Numan Kurtulmuş Başbakanla Tartışınca Kalp Krizi Geçimiş

Dün akşam aniden rahatsızlanarak hastaneye kaldırılan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş’un aday belirleme konusunda Başbakan Erdoğan’la tartıştığı ve bu kalp krizi geçirdiği ileri sürüldü.

Dün akşam saatlerinde aniden rahatsızlanarak hastaneye kaldırılan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş anjiyo oldu. Geceyi yoğun bakımda geçiren Kurtulmuş sabah saatlerinde normal odaya alındı. Kurtulmuş’un kendine gelmesine rağmen ayağa kalkamadığı bilgisi var. Kurtulmuş ise sağlık durumu hakkında şu açıklamayı yaptı:

“Sıvı kaybına bağlı hipotansiyon nedeniyle bir kontrol için hastaneye geldim. Gelmişken bir de check-up yaptırmak istedim. Sağlık durumum gayet iyi.”

ERDOĞAN’LA TARTIŞTI

Hipotansiyon nedeniyle Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldığı duyurulan Kurtulmuş’un asıl rahatsızlığının kalp krizi olduğu öğrenildi. Kurtulmuş’un kalp krizi geçirmesine Başbakan Erdoğan ile tartışmasının neden olduğu belirtildi.

Rotahaber’in haberine göre; dün Ankara’da 80’incisi gerçekleştirilen Kent Ekonomileri Forumu’na katılarak bir sunum yapan Kurtulmuş daha sonra Genel Merkez’e geçti. AK Parti’nin 11 kişilik üst kurulunda yer alan Kurtulmuş, yarın açıklanacak adaylarla ilgili Başbakan Erdoğan’la görüştü. Bazı illerde hem anketlerde hem de temayül yoklamalarında ilk sırada çıkan isimlerin o illerin milletvekillerinin baskısıyla aday gösterilmemesi üzerine Kurtulmuş’un bu durumu kabul edilemez bularak itiraz ettiği öğrenildi.

VERİLEN SÖZ TUTULMADI

Başbakan Erdoğan’ın Kurtulmuş’a dört ilin adayını belirleme sözü verdiği, ancak bu sözün tutulmadığı iddia edildi. Özellikle yarın kamuoyuna duyurulacak isimler konusunda Kurtulmuş’un belirlediği isimlerin son anda o illerin milletvekillerinin baskısıyla değiştirilmesi Kurtulmuş’un canını sıktı. Başbakan Erdoğan’la bu konuyu tartışan Kurtulmuş birden kalp krizi geçirerek hastaneye kaldırıldı.

İKİNCİ ŞANLIURFA SIKINTISI YAŞANABİLİR

Başbakan Erdoğan’ın bazı illerin milletvekillerinin baskısıyla il kamuoyu nezdinde herhangi bir karşılığı olmayan isimleri aday göstermesinin en başta “AKP’nin oylarının üstüne oy koyacak, AK Parti’nin sırtından başkan olmayacak aday” profiline ters olduğu ifade edilirken, bu durumun 2009 yerel seçimlerinde Şanlıurfa’da yaşanan olayla aynı olduğu hatırlatıldı. 2009’da AKP’nin Şanlıurfa milletvekilleri, Başbakan Erdoğan’a “ceketinizi koysanız seçilir” diyerek Ahmet Eşref Fakıbaba’ya karşı farklı bir isim önermişti. Seçimlere bağımsız giren Fakıbaba AKP’den çok oy alarak belediye başkanlığını kazanmıştı.

Bu habere ekleyebileceğiniz bir görüşünüz var mı? İsterseniz, yorumlar kısmına ekleyebilirsiniz.

Yorumlar