Sayısal Loto çekiliş sonuçları Sorgulama Ekranı 28 Aralık 2013

millipiyango.gov.tr Sayısal Loto sonuçları öğren Bilet SorgulamaSayısal Loto sonuçları 28 Aralık 2013 cumartesi sonuçları! Sayısal Lotonun 28 Aralık 2013 tarihli bu haftaki çekilişi yapıldı. Sayısal Loto 28 Aralık 2013 cumartesi tarihli çekilişi Şanslı numaralarını öğrenmek için en doğru yerdesiniz, millipiyango.gov.tr 28 Aralık 2013 Sayısal Loto sonuçları öğren Bilet Sorgula

Sayısal Loto‘nun 28 Aralık çekilişi yapıldı.Milli Piyango İdaresince düzenlenen şans oyununun 894. hafta çekilişinde, kazandıran numaralar 02, 03, 04, 18, 33 ve 36 olarak belirlendi.

Sayısal Loto‘nun bu haftaki çekilişinde 6 bilen 1 kişi 6 milyon 718 bin 17 lira 85 kuruş tutarında büyük ikramiyenin sahibi oldu.

Milli Piyango İdaresinden yapılan açıklamaya göre, bu haftaki çekilişte 5 bilen 218 kişi 3 bin 631 lira  20’şer kuruş, 4 bilen 13 bin 936 kişi 43 lira 35’er kuruş, 3 bilen 288 bin 74 kişi 5 lira 80’er kuruş ikramiye alacak.

Sayısal Loto’nun bu haftaki çekilişinde büyük ikramiyeyi kazanan talihlinin kuponunu İstanbul Başakşehir’den yatırdığı bildirildi..

sayısal loto

SAYISAL LOTO NASIL OYNANIR?

Sayısal Loto Milli Piyango İdaresi tarafından düzenlenen, katılımcıların 1 – 49 sayı kümesi içinden çekilişle belirlenecek olan 6, 5, 4, ve 3 sayının doğru tahmin edilmesine dayanan ve kısaca ‘oyun’ olarak da ifade edilen şans oyunudur.

Sayısal Loto‘da çekiliş özel çekiliş küresi kullanılmak suretiyle oyun planına göre dağıtılacak ikramiyeleri kazanacak numaraların belirlenmesidir. Sayısal Loto çekilişleri İdarece belirlenecek gün ve saatte gerçekleştirilir.

Sayısal Loto‘da ikramiyelerin ödenmesinde yetkileri dahilinde olması koşuluyla bayiler ve İdarece belirlenen Şubeler yükümlüdür.

Sayısal Loto ikramiyelerin, bayiler ve Şubelerce ödenme süreleri idarece belirlenir. İkramiyeler, çekiliş tarihinden itibaren 1 yıl geçtikten sonra zaman aşımına uğrar.

Sayıal Loto‘da sistem tarafından kabul edilmeyen sahte, tahrif edilmiş, yırtılmış, zaman aşımına uğramış, iptal edilmiş biletlere ikramiye ödenmez. Sayısal Loto‘da bir bilete ikramiye ödenebilmesi için enaz çekilen sayılar, barkot, bilet güvenlik numarası ve arka yüzündeki bilet seri numarasının açık şekilde okunması gerekir.

SAYISAL LOTO’DA DEVİR İŞLEMLERİ

Sayısal Loto oyununda bir kaç hafta üst üste altı numarayı doğru tahmin eden çıkmaması üzerine ertesi haftalara devir sayısının artması, hasılatın çok yüksek olması üzerine Sayısal Lotooyun planında yapılan değişiklikle, “Bir haftaya ait oyunda altı bilen çıkmaması halinde bu gruba ayrılan ikramiye, Sayısal Loto‘da ertesi hafta altı numarayı doğru tahmin edenlere dağıtılmak  üzere devredilir. Bu şekilde yapılacak devir üç haftadan fazla olamaz. Sayısal Loto‘da dördüncü haftada altı numarayı doğru tahmin eden çıkmazsa, bu gruba ayrılan tutar,önceki haftalardan devredilmiş tutarlar ile birlikte beş numarayı (olmaması halinde dört numarayı) bilenler arasında dağıtılır.” olarak belirlenmiştir.

Sayısal Loto çekilişlerinde ikramiye kazanan talihlilerin ikramiyeleri;

(3) ve (4) bilenlere, ikramiyeleri Loto bayilerinden,
(5) bilenlere, ikramiyeleri Loto bayileri veya Milli Piyango (MPİ)Şubelerinden,
(6) bilenlere ise, ikramiyeleri Milli Piyango Genel Müdürlüğümüz tarafından ödenecektir.

SAYISAL LOTO’DA EN ÇOK ÇIKAN RAKAMLAR

Sayısal Loto çekilişinde en çok çıkan rakamlar, 21, 38, 36, 18, 16, 40, 41, 1, 32, 17 olarak belirlendi.

SAYISAL LOTO ÇEKİLİŞİNDE EN ÇOK İKRAMİYE KAZANAN İLLER

Sayısal Loto‘da en çok ikramiye kazanan iller İstanbul, İzmir, Ankara, Antalya ve Adana olarak sıralandı.

Sayısal Loto geçmiş haftaların sonuçlarını öğrenmek için tıklayınız.

Sayısal Loto sonuçları (millipiyango.gov.tr28 Aralık 2013 Sayısal Loto sonucu.Sayısal Loto sonuçları (millipiyango.gov.tr28 Aralık 2013 Sayısal Loto sonucu öğren.Sayısal Loto sonuçları (millipiyango.gov.tr28 Aralık 2013 Sayısal Loto sonucu online

Milli Piyango İdaresi’nin düzenlediği Sayısal Loto çekilişi  28 Aralık 2013cumartesi sonuçları belli oldu. 28 Aralık 2013 cumartesi Sayısal Loto sonuçları kazanan numaralaronline sitemizde mevcuttur. Milli piyango idaresinin düzenlediği şans oyunlarını en hızlı şekilde siz değerli okuyucularımıza ulaştırmaya devam ediyoruz. 28 Aralık 2013 cumartesi  Sayısal Loto sonuçlarına istinaden talihli numaralarla kim ne kadar kazandı? Bu şanslı numaralar haberdar.com’da yayınlandı.

Sayısal Loto sonuçları (millipiyango.gov.tr)

Sayısal Lotonın tarihli bu haftaki çekilişi yapıldı. Sayısal Loto 28 Aralık 2013 cumartesi tarihli çekilişi Şanslı numaralarını öğrenmek için en doğru yerdesiniz,millipiyango.gov.tr Sayısal Loto sonuçları öğren  Bilet Sorgula milli piyango, Sayısal Loto, Sayısal Loto sonuçları öğren, Sayısal Loto sonuçları tıkla öğren, milli piyango Sayısal Loto sonuçları tıkla oku, milli piyango sonuçları tıkla bilet sorgula, bilet sorgulama, milli piyango

Sayısal loto sonuçları Milli piyango idaresi Genel müdürlüğünce akşam saatlerinde gerçekleşecektir. Yeni haftaya dair Sayısal loto numaraları ve rakamları açıklanacaktır. Sayısal loto hakkında detaylar. Sayısal loto sonuçları Milli piyango idaresi Genel müdürlüğünce akşam saatlerinde gerçekleşecektir. Yeni haftaya dair Sayısal loto numaraları ve rakamları açıklanacaktır. Sayısal loto hakkında detaylar.

28 Aralık Cumartesi günü ve Sayısal loto talihlileri için yeni bir hafta çekilişi gerçekleşecek.

Sayısal loto çekilişi bu hafta sonuçları açıklandığı an MPİ ile beraber web sayfamız üzerinde olacaktır sonuçlar.

Geçen haftanın sayısal loto sonuçları geliyor şimdi.

Sayısal Loto‘nun bu haftaki çekilişinde 6 bilen çıkmayınca, bir milyon 544 bin 545 lira gelecek haftaya devretti.

Milli Piyango İdaresinden yapılan açıklamaya göre, bu haftaki Sayısal Loto çekilişinde 5 bilen 172 kişi 3 bin 782 lira 55’er kuruş, Sayısal Loto çekilişinde 4 bilen 11 bin 246 kişi 44 lira 5’şer kuruş, Sayısal Loto çekilişinde 3 bilen 227 bin 115 kişi 6 lira 5’er kuruş ikramiye alacak.

Sayısal Loto çekilişinde, toplam 2 milyon 520 bin 30 lira 65 kuruş ikramiye dağıtıldı.

Sayısal Loto çekilişinde hasılattan KDV olarak bir milyon 615 bin 575 lira 9 kuruş, Şans Oyunları Vergisi olarak da 903 bin 239 lira 17 kuruş kamuya aktarılacak.

Ve sayısal loto nasıl bir oyundur nasıl oynanır

katılımcıların 1-49 sayı kümesi içinden çekilişle belirlenecek olan 6, 5, 4, ve 3 sayının doğru tahmin edilmesine dayanan ve kısaca ” oyun ” olarak da ifade edilen şans oyunudur.

Çekiliş özel çekiliş küresi kullanılmak suretiyle oyun planına göre dağıtılacak ikramiyeleri kazanacak numaraların belirlenmesidir. Çekilişler İdarece belirlenecek gün ve saatte gerçekleştirilir.

İkramiyelerin ödenmesinde yetkileri dahilinde olması koşuluyla bayiler ve İdarece belirlenen Şubeler yükümlüdür.

İkramiyelerin, bayiler ve Şubelerce ödenme süreleri idarece belirlenir. İkramiyeler, çekiliş tarihinden itibaren 1 yıl geçtikten sonra zaman aşımına uğrar.

Sistem tarafından kabul edilmeyen sahte, tahrif edilmiş, yırtılmış, zaman aşımına uğramış, iptal edilmiş biletlere ikramiye ödenmez. Bir bilete ikramiye ödenebilmesi için en az çekilen sayılar, barkot, bilet güvenlik numarası ve arka yüzündeki bilet seri numarasının açık şekilde okunması gerekir.

Sayısal Loto’da devir işlemleri

Sayısal Loto oyununda bir kaç hafta üst üste altı numarayı doğru tahmin eden çıkmaması üzerine ertesi haftalara devir sayısının artması, hasılatın çok yüksek olması üzerine Sayısal Loto oyun planında yapılan değişiklikle, “Bir haftaya ait oyunda altı bilen çıkmaması halinde bu gruba ayrılan ikramiye, ertesi hafta altı numarayı doğru tahmin edenlere dağıtılmak üzere devredilir. Bu şekilde yapılacak devir üç haftadan fazla olamaz. Sayısal Loto oyun planında dördüncü haftada altı numarayı doğru tahmin eden çıkmazsa, bu gruba ayrılan tutar, önceki haftalardan devredilmiş tutarlar ile birlikte beş numarayı (olmaması halinde dört numarayı) bilenler arasında dağıtılır.” olarak belirlenmiştir.

Sayısal Loto oyunu çekilişlerinde ikramiye kazanan talihlilerin ikramiyeleri,

(3) ve (4) bilenlere, ikramiyeleri Loto bayilerinden,
(5) bilenlere, ikramiyeleri Loto bayileri veya MPİ Şubelerinden,
(6) bilenlere ise, ikramiyeleri MPİ Genel Müdürlüğümüz tarafından ödenecektir.

Bu habere ekleyebileceğiniz bir görüşünüz var mı? İsterseniz, yorumlar kısmına ekleyebilirsiniz.

Yorumlar