Hababam Sınıfı Severlere Müjde

20’li yaşlarının ortalarında olmalarına rağmen henüz liseden mezun olamayan, kimsenin aklına gelmeyen türlü haylazlıklarla tüm Türkiye’yi kahkahaya boğan, 7’den 70’e her yaştan izleyici için çok önemli bir yere sahip olan Hababam Sınıfı’nın çekildiği Validebağ Adile Sultan Kasrı Öğretmenevi farklı bir etkinliğe sahne oldu.

24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle Hababam Sınıfı’nın hayatta olan kahramanları Üsküdar’da görev yapan öğretmenlerin de katıldığı programda bir araya gelerek anıları tazelediler.

Haylazlıklarıyla öğretmenlerine kök söktürdükleri okulda eski günleri yad eden; Halit Akçatepe, Ahmet Arıman, Tuncay Akça, Gazanfer Şahin gibi yıldızların katıldığı etkinlik büyük ilgi topladı. Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara ile Belediye Başkan Yardımcısı Hilmi Türkmen’in çeşitli anıları tazeleyen hediyeler sundukları programda Güdük Necmi tiplemesiyle gönüllerde taht kuran Halit Akçatepe’nin ödülünü almak için ilerlemiş yaşına rağmen kısa yolu kullanıp masanın altından geçmesi kahkahalara neden oldu.

Hababam Sınıfı Müzesi kuruluyor

Etkinlik sırasında bir konuşma yapan Üsküdar Belediye Başkan Yardımcısı ve AK Parti Belediye Başkan Aday Adayı Hilmi Türkmen Hababam Sınıfı ile ilgili bir müjde verdi. Türkmen “Biz bu filmle büyüdük, çocuklarımız da bu filmle büyüdüler. İnşallah önümüzdeki günlerde bu mekânın bir bölümünü Üsküdar Belediyesi olarak Hababam Sınıfı Müzesi olarak hizmete açacağız. Yine o gün Halit ağabey ve Hababam Sınıfının yıldızlarıyla birlikte kurdeleyi birlikte keseceğiz” dedi.

Bu habere ekleyebileceğiniz bir görüşünüz var mı? İsterseniz, yorumlar kısmına ekleyebilirsiniz.

Yorumlar