CHP’den cemaate yapılacağı iddia edilen operasyona tepki geldi

CHP Genel Başkan Yardımcısı Erdoğan Toprak, cemaate operasyon iddialarının gündeme geldiği günlerde kritik bir açıklama yaparak “Görülmektedir ki AKP bir post-28 Şubat’a hazırlanmaktadır”dedi.

Toprak, yaptığı yazılı açıklamada, AKP kurmaylarının sürekli biçimde psikolojik harp hazırlığı içindeymişçesine açıklamalarda bulunduğunu belirtti.

Demokratik düzende, demokratik yaşamda ve demokratik ahlakta“tehdidin, şantajın, fişlemenin” yerinin olmadığını vurgulayan Toprak,“Hele 12 yıl ülkeyi yönetmiş bir iktidarın hala ‘muktedir olamadık’ feveranları asla kabul edilemez. 12 yıldır iktidarın bütün nimetlerinden yararlanıp, külfeti başkalarına yüklemek siyasi etik ve sorumlulukla bağdaşmaz. Görülmektedir ki AKP bir post-28 Şubat’a hazırlanmaktadır. Daha önce 28 Şubat brifinglerini eleştiren AKP, şimdi Dolmabahçe’de brifingler düzenlemektedir. Daha önce farklı kesimleri, kurumları ve yasaları kendisine ‘ayak bağı’ olarak topluma sunan AKP, kendisine yeni bir ‘düşman’ yaratmıştır. Şimdi de bütün suçu bulduğu bu yeni düşmanın sırtına yüklemeye çalışmaktadır” dedi.

KILIÇDAROĞLU DA TEPKİLİ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın dün İstanbul’da bazı gazetecilerle toplantı yaptığını hatırlatarak, “Yine esmiş; ‘Komplo kurdular, devletin içinde çete var, paralel devlete izin vermem.’ Gerçekten yolsuzluk, rüşvet konusunda çalışan bir paralel devlet var. Başbakan var o paralel devletin içinde, bakanları var, kirli bürokratlar, kirli işadamları var, oğulları var. Tutturmuş, devletin içinde çete var. Çete reisi sensin. Yanındaki Bakanlar da o çeteyi oluşturuyorlar” dedi.

Bu habere ekleyebileceğiniz bir görüşünüz var mı? İsterseniz, yorumlar kısmına ekleyebilirsiniz.

Yorumlar