtmiş” Kimin elinde belge bilgi varsa ortaya koysun …. ürür kervan yürür. Sonrada yolda dizilir. AKP ye sora sırası seçimden sora gelecek.Yürü CHP yürün tüm aday adayları. Yolunuz açık olsun.

  Yazar resmi
  Levent Budak

  Değerli arkadaşlar yorumlarınızı okudum lakin çok üzüldüm bütün tartışmalar bizlere zarar verir bırakın seçmen karar versin şimdi ben adaylara bakıyorum adayların 3 ü doktor arkadaşlar bu doktorlar hipokrat yeminlerini unutuyorlar mı? vatandaşların bu kadar doktora ihtiyacı varken doğuda insanlar doktorsuzluktan kırılırken anlamıyorum doktorlardaki bu belediye başkanlığı heveslerini bırakalım.
  siyaseti bilenler yapsın siyaset ilmini almış insan yapsın karalama kampanyası yapmayalım ülkemizde bunca olaylar olurken rejim tehdit altındayken ülke toprakları birilerine peşkeş çekilirken bizler birbirimize kenetlenmeliyiz asil aday kim olursa onun için mücadele etmeliyiz.Ben Mustafa kul beyin toplantılarının birine ras geldim samimiyetimle söylüyorum çok duygulandım AKP Ye resmen meydan okuyor AKP Nin bütün vurgunlarını ve talanlarını ülkemizi nasıl soyduğunu yani dostlarr bütün pisliklerini su yüzüne çıkartıyor açıkçası cesaretine hayran kaldım projeleride çok güzel mesela MISIR ÇARŞISI PROJESİ kartala çok faydası olacağına inanıyorum ölüm uykusunda olan KARTALIMIZIN şaha kalkacağına canı gönülden inanıyorum.Yazışmama son verirken hepinizi sevgi saygı ve muhabbetle selamlarım.ERKAN YİĞİT

   Yazar resmi
   ahmet

   doktordan başkan mı olur

Yazar resmi
Serkan

Bu asılsız haberi yaptıranlar içimizdeki İRLANDALILAR. Korkunun ecele faydası yok..! Yolun açık olsun güzel insan.

Yazar resmi
Bülent Tamer ŞANLI

Bende Size esprili bir ideada bulunuyorum. Bu anket listesinde yer almayan fakat aday adaylarının ilçedeki gücünü görmek isteyen diğer başkan aday adaylarından birinin yaptırması ihtimal değil mi? :::))) yada bu durumdan gerçekten avantajlı çıkacak bir aday adayı olmaz mı???? (şaka şaka yeni bir tartışma ortamı yaratmak istemiyorum) Kim yaptırdıysa helal olsun bu kadar ses getiren bir anket bayağı maliyetlidir.100-150 bin USD ödemişlerdir.Helal olsun Kartalı, CHP yi ve Üyeleri ne kadar ciddiye almış.Ben kim yaptıysa kutluyorum. Bu gün KARTAL halkının ve CHP KARTAL la üye olan insanların düşüncesine önem veren her başkan adayı benim için ve partim için çok önemli olduğunu düşünüyorum.Biz İSTANBUL da iktidar olmaya , Biz KARTAL da oyumuzu artırarak CHP en üst sıraya taşımaya çalışan mantık ve felsefeye sahibiz.Geçenlerde Sayın Belediye Başkanımız ile ilgilide bir anket yaptırdığını duydum.Onuda kutluyorum.Biraz geç oldu ama önemli olan yinede Kartallıyı ve CHP teşkilatını hatırladı onlara sorma gereği duydu.Helal sana Altınok Başkan.

Yazar resmi
Muhammed Sancak

Sayın bakan şu anda AKP yi yerden yere vuran tek siyasetçi meyve veren ağaç taşlanır misali sayın Bakanı yıpratmaya çalışıyorlar. Bu yıpratmalar da içimizdeki irlandalılar. Mustafa Kul AKP yine sandığa gömecek tek aday. Süslü ile doktorla kazanamayız. Yolun açık olsun bakanım.

Yazar resmi
cem TURANOĞLU

Sayın Kartal lılar partili arkadaşlar, anket yaptırmak her aday adayının her meclis üyesinin ve hatta her meraklının ücretini ödemek sureti ile anket yaptırma hakkı vardır, Sayın eski milletveklimiz ve eski bakanımız Mustafa KUL anket yaptıracağı zaman yukarda yorum yapan arkadaşlardan izin mi alması gerekiyodu, Neden bu konuyu bu yorumlarla bu kadar büyüttüğünüzü ne yapmak istediğinizi açıkça yazmadığınız içinde ben sizi pek de anladım diyemeyeceğim doğrusu. Ben sizlere çok güldüm yüce rabbimde sizi güldürsün nediyim.

Yazar resmi
Cem TURANOĞLU

Sevgili kartal lılar ve partili arkadaşlar anket yaptırmak bütün aday adaylarının hakkıdır. YAPTIRABİLİR. Neden bu konuda sayın eski milletvekilimiz ve sayın bakanımız Mustafa kul hakkında bu kadar yorum yapıldı anlayamadım ben. Sevgili bakanımız Mustafa KUL
anket yaptırırken birilerinden izin mi alması gerekiyordu veya yapmış olsa da sanırım çıkar kendisi EVET bu anketi ben yaptırdım der. TELAŞINI YUKARDA YORUM YAPAN ARKADAŞLARIMI SARDI ANLAYAMADIM BEN DOĞRUSU.

Yazar resmi
GÜLNAZ KOÇ

SAYIN KARTAL HALKI VE CHP ÜYELERİ BEN BİR ÜYE OLARAK BU KONUYU CİDDİYE ALMIYRUM BU KONU HAKKINDA KİMLER NE AMACLA HABER YAPIYOR HERKES BİLİYOR SAYIN MUSTAFA KUL UN NE KADAR DÜRÜST BİR KİŞİ OLDUĞUNU SÖYLEMEYE GEREK YOK BU TÜR HABERLERİN CHP Yİ YIPRATACAĞINI BİLİYORMUSUNUZ KİM NE AMAÇLA YAPIYORSA KARTALDAKİ CHP ÖRGÜTÜNÜ BİTİRMEK İSTİYOR DUR BEN MUSTAFA KUL UN BÖYLE BASİT BİRŞEYE İHTİYACI OLMAYACAĞINI BİLİYOR VE SÖYLÜYORUM KARALAMA POLTİKASI MUSTAFA BEY AKP Yİ HALKA ANLATIP NE İŞLER CEVİRDİKLERİNİ ANLATIYOR YOLU ACIK OLSUN BAKANIMIN

  Yazar resmi
  Mertcan

  Gülnaz hanım ne kadar çok ciddiye almadığınız açık. Ciddiye almıyordun. Niye habere yorum yazıyorsun. Sende biliyorsun ki bende biliyorum ki bu anketi Mustafa Kul yaptırdı. Kime yaptırdığını da çok iyi biliyoruz. Haberde Kul’un net yaptırdığı yazılmamış korkakça davranılmış. Ama buna rağmen Kul ve siz çok değerli ekibi tehlikenin farkındaysanız bu bile yeter

   Yazar resmi
   Ethem aşan

   Arkadaşım anket yaptırmışsa da yaptırmış ne var bunda hiç olmazsa belediyenin parasını çarçur etmiyor. Hiç olmazsa tefecilik yapıp paraya sıkışmış yoksulun Ocağı’na incir ağacı dikmiyor. Sayın Kul kesin aday. 1veya 2 Aralık’ta bu olumsuz yazı yazanlar sayın bakanın yanından ayrılmayacaklar. Olsun onlarda Insan:)

Yazar resmi
Hasan Balta

Yukarıdaki Numarayı aradım sizde anket yaptırmak istermisiniz diğe soran biri çıktı …

  Yazar resmi
  erzincalı

  tutuştular , şu an. sıyrılmak için herşeyi deneyecekler. önce chp adını sildirler anket sesinden şimdiden demekki öyle yapmışlar. kartal chp seçmeni yemez!!! sayın KuL

Yazar resmi
MUSTAFA KUL

DEĞERLİ ARKADAŞLARIM, TARTIŞMAYA KONU OLAN BU ANKETLE, BENİM UZAKTAN YAKINDAN HERHANGİ BİR İLGİM BULUNMAMAKTADIR.
BU OLAY BU GÜNE KADAR SÜRDÜRÜLEN KARALAMA KAMPANYASININ BİR BAŞKA VERSİYONUDUR. BENİMLE İLGİLİ 20 SENEDİR GEREK REFAH PARTİSİ GEREKSE AKP YAPMADIĞI ARAŞTIRMA KALMADI BİRŞEY BULAMADILAR, BUGÜN ARAŞTIRANLAR DA BİRŞEY BULAMADILAR, EN UFAK BİR LEKE BULAMADILAR! ŞİMDİ İSE BU ANKET KONUSUYLA İLGİLİ SÖZÜM ONA BENİ YIPRATMAYA ÇALIŞIYORLAR…
AMA BOŞUNA UĞRAŞIYORLAR.
BEN BU TÜR YALAN YANLIŞ HABERLERİ ARTIK CİDDİYE ALMIYORUM.
BİZ DAHA BÜYÜK İŞLERLE UĞRAŞIYORUZ.
ÜLKEMİZİ AKP’DEN NASIL KURTARIRIZ?
ÜLKEMİZDE BARIŞI, HUZURU VE İSTİKRARI NASIL SAĞLARIZ?
CUMHURİYETİMİZİ İLELEBET NASIL YAŞATIRIZ?
AKP’NİN YAPTIĞI YOLSUZLUKLARIN HESABINI NASIL SORARIZ?
BUNLARIN HESABINI VE ÇALIŞMASINI YAPIYORUZ.
BU TÜR KÜÇÜK İŞLERLE İLGİLENMİYORUZ.
BEN BÖYLE BİR ANKET YAPMADIM, YAPTIRMADIM…
BAŞKA SÖZE GEREK VARMI?

Yazar resmi
MUSTAFA KUL

DEĞERLİ ARKADAŞLARIM,
BU TARTIŞMALARA KONU OLAN ANKET ÇALIŞMASIYLA BENİM UZAKTAN YAKINDAN HİÇBİR İLGİM BULUNMAMAKTADIR.
BİZ DAHA BÜYÜK İŞLERLE MEŞGULÜZ. ÜLKEMİZİ AKP’DEN NASIL KURTARIRIZ? ÜLKEMİZDE BARIŞI, HUZURU VE İSTİKRARI NASIL SAĞLARIZ? CUMHURİYETİMİZİ İLELEBET NASIL DEVAM ETTİRİRİZ?
BUNUN ÇALIŞMASINI YAPIYORUZ…
BU TÜR İDDİALARI DİKKATE ALMAMAK GEREKİR! ZATEN BU ANKETİ YAPAN KİŞİ KENDİSİNİ AÇIKLAMIŞ, NEDEN YAPTIĞINI DA AÇIKLAMIŞ…
BEN YAPMADIM, YAPTIRMADIM DİYORUM.
BAŞKA SÖZE GEREK VARMI?

Yazar resmi
Nazım

Bu haber %100 doğrumu… Ne CHP nede Musta Kul’dan bir açıklama gelmedi takip edebildiğim kadarıyla

Yazar resmi
deniz barış

İNADINA SOL İNADINA KUL İNADINA CHP….

Yazar resmi
hüseyin metin poyraz

Burda bu türlü tartışmalar yapacağımıza bütün üyeler bir olup kartal belediye başkanını biz seçmek istiyoruz diyip ankaraya baskı yapsak daha iyi olmazmı sonuçda hepimiz aynı parti üyeleriyiz bu tür tartışmalar kamuya açık alanda yapılması uygun kaçmıyor kanaatindeyim bütün aday adaylar bizim adayımız sonuçda her karalanacak aday chp ye zarar verecekdir öyle bir karanlık süreçden geçiyoruzki omuz omuza yan yana akp saltanatını nasıl yerlebir ederiz diye birlikde nasıl mücadele veririz diye düşünmek lazım derim affınıza sığınarak saygılar

Yazar resmi
Erhan

Anket yapılabilir buna kimsenin itiraz etmemesi gerekir fakat Mustafa Kul gibi bir adama yakışmıyor. Kendisini burada iyice batıracak gibi görünüyor. Bu ülkeye bakanlık yapmış birinin böyle Ali Cengiz oyunlarına alet olması çok üzüntü verici bir durum. Bu numaralarıdaKartal’da kimse yutmaz. Örgüt şunu iyi biliyor seçim Hüsnü ve Altınok arasında geçer. Örgüt kime destek veriyorsa diğeri çekilmeli. Sayın Kul size gül güle

Yazar resmi
Mustafa Özgün

Bu ve buna benzer yanlı haberler bu süreçte teşkilatımızı ayrıştırmak ve ikilik yaratmak adına yapılmaktadır. Birileri anket yaptırsa da, parti teşkilatı eğilim yoklaması yaptırsa da aday olacak kişi bizler için CHP için bu yolda yürüyecektir. Bir takım grupların oyununa asla gelmedik gelmeyeceğiz, bu anketi yaptığını idda ettiğiniz adaya ilişkin elinizde nasıl bir kanıt var anlamış değilim, bazı yuvarlak cümlelerle yönelttiğiniz suçlamalar en başta sizin bazı çevrelerin yandaşı olduğunuzu göstermektedir, Gazetecilik sadece üstü kapalı yuvarlak cümleler kurmak değildir, elle tutulur olmalısınız, bu haberinizden dolayı sizleri ve Kaleminize kim sponsor olduysa onları kınıyorum…

Yazar resmi
Taylan

Seçim dönemi yaklaşırken anket yapılması neden gariptir anlamadım. AKP gibi CHP de mi ev ev dolaşıp altın, kömür mü dağıtsın. Yapmayın Allah aşkına hepsi CHP nin adayı kim seçilirse seçilsin CHP için hepsi. Ankete falan takılıyoruz hala. Mustafa Kul gibi eski bakan olan bir adamı da karalamamak lazım….

  Yazar resmi
  KARTAL HALKI

  ALTIN KÖMÜR DAĞITSIN DERKEN SİZ ÇOK ALDINIZ HERALDE ! kENDİ PARTİ İÇİNDEKİ İŞLERİNİZE AK PARTİYİ KARIŞTIRMANIZ UYGUNSUZDUR.. ETİK DEĞİLDİR.. BEN 10 YILDIR AK PARTİDEYİM NEDENSE NE ALTIN GÖRDÜM NE KÖMÜR.. ŞUNU İYİCE ANLAYIN BİZİM SEVDAMIZ YARADANDAN GELİYOR.. bU TARZ ŞEYLERLE SİYASET YAPACAK KADAR KÜÇÜLMEYİN..

   Yazar resmi
   Huseyin Yılmaz

   Kartalda kömür mantalitesi, kartalın zeki aydin secmenine sökmedigi icin chp iktidar arkadasim, ki sizin almamanizdansa bu gercegi gorememeniz daha kotu..

   Yazar resmi
   Kartal Halkı

   yazık çok yazık.. bu Ak Parti seçmenine hakarettir.. Bunca vebale girmeyin derim.. Halk gerçeği gördü 29 Mart günü gereken cevap verilecektir..

   Yazar resmi
   Cem Yıldız

   Bence Kartal seçimlerini CHP de Ak Parti de iyi okumalı. Son seçimi Kartal daha aydın olduğu için kazanmadı.

   Üst üste gelen SP, FP, Ak Parti dönemlerindeki Kartal’ın halini hatırlayın. Hatta Arif Dağlar dönemi felaketti. Bütün billboardlarda sırıtan resmini koyardı, bedaya en iyi kaliteye basılmış Kartal kitapçıklarının her bir sayfasına kendi resmini koydururdu.

   Aklı başında birileri varsa son dönemde Kartal’daki olumlu değişimleri görür sokağa ve Kartal’ın merkezine gittiğinde.

   Ak Parti döneminde yapıldığını hatırladığım tek şey Yakacık meydanın betonlaştırılması (ilginç bir iş hanı kurmuşlardı meydana), evimin hemen yakınındaki belediye garajının çöplük haline getirilmesi (şimdi meydan yapıldı), Kartal sahilin kocaman bir belediye binası yapılmaya çalışılmasıydı.

   Ak Parti döneminde tek başarılı konu çöplerin toplanmasıydı, ama CHP döneminde de bu hizmet aynı şekilde devam ediyor.

   Kartal halkı genel seçimlerde Ak Parti’ye, yerel seçimlerde de CHP’ye oy verdi. Bunun nedeni Ak Partili Kartal belediye başkanlarından çok çekmesiydi.

Yazar resmi
deniz barış

Kuradillama, benım belediyeden kişisel çıkarım yok diye belirtmişsin bu çıkar kişisel değil de toplumsal çıkardır:) yani topluuuu….. Şimdi değerli ismini yazmayan beyefendi,Mustafa Kulu tanımıyorum demişsin sayın Bakanı bütün Türkiye tanırken senin tanımaman anormal tabi doğru ekmek teknesi sarsılmasın diye insanlar bazen babasını bile tanımayabiliyor. Daha sonra, ekmeği tuzlayıp yemek ve hurma yemek hakaret degil demişsin sor bakalım alevi toplum önderlerine ne diyecek. Erzurumun Nene Hatun Belediyesinin çok ufak bütçelerle yaptıgı projeleri tek tek saymıssın belli ki bu araştırma işleri ile ugrasıyorsun. Kartalda yaşayan alevi toplumunun da hassasiyetlerini neler istediğini araştırabilirsin.

  Yazar resmi
  Cem Yıldız

  İsmim Cem, Cem Yıldız. Belediye ile ilgili dolaylı veya doğrudan bir alakam yok. Ailemde de kimse belediyede çalışmıyor. Kartal Belediyesi’ni Ak Parti bile alsa, benim “ekmek teknemle” ilgili bir kaygım yok. Aktif olarak siyasetin içinde de değilim.

  Süslü kardeşlerle ilgili çok eski yıllarda dedemin alakası var. Bu yüzden bilirim onları. Eğer bir tanıdığımın daha iyi bir yerde olması için düşündüklerimi yazıyorsam Süslü’yü desteklerdim.

  Mustafa Kul’un çok önemli hizmetler vermeye aday olması konusunda da şüphelerim yok. Mesajınız üzerine internet’ten araştırdım, Çiller hükümeti döneminde 1995 ile 1996 yılları arasında bakanlık yapmış. O dönem sadece 15 yaşındaydım. Türkiye’de bakanlık yapmış herkesi tanımak durumunda değilim. Kartal’da sokakta dolaşıp seçmenlere Mustafa Kul kimdir diye sorarsanız CHP seçmenlerinin bile çoğunluğunun kendisini tanıyacağını sanmıyorum. Bu yazdıklarımı Kul’a karşı bir hakaret olarak algılamazsanız sevinirim. Yakın geçmişte başbakanlık yapmış Yıldırım Akbulut gibi kişileri de şu an 25 yaş altı gençlik tanımıyor. Aslında umurlarında bile değil onlar için. Doğru bir şekilde tanıtım yaparsanız Ak Parti seçmeninin bir bölümünün bile oyunu alabilirsiniz. Böyle devam ederseniz CHP seçmenini bile başka bir partiye itebilirsiniz.

  Maalesef ki desteklediğiniz adaya da zarar veriyorsunuz. Standart bir seçmen olsaydım, CHP içindeki bu belden aşağı iç çekişmeye tanık olduktan sonra başka bir partiye oy vermeyi bile düşünebilirdim. Konunun tamamen dışında olan beni bile suçladınız, “babamı bile unutabileceğimi” ima ettiniz.

  Ayrıca Alevi bir aileden geliyorum. Bunun nesi hakaret anlatabilirseniz sevinirim!

   Yazar resmi
   Deniz barış

   Değerli arkadaşım, tabiki aday adayını tanımak zorunda değilsin kendiniz de söylüyorsunuz araştırdım ve buldum diye. Bana cevaben yazdığınız yazıda, çok güzel şeffaf ve tarafsız bir yazı yazmışsınız, bu ilk yazınızı da yazarken Sayın Bakanın bu halk için bu ezilen, yakılan, yıllarca horlanan toplum için neler yaptığını bir araştırsaydınız. Süleyman Mercimek olayını, Sivas’ta alevi yurttaşlarımızı diri diri yakanlarla tek başına hayatını ortaya koyarak (o günün Türkiyesinde hergun faili meçhul cinayetlerin oldugu) mücadelesini, daha burada yazamayacağım nice çalışmalarını araştırsaydınız, araştırma yapmasanız bile her hafta bir mahallede toplantı yapıyor birinde gelip dinleseydiniz. Bu toplum yenilernir yeni jenerasyonlar gelir ama yapılanları unutmamalıdır. O dönemde çocuk yaşta meclise giren bu kişi şimdi tecrübesini, birikimini Kartal’a sunmak istiyor. Bu toplumun da ona karşı borcu olduğunu düşünüyorum. Rakipler tek tek heryere siyasetin tepesinde görevlerde bulunmuş kişileri belediye başkan adayı yaparken biz elimizde olan değerleri karalıyoruz sizi tenzih ederek söylüyorum.Ayrıca, Altınok Özün Cem Evinde yaptıgı hakaret degıl demışsınız, alevi olmanıza rağmen bu sizi incitmediyse bu sözün bittiği yerdir. Lütfen çevrenizdeki en yakın kişilere sorun bakalım yapılan bu durum hakaret mir değil mi diye? Aynen şu şekilde oldu, bayan bir arkadaşımız Başkan Beye tabildotta yemek getirdi yanında ki hurmayı alıp elinin tersini gösterip yüzünü de buruşturarak istemiyorum dedi, ardından ekmeğe tuz döküp yedi. Orad Selami Öztürk de , Mustafa Farsakoğlu da vardı onlar gelip normal bir şekiilde yediler dualarını okuyup gittiler onun için bu zihniyetin alevilere yıllardır en ufak isteklerini vermeyen yıllarca onları oyalayan, ibadethanelerine cümbüş evi diyen, cem evlerinin yapımını vergiden muaf tutmayan, cem evinde görev yapanlara maaş vermeyen, din derslerinde aleviliği müfradatlarına eklemeyen AKP zihniyetinden ne farkı var soruyorum? En kısa zamanda Sayın Bakanı izlemenizi umuyorum bu Akp ile tek mücadele edebilecek vizyona, konuşma yeteneğine sahip kişi.

Yazar resmi
Cemil Özdemir

altiokhaber

gazetesi tarafından yapılan ankette Sayın Turabi Artuc bey birinci sırada veriliyor.

İstanbul – Kartal

Ali Turabi Artuç : 2788 Oy 18.3%

Altınok Öz : 9924 Oy 65.1%

Birsen Tursun Demirel : 937 Oy 6.1%

Erol Altunoğlu : 62 Oy 0.4%

Hüsnü Süslü : 296 Oy 1.9%

Mustafa Kul : 819 Oy 5.4%

Mustafa Yalçınkaya : 184 Oy 1.2%

Zeynep Gülru Özkan : 242 Oy 1.6%

Toplam Oy: 15252

Anket sıralaması;

İstanbul – Kartal

Ali Turabi Artuç
Altınok Öz
Birsen Tursun Demirel
Erol Altunoğlu
Hüsnü Süslü
Mustafa Kul
Mustafa Yalçınkaya
Zeynep Gülru Özkan

Bu gazetede de asılsız oylama mevcut,
Anket yapmak yasal olarak serbest bir uygulama değilmi? neden bir gazete olarak bu tür bir yargılama yapıyorsunuz. Başkan adayı ları ile ligli bir sorunuz mu var?
Biz CHP yi üst kimlik alarak ilçemizde başarı ile yüceltmeliyiz. CHP gibi köklü bir partinin Başkan adayları böyle boş şeyler ile uğraşmazlar.

Yazar resmi
Cem Tuna

Merhaba Kartal24 gazete Editörü,

Yazdığınız bu haber çalışmasından dolayı kutlu yorum.Güzel bir haber olmuş, Kartal tüm dinamikleri ile önümüzdeki seçimlere iyi hazırlanıyor.Fakat ne yazık ki yaptığınız karalama çalışmasından dolayıda üzüldüm.

Haberinizde yer alan anket çalışmasını yapan firmanın yetkilisiyim.Yapılan bu anket çalışması Türkiye de yapılan binlerce seçim anketinden biridir.Bizim yaptığımız bu anket bir özel şirketi(ismini ne yazınki burada paylaşamıyorum) talebi doğrultusunda yapılmıştır.Ayrıca bu tür anketleri yerel seçimlere katılan siyasi partiler, partilerden aday adayı olan başkan adayları ve hatta meclis üyesi aday adayları adına da yapılmaktadır.Siz bu konuda Kartal iç siyaseti ile ilişkilendirilerek yaptığınız bu yanlı haber için malzeme olmak istemezdik.Biz yaptığımız çalışma içinde yapılan tüm anket analizleri en son teknoloji yazılımlar ile gerçekleşmektedir.Elimizde yer alan denek numaraları dışında sistemi arayan tüm çağrılar değerlendirmeye alınmamaktadır. Yalnızca bizim yaptığımız çağrı sonucu yapılan anket oylaması kabul edilmektedir. Ayrıca yaptığımız çalışmanın CHP siyasi partisi ile ilişkilendirmekte siniz, üzülerek bu konu dada yanıldığınızı söyleyeceğim. Gerekirse size yapılan ankette yer alan anonsun tam metnini iletebilirim.Yapılan anons metinlerinde asla herhangi bir siyasi partinin merkez veya diğer teşkilatları ile ilişkilendirilerek sorular sorulmamaktadır.Ayrıca hala hazırda aday adayı olan tüm aday adayları kapsamamaktadır.

11-15 KASIM Tarihinde ve 18- 22 KASIM tarihinde iki anket Anonsu yapıldı;

ilk anket anonsunda yer alan aday listesi yerel gazeteler ve Kartal ilçesinde değişik araştırma firma anketleri sonucu belirlenen 5 aday sesli anket anonsu muzda soruldu..

http://anket.kartal24.com/index.php/863232

yukarıdaki link de gazeteniz tarafından yapılan anket metni yer almaktadır.Neden siz bu ankette aday adayı olarak Belediye başkanlık yarışında yer alan tüm adayların listesi ile sormadınız?

Sizin tercihiniz kimden yana? CHP Kartal’dan kimi aday göstermeli? sorusunu kimden izin alarak sordunuz? Siz bu soruyu ve altında yer alan aday adayı listesini belirlerken 1. sırada yer alan Altınok Öz bey ile bir ilişkiniz mevcut mu? gibi soruların yanıtını vermelisiniz.Nasıl bu soruları haberinizde soruyorsanız, sorma hakkını kendinizde ve yayın kuruluşunda görüyorsanız , sizde bir açıklama yapmalısınız Kartal halkına ve değerli CHP Başkan Aday Adaylarına.

Fakat biz kendimizde bu haddi görmüyoruz ve biz size yaptığımız çalışma ile ilgili bazı bilgiler iletelim.Bu anket 5 gün 6500 denek üzerinde yapıldı.Bu anket sonucu ilk üçe giren ve her hangi bir oylama sonucu sıralama yapılmadan yeni bir anket anonsu ile daraltılmış bir anket sorgulaması daha hazırlandı.Bu anons belirlenen sıralama asla adayların bir önceki aldığı sonuca göre sıralanmamıştır. Yalnızca aldıkları denek desteklerine göre ilk üçü oluşturan kişilerdir. Yani anonsta 1. sırada söylenen Mustafa KUL bir önceki anket sonucuna göre en yüksek oyu alan kişi değildir.3. sırada anons edilen Hüsnü Süslü beyde en düşük oyu alan aday değildir.Yapılan bu anketin değerlendirme ve analiz metotları açısından son derecece yüksek teknoloji sistemler kullanılarak sonuçlar ortaya çıkarılmıştır.

Önümüzdeki süreçte yapılan bu anket sonuçları tüm Kartal halkına müşterimiz firma tarafından iletilir.Bu şekilde hiç kimse zan altında kalmayacaktır.

Sevgi ve Saygılarımla ,
Cem Tuna

  Yazar resmi
  duran bektaş

  ben bir CHP teşkilat emekçisiyim. bu haber çıktığı anda gördüm ve bu numarayı aradım. CHP GENEL MERKEZ tarafından yapılan anketimizde diye baslıyordu. sizin bu yorumunuzdan sonra aradığımda ise bu ibare kaldırlmış. belli ki bir yerleriniz tutuştu. YALANCILAR. ayrıca aramanın çankayadan yapılması gösteriyor ki Kul’un Kartal’a ithal olduğu coğrafyayla alakalı.

  Yazar resmi
  Cahit Erdem Yükselen

  Sayın Tuna öncelikle yarası olan gocunur diye bir atasözümüz vardır. Onu hatırlatayım.
  Kartal’da yaşayan bir vatandaş olarak uzun süreden beri takip ettiğim bir İnternet haber sitesi Kartal24 bu haberi yapınca hiç şaşırmadım. Çünkü bu haber herkes tarafından bilinen bir durumdu. Fakat herkes 3 maymunu oynuyordu. Kartal24 habercilik metodlarını kullanarak bunu kamuoyu ile paylaşmıştır. Görevini yerine getirmiştir. Burada Mustafa Kul’a veya sizin yetkilisi olduğunuzu söylediğiniz (tabi bu da ne kadar gerçek bilmiyoruz) anket şirketine karşı karalama kampanyası yapılmıştır sözüne kesinlikle katılmıyorum. Çünkü söz konusu haber de sayın Kul’a ve anket şirketine karşı herhangi bir suçlama yapılmamaıştır. Göz önünde olan yazılmış ve bunun sonucunda olanlar belirtilmişir.
  Anket şirketinin yaptığı 11-15 Kasımları tarihleri arasında yapılan ankette anonsta aynen şunlar söyleniyordu. CHP tarafından yapılan ankette…. daha sonra 18- Kasımda başlayan ankette ise CHP ismini kaldırarak anket 3 aday adayı arasında yapılmıştır.
  Yapılan anketin haber değeri taşımasında ki en önemli etken ise İstanbul dışında 20 kişiye anket yapılan numarayı arayarak ankete katılımlarını sağladık. Dikkatinizi çekerim burada anket şirketi bizi değil biz anketi aradık. Fakat anketin sonuçlanmasının ardından haberde de görüldüğü gibi 20 arkadaşımızında telefonlarına sayın Kul tarafından mesajlar geldi. Çok güvenli dediğiniz ankette Kartal’ın dışında oturan ve dikkate alınmadı dediğiniz dışardan aramalarla gelen telefon numaralarına Mustafa Kul’dan nasıl mesaj geldi. Neden ankette bulunan aday adaylarından değil de Mustafa Kul’dan geldi. Öncelikle bu soruya cevap bulmamız gerek. Kartal24’e karalama kampanyası yapıyor diyerek, toplumun önünde küçük düşürmek ancak siz ve sizler gibi insanların acizliği ortaya koyar.
  Türkiye Cumhuriyeti Devletinde Bakanlık yapmış 3 dönem milletvekili olmuş bir kişinin Kartal24’un yaptığı ve bundan önce kendisine ilişkin yapılan her türlü eleştiriye karalama kampanyası demesini yakıştıramıyorum. Sayın Kul Kartal’ı yönetmeye talipse önce kamu yararına çalışan basına müdahale girişiminden vazgeçsin.
  Yukarıda yazdığınız destanın sayın Kul tarafından yazdırıldığı o kadar aşikar ki bunu gizlemeyi bile becerememişsiniz. Söz konusu haberde anket şirketine karşı hiç bir suçlama ve yargı yokken siz savunma moduna girerek, Gocunan yaranızı ortaya koyuyorsunuz. CHP örgütü oynana oyunun farkındadır. Önümüzdeki örgüt toplantısında da size en güzel cevabı verecektir. Partiyi satan özgeçmişinde bağımsız aday olduğunu gizleyerek bu partiye verdiği zararı halktan saklayan birine Kartal sahip çıkmayacak.
  “gazetesongun com / haberdetay / Kartali-Bilmedigini-Soylemistik / 1439” bu habere Mustafa Kul karalama kampanyası demiş. Gerçeği yansıtmadığını belirtmişti. O zaman sayın Kul’a sormak lazım kendine o kadar güveniyorsun aksini ıspatla bu halkta seni kabul etsin. İthal aday istemiyoruz. Örgütümüzle iç içe olan aday adayları ile yolumuza devam edeceğiz.

   Yazar resmi
   CEM TUNA

   Sayın Yüksel bey,

   Yazınızda belirtiğiniz Sayın Mustafa KUL beyefendiyi tanımam ve kendisi ile hiç ticari veya hukuki ilişkimiz yoktur. Sayın Mustafa KUL da firmamızın müşterisi değildir.Firmamıza bu anketi yaptıran firma ile ilgili size bir açıklama yapmak zorunluluğu yoktur.

   Hiç bir şekilde kimsenin avukatında değiliz , firmamızın siyasi açıdan duruşunda tarafsızdır.Her türlü siyasi partiye karşı aynı mesafededir.

   Yorumunuzda yazdınız gibi sizin Mustafa KUL beyefendi ile alıp veremediğiniz bir konu var ise lütfen onu kendisi ile halledin bizi bu duruma katmayın.Siz anket anonsu ile ilgili olarak yazdığınız bilgiler kesinlikle yanlıştır.Size anonsun hatalı yazdığınız kısmının metnini iletiyorum lütfen okuyun.

   ” Merhaba ,

   …… tarafında, ……… yılı Yerel yönetim seçimlerine
   aday olan ………… ilçesi Belediye başkan adaylarını belirlemek amacı
   ile yapılan Eyilim Anketine Hoş Geldiniz.

   Belediye Başkan Aday Adaylarından Hangisine oy verirdiniz.

   Lütfen,Telefon tuş takımındaki rakamlara basarak oy verin.

   1.
   ………..

   2. ………..

   3. ……….,

   4. ……….,

   5. ……….,

   Anketimizi

   Katıldığınız için teşekkür ederiz”

   Şeklinde bir anons dur .

   Sevgi ve Selamlar

  Yazar resmi
  MUSTAFA KUL

  SAYIN HÜSEYİN DOĞRUÖZ,
  NEDEN DOĞRULARI YAZMIYORSUNUZ?
  DETAYLARINI YAZARMISINIZ?

Yazar resmi
Cem Yıldız

Şu ana kadar gördüğüm kadarıyla Altınok Öz dönemi boyunca başarılıydı. Cemevinde iftar yemeğinde sadece hurma ve ekmek yemesini de bir hakaret olarak görmüyorum. Aday adayları arasında sadece Altınok Öz’ü ve Hüsnü Süslü’yü tanıyorum. Süslü ne kadar başarılı olabilir bilemiyorum. Tek bildiğim Kartal’ın varlıklı bir ailesinden geldiği. Tüm CHP adaylarının iyi niyetle Kartal halkına hizmet etmek istediği konusunda hiç şüphem yok.

Benim kişisel olarak desteğim Altınok Öz’e, RP, SP ve Ak Parti döneminde üstüste gelen belediye başkanları döneminde Kartal oldukça geri kalmıştı. Öz döneminde Kartal toparlandı, başkanlığı aldığı ilk günlerde bile Kartal’ın heryerini asfaltlamaya başladı. İlk günlerde ortaya çıkan çöp toplama sorununu kısa dönemde çözdü. Gece uyumaktan başka hiç bir özelliği olmayan Kartal’da barlar sokağının açılmasına ön ayak oldu, yeşil alanları ve parkları çoğalttı, yaptığı parklar da alışılmış olduğu üzere göstermelik değildi. Evimin yakınlarındaki Ak Parti döneminde belediye garajı ve hatta bir dönem çöplük olarak kullanılan eski sinemayı meydan yaptı, mahallenin havası değişti. Biraz daha ileriye Mehmet Ali Büklü Parkı’nı yaptı. Çırçır Caddesi’ni güzelleştirdi. Kartallı Kazım Meydanı yapılmadan önce, sıradan bir vatandaş olarak Belediye’nin Beyaz Masa’sına bu bölgeye bank yapılmasının Cuma Pazarı’ndan gelen yaşlı kadınlar için faydalı olacağını yazdım, bir kaç hafta içerisinde bu banklar tam dediğim yere konuldu. Her önünden geçerken orada dinlenen birilerini görünce mutlu oluyorum.

Özetle, siyasi veya kişisel hiç bir bağlantımın veya çıkarımın olmadığı, “mezhepsel” farklılıkları olan Altınok Öz’ün değiştirilmesi için en azından şimdilik bir neden göremiyorum.

Biraz önce Mustafa Kul’un web sayfasını inceledim, “projeler” bölümü çalışmıyor, burayı da düzeltirse kendisini tanıma fırsatımız olur.

Diğer adayları destekleyenlerin, CHP’li diğer adayları karalamadan, ne yapmak istediklerini açık bir şekilde yazmaları ve kendilerini tanıtmaları daha olumlu olur. Başkalarını karalamak hem karalayan adaya, hem karalanan adaya, hem CHP’ye, hem Kartal’a, hem de Türkiye’ye zarar verir.

Söylediğim gibi, Altınok Öz babamın oğlu değil. Diğer tüm aday adaylarını da tanımak isterim.

  Yazar resmi
  MUSTAFA KUL

  SAYIN HÜSEYİN DOĞRUÖZ,
  NEDEN DOĞRULARI YAZMIYORSUN?

Yazar resmi
Kartaldan

Bu anketin neresi skandal anlamadım. Aday olmaya yakın üç isim zaten aşikar… Bunlardan biride Mustafa Kul

  Yazar resmi
  hüsniye kaya

  adam chp genel merkezden aranıyo gibi gösterip anket yapıyomuş. onu diyolar.

  Yazar resmi
  MUSTAFA KUL

  SAYIN HÜSEYİN DOĞRUÖZ BEY,
  BURADA NEDEN GERÇEKLERİ YAZMIYORSUN?
  BU BORCUN BENİM ŞAHSIMLA İLGİLİ OLMADIĞINI NEDEN YAZMIYORSUN?
  KENDİNİ ”ARAP KRALLARININ AHÇISI” OLARAK TANITIP, İŞLETME MÜDÜRÜNE BU ŞEKİLDE KENDİNİZİ KABUL ETTİRİP, DAHA SONRADA İŞ BİLMEZLİĞİNİZDEN DOLAYI, İŞLETMEYİ ZARARA SOKTUĞUNUZU NEDEN YAZMIYORSUNUZ?
  HABER VERMEDEN, İŞ BIRAKIP! İŞLETMEYİ YÜZÜSTÜ BIRAKIP KAÇTIĞINIZI NEDEN YAZMIYORSUNUZ?
  TOPLAM 40- 45 GÜNLÜK ÇALIŞMA SÜRENİZDE İŞLETMEYE AKIL ALMAZ ZARARLAR VERDİĞİNİZİ NEDEN YAZMIYORSUNUZ?
  NEYSE! BÜTÜN BU OLUMSUZLUKLARINIZA RAĞMEN BU KONUYLA İLGİLİ OLARAK,AVUKATIMIZA BÖYLE BİR TEBLİGAT ULAŞMAMIŞTIR…
  BÖYLE BİR TEBLİGAT GELİR İSE, ŞİRKET YETKİLİLERİ GEREĞİNİ YAPAR. AYRICA BU YAZDIKLARINIZDAN, YALAN YANLIŞ İDDİALARINIZ VE KARALAMALARINIZDAN DOLAYI, AVUKATIMIZ DA SİZİN HAKKINIZDA DAVA AÇIYOR…
  BİLGİNİZ OLSUN…
  DOĞRULARI YAZINIZ…

   Yazar resmi
   Guest

   SAYIN MUSTAFA KUL O YAZILAR BENİM YAZIM DEĞİL O RESMİ EVRAK HAYATIMDA KİMSEYE İFTİRA ATMADIM BURADA İŞ ÇAHKEMESİNDE

Yazar resmi
Mehmet güler

Kartalda ikamet eden seçim olduğunda tereddüt etmeden CHP’ye oyunu veren sevgili Alevi yurttaşlarımız oyu ile o makama oturan geçtiğimiz hafta Kartal Cem evinde yapılan iftar yemeğinde yemek yemeyip sadece hurma ile yetinip sonra da ekmeği tuzlayarak yiyen mevcut Kartal belediye başkanını buradan içinde insan sevgisi olan herkese şikayet ediyorum. Adam birşey yemek zorunda değil diyebilirsiniz fakat orda yemek yemeyip sadece ekmeği tuzlayıp yemek bu topluma hakarettir.Bu kişi aday olursa vay CHP nin haline. Saygılarımla. Onun için bırakın bu içi boş saçma sapan haberleri de, gerçek haber niteliğindeki olayları vatandaşlara servis edin. Sayın Bakanı herkes tanıyor niteliklerini saymamıza gerek yok boyle degerli siyasetçileri siyasetten soğutmayın. Faşizmin AKP lisi CHP lisi olmaz Faşist faşisttir mevcut belediye başkanı gibi. Saygılar….

Yazar resmi
Mehmet güler

Kartalda ikamet eden seçim olduğunda tereddüt etmeden CHP’ye oyunu veren sevgili Alevi yurttaşlarımız oyu ile o makama oturan geçtiğimiz hafta Kartal Cem evinde yapılan iftar yemeğinde yemek yemeyip sadece hurma ile yetinip sonra da ekmeği tuzlayarak yiyen mevcut Kartal belediye başkanını buradan içinde insan sevgisi olan herkese şikayet ediyorum. Adam birşey yemek zorunda değil diyebilirsiniz fakat orda yemek yemeyip sadece ekmeği tuzlayıp yemek bu topluma hakarettir.Bu kişi aday olursa vay CHP nin haline. Saygılarımla. Onun için bırakın bu içi boş saçma sapan haberleri de, gerçek haber niteliğindeki olayları vatandaşlara servis edin. Sayın Bakanı herkes tanıyor niteliklerini saymamıza gerek yok boyle degerli siyasetçileri siyasetten soğutmayın. Faşizmin AKP lisi CHP lisi olmaz Faşist faşisttir mevcut belediye başkanı gibi. Saygılar….

Yazar resmi
elif tan

karalama yaparken iyice araştırıp sordunuzmu ,hemen yargıladınız başka bir aday adayı da yapmış olabilir gerçeklerei araştırıp öyle yorum yapalım derim…

  Yazar resmi
  serap

  Elif sayın Kul’un avukatı mısın? Sizleri yönetecek insanlara bakın. Hepsi karalama yazmayınca basın iş yapmıyor yazınca karalama yok ya. Bakan olmuş biri bunların yalan olduğunu ıspatlayamıyorsa bunları gerçek olarak kabul etmek zorundasınız. Ankaradan kimse kartalı yönetemez. Kartalı yönetecekler kartallı olmak zorunda

   Yazar resmi
   Cemil Özdemir

   Sayın Serap Hanım,
   Bizi Kartalı yöneten Sayın Başkan Bey, Kartalı, Kartallı ile birlikte mi yönetiyor? Kartal danmı yönetiyor ? Yoksa Memleketine yaptığı lüks otelinden mi yönetiyor?
   Eğer sizin baktığınız taraftan baksaydım size bu soruları yön etmeliydim. Fakat sizin baktığınız taraftan asla bakmıyorum, Kartal Belediye Başkanımız Sayın Altınok ÖZ beyefendi bizim değerimizdir. Üst kimlikte CHP için aday olmuş ve Kartal gibi bir ilçemizi CHP saflarına taşımız onun ile onur ve gurur duyuyoruz.Tabii ki biz iç siyasetimizde eleştirirler de bulunuyoruz dur.Ama biz eğer CHP üst kimliğinde bir araya gelip top yekün bir mücadeleye geçmez isek elimiz hiç bir değer kalmayacaktır.
   Sevgi Bakanım Mustafa KUL Beyfendi CHP ve biz KARTAL’lı CHP li emekçiler , üyeler için çok önemli ve saygın bir değerdir.Kendisine sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Yazar resmi
iletişimci

Siyasette neler yapacağı şuanda belli oldu. Üç kağıtçı…

Yazar resmi
haberci

Kartalı kartallar yönetecek ithal aday istemiyoruz. Ali cengiz oyunlarına son…