Erzurumlular’dan AK Parti’ye sert tepki

Edindiğimiz bilgilere göre Ak Parti Maltepe İlçe Başkanı Av.Kamil BARKIR, Erzurumluları Maltepe Belediyesinde temsil etmek üzere Ak Partiden bir adayın gösterilmesi için Maltepe Erzurumlular Vakfı Başkanı Süha Dengizek’ten meclis üyesi yapmak üzere bir isim istedi.

Başkan Dengizek Ak Partiden meclis üyesi aday adayı olanlardan bazı isimleri verdi ancak Maltepe Ak Parti İlçe Başkanı verilen isimlerin olamayacağını belirterek Erzurumlular Vakfında bulunan ancak müracaatını yapmamış bir ismin evraklarını isteyerek o ismi meclis üyesi olarak görmek istediğini söyledi ve evraklarını teslim aldı.

18 Şubat 2014 tarihinde açıklanan Ak Parti meclis üye listesinde verilen ismi göremeyen Erzurumlular Vakfı Başkanı Süha Dengizek duruma sert tepki gösterdi.

Maltepe Erzurumlular Vakfının sitesinde Başkan Süha Dengizek tarafından yayınlanan tepki mesajında Maltepe Ak Parti İlçe Başkanı Av.Kamil Barkır hedef alındı. Açıklamada özetle şöyle denildi:

“Hiç bir siyasi parti, Erzurumlular üzerinde oyun oynayamaz. Maltepe de otuz bine yaklaşan nüfusu ile büyük bir kitle olan ERZURUMLULARI yok saymaya çalışan ve oyaladığını zanneden, siyasi parti yönetimi bilmelidir ki “Dadaş’ın duruşu nettir ve tepkisi de bir o kadar serttir.”
Vakfımızı hiç bir siyasi parti, siyasi emellerine alet edemez.

Bu habere ekleyebileceğiniz bir görüşünüz var mı? İsterseniz, yorumlar kısmına ekleyebilirsiniz.

Yorumlar