Bihlun Tamaylıgil’’den son dakika açıklaması

CHP MYK ve PM’de yapılan aday belirleme toplantıları ile ilgili hakkında iddialar ortaya çıkan Tamaylıgil açıklama yaptı.

CHP Genel Sekreteri Bihlun Tamaylıgil’’in yazılı açıklaması şöyle;

Yaşamını insan sevgisi ve saygısı temeli üzerine oturtmuş, siyaseti de din, inanç, ırk, mezhep, renk ve cinsiyet farkı gözetmeksizin yapan, her koşulda ayrımsız olarak önce insan diyen ve her insana içtenlikle kollarını açan bir siyasetçiye yapılabilecek en büyük saygısızlık, onu inanç ayrımcısı olarak göstermektir.

Ne yazık ki, bu saygısızlık partili olduğu belirtilen biri tarafından bana yapılmış ve CHP MYK ile PM’de yapılan aday belirleme toplantılarında, ‘ön seçim yapıldı bütün aleviler Erzincan’lılar ön sıralarda.’ dediğim öne sürülmüştür.

Bu tamamen yalan ve çok çirkin bir iftiradır.

Hepimiz biliyoruz ki, yalan, iftira ve karalama kampanyasına dayalı suçlama hiçbir CHP’liye yakışmaz.

O nedenle, hakkımdaki yakışıksız iftirayı ve çok saygı duyduğum, önemsediğim ve yaşamım boyu hep dostlukla andığım alevilerin karşıtı gibi gösterilme çirkinliğini nefretle kınıyorum.

Bu çirkinliği yapan ve iftira atanlar, manevi anlamda başta Karaca Ahmet Cem Evi olmak üzere her ortamda beraber olduğumuz alevi kardeşlerimin şahsında, maddi olarak da hukukun huzurunda hesap vereceklerdir. “

Bu habere ekleyebileceğiniz bir görüşünüz var mı? İsterseniz, yorumlar kısmına ekleyebilirsiniz.

Yorumlar