1000’den fazla CHP’li partisinden istifa etti

Milletvekili Mehmet Siyam Kesimoğlu’nun adaylığının açıklanmasının ardından CHP parti binasında tam bir karmaşa yaşandı. Ardı ardına istifaların geldiği belirtilirken, toplanan dilekçelerin 1000’den fazla olduğu belirtildi. Akşam saatlerinde parti binasına basın mensupları alınmazken, il ve ilçe yönetiminin istifa edeceği de iddia edildi.

Kırklareli Belediye Başkanı Av. Cavit Çağlayan, Kırklareli Milletvekili Mehmet Siyam Kesimoğlu’nun Kırklareli Belediye Başkan Adayı olarak açıklanmasının ardından akşam saatlerinde Belediye Başkanlık Makamına geldi. Çağlayan’ın makama gelişi ile birlikte başta Kırklareli Milletvekili Turgut Dibek olmak üzere Partinin Belediye Meclis ve İl Genel Meclis üyeleri ile partililer de makama akın etti. Burada partililer istifa dilekçelerini doldururken Başkan Çağlayan’da makamında bir basın açıklaması yaptı. Dibek ve Partililer eşliğinde gerçekleştirilen basın açıklamasında Başkan Çağlayan, Kırklareli Belediye Başkanı olduğunu bu yapılanı hak etmediğine inandığını ifade etti. Başkan Çağlayan, İl ve İlçe yönetiminin istifası yönünde haberler geldiğini ancak kesin bilgi olmadığını dile getirdiği açıklamasında kendisinin istifa edip etmeyeceği yönündeki soruya en az bir 24 saat düşünmek gerektiğini ancak kesin açıklamasını Çarşamba günü yapacağını söyledi. Çağlayan, düşüneceği konular arasında istifanın da bulunduğunu vurguladı.

Başkanlık makamında bulunan Turgut Dibek’te bir açıklama yaparak Çağlayan’a destek verdi. CHP’li seçmenin ve Kırklareli’nin bu yapılanı hak etmediğini ifade eden Dibek, “Bu en hafif söyleniş şekli ile Kırklareli’ne Kırklarelilere yapılan bir haksızlıktır” dedi.

Bu habere ekleyebileceğiniz bir görüşünüz var mı? İsterseniz, yorumlar kısmına ekleyebilirsiniz.

Yorumlar