Adnan Keskin ile ilgili son dakika haberi

Adnan Keskin’in adayların belirlenme şekli ile ilgili hakkında yapılan polemiklere kızgın olduğu öğrenildi. Keskin, hakkındaki iddiaları yakın çevresine verdiği cevaplarla ret etti.

Keskin ile ilgili son dakika haberi

Adnan Keskin bu akşam saat 22:00’de Halk TV’ye çıkarak konuşacak. Son dakika haberine göre Adnan Keskin Halk TV’de konuşacak.

Keskin’den İsmail Saçlı’ya açıklama

Kartal Cemevi Vakfı Başkanı İsmail Saçlı’nın bilgilendirmesi üzerine iftiradan haberdar olan Keskin’in Saçlı’ya yaptığı açıklama şöyle;

“Cumhuriyet Halk Partisi’nde Belediye Başkanlığı’na aday olan bir kişi, bana yönelik olarak Cumhuriyet Halk Partisi’ne de, insanlığa da yakışmayacak bir iftirada bulunmuş, Alevi karşıtı olduğumu iddia etmiştir.

Kartal Cemevi Başkanı Sayın İsmail Saçlı’nın uyarısıyla öğrendiğim bu yakışıksız iddia ve iftirayı şiddetle kınıyorum.

Ciddiye almaya değmez bu iftira hakkında, sadece ve sadece kardeşliğe, insanlığa, inançlara ve kamuoyuna saygım nedeniyle, ayrıca halkın haber alması gerçekleri öğrenmesi için kısaca bu açıklamayı yapıyorum.

Yaşamım boyunca insanların inançlarına, düşüncelerine, ırk, mezhep, din ve dillerine hep saygılı oldum.

Alevi vatandaşlarımıza RefahYol zamanında yapılan saldırılar devam eder ve herkes susarken İstanbul Kartal’a gidip miting kürsüsünden dönemin Adalet Bakanına“Türkiye’nin yeni Hızır Paşalara ihtiyacı yok” diye seslenen ve bu nedenle hakkında dava açılan benim.

Denizli’de, Ankara’da ve yurdun her yerinde Cemevi toplantılarıyla açılışlarına katıldığımda halkla, vatandaşlarımızla kucaklaşmamız ve candan söyleşilerimiz, sohbetlerimiz de bu büyük yalan ile iftiranın ne kadar asılsız olduğunu göstermektedir.

. Gerek siyasi gerekse özel yaşamımda anlayışım ve çizgim bu olduğu için, ahlak dışı yöntemlerle, şahsımı karalayarak, suçlayarak, yalan söyleyerek, iftira atarak sonuç almaya çalışanlarla hep mücadele ettim ve etmeye de devam edeceğim.

Kendilerine siyasi avantaj sağlamayı yaşam biçimi seçmiş kişiler CHP Genel Başkan Yardımcılığı’na geldiğim günden bu yana değişik tarihlerde ve değişik gerekçelerle yalan söyleyerek, iftira atarak gerek parti içinde gerekse özel yaşamımda şahsımı itibarsızlaştırma gayretleri içerisine girmiş, İstanbul Kartal belediye başkan adayı belirleme sürecinde de söylemediğim ve asla söylemeyeceğim sözleri bana yakıştırmışlardır.

O süreçte hiçbir arkadaşımım düşüncesi ve inancıyla ilgili değerlendirme yapmadığıma 60 kişilik CHP Parti Meclisi ile 19 kişiden oluşan MYK’da tanıktır.

Şahsımla ilgili iftira tümüyle gerçek dışıdır, siyasi amaçlarla yapılan bir karalamanın ürünüdür. Bu iftiranın sahipleriyle yargı önünde hesaplaşacağım.

Kartal Cemevi Başkanı Sayın İsmail Saçlı’nın uyarısı üzerine kendisine yaptığım açıklamayı kamuoyunun da bilgisine sunarım”

Bu habere ekleyebileceğiniz bir görüşünüz var mı? İsterseniz, yorumlar kısmına ekleyebilirsiniz.

Yorumlar