Erzurum CHP’den AK Parti’ye İthal Aday Tepkisi

CHP Ardahan Milletvekili Ensar Ögüt, seçim öncesi aday belirleme çalışmalarına katılmak üzere geldiği Erzurum’da gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Erzurum’da iki gün boyunca aday belirleme konusunda çalışmalar gerçekleştireceklerini söyleyen Öğüt, “İl ve ilçelerde halkın kabul ettiği adaylarla seçime katılmak amacındayız. Erzurumlulardan bu seçimde bir değişiklik bekleyerek adaylarımıza teveccüh göstermesini istiyoruz. CHP adaylarına şans verilmesi halinde modern belediyecilik hizmetlerini de buraya getirebiliriz. CHP’nin Erzurum’da milletvekilinin olmaması bir kayıptır. Bizde bölge milletvekilleri olarak bu açığı kapatmaya gayret ediyoruz” diye konuştu.

KIZILOĞLU’NDAN İTHAL ADAY TEPKİSİ

AK Partinin Büyükşehir Belediye Başkanlığı için Erzurum dışından bir aday göstermesine yönelik eleştirilerde bulunan CHP İl Başkanı Tacettin Kızıloğlu, “Erzurum’un caddelerini, sokaklarını bilmeyen bir kişinin Erzurum’dan aday edilmesi hiç uygun olmadı. Biz CHP olarak halkın içine girerek onların benimsediği adaylarla seçime katılacağız” dedi.

AK Parti Erzurum’da Erzurum’da yaşamayan Mehmet Sekmen’i aday göstermişti.

Bu habere ekleyebileceğiniz bir görüşünüz var mı? İsterseniz, yorumlar kısmına ekleyebilirsiniz.

Yorumlar