Erzurum Basını: “Toto’dan Sekmen Çıktı”

Mehmet Sekmen’in Erzurum Büyükşehir Belediyesi AK Parti Başkan Adayı olduğu iddiası Kartal’da AK Partili aday adaylarını sevindirirken Erzurum’da da karmaşık yankılara sebep oldu.

Erzurum Ajans: Toto’dan Sekmen Çıktı

Siyasi partiler adaylarını, Erzurum’dan değil Ankara’da belirlemeye başlayınca siyaset, adeta şans oyunu ‘toto’ya döndü. Bakın bahtımıza kim çıktı…

Yerel seçimler için geri sayım devam ederken, henüz hiç bir partinin Büyükşehir Belediye Başkan Adayını resmİ olarak açıklamaması ile birlikte Erzurum’daki heyecanlı ve gerilimli bekleyiş sürüyor.

Özellikle, tüm aday adaylarının Ankara’yı mesken tuttuğu Ak Parti ‘de devam eden aday belirleme çalışmaları sonrasında öne çıkan isimler siyaset kulislerini oldukça hareketlendirdi.

Adeta ‘Siyasi Toto’ya dönen Ak Parti’nin Erzurum’daki aday belirleme çalışmaları sırasında ortaya atılan son isim ise, İstanbul Kartal ilçesi eski Belediye Başkanı Mehmet Sekmen oldu

Erzurum’a ulaşan bu haber bir anda kentin gündemini alt-üst etti.

Erzurum Haber 25 Gazetesi: “Sekmen Asparagas”

“Son Bir Hafta içerisinde Erzurum Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığı İçin Erzurumlu vatandaşlar Dört Ayrı İsimle tanıştı.

bugün yine bir asparagas haberle karşımızda Bugün Star grubu yöneticilerinden birsinin attığı bir twit üzerine yoğunlaşan Erzurum Medyası yine bir Büyükşehir Belediye Başkanı yarattılar. MEHMET SEKMEN, Evet Mehmet Sekmen ismi Belediyecilik alanında bilgi, birikim ve donanıma sahip olabilir ama Başbakanımızın resmi bir açıklaması olmaksızın birileri tarafından üflenmiş bir isimdir.

Hem AK Parti bu kadar basiretsiz bir parti değildir.

Birilerinin Alay sancağı hiç değildir.

Birilerinin Her gün bir Balon üfürür gibi bir Aday karşımıza çıkarılması ve bu Adayı şişirirp şişirip patlatması hem öne çıkarılan Aday arkadaşların, hemde Ak parti’nin güvensizliğini ortaya koymak için başlatılmış bir poltikadır düşüncesindeyiz.

Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan inanıyoruz ki, yeri, günü ve zamaanı geldiğinde Erzurum Büyükşehir Belediye Başkan Adayını kendisi açıklayacaktır. Bugüne kadar birileri tarafından açıklanan isimler Asparagastır. Bugün dillerde dolaşan Mehmet Sekmen ismi de Asparagastır. Belkide bu isimlerden birisi Aday olarak açıklanacak. Bu Mehmet Sekmen’de olabilir. Fakat Başbakanımız tarafından resmi kanallarla ve kendi ağzından bir isim Açıklanmadıkça yazılı ve görsel basında açıklanan her isim Asparagastır. Bu Açıklama net olarak Mehmet Sekmen’den de halen yapılmamıştır.”

Bu habere ekleyebileceğiniz bir görüşünüz var mı? İsterseniz, yorumlar kısmına ekleyebilirsiniz.

Yorumlar