İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden ‘Herkes O’nu Okuyor’a ret

İstanbul Büyükşehir Belediyesi zabıtaları skandal bir uygulamaya imza atıp, Peygamber Efendimiz’in (sas) anlatan broşür dağıtacak ‘Herkes O’nu Okuyor’ standına izin vermedi.

Peygamber Efendimiz’in (sas) hayatını konu alan ‘Herkes O’nu Okuyor’ etkinliği çerçevesinde Taksim ve Mecidiyeköy’destant kurupbroşür dağıtma isteğine zabıta dan izin çıkmadı. Talebe, gerekçe gösterilmeden, “Söz konusu dilekçeniz müdürlüğümüzce tetkik edilmiş olup, talebiniz uygun görülmemiştir.” cevabı verildi. 
Tarih Kültür ve Araştırmaları Derneği , ‘Herkes O’nu Okuyor’ kampanyası kapsamında Taksim metro çıkışı, Mecidiyeköy metro çıkışı ve Mecidiyeköy metrobüs çıkışında broşür dağıtmak için İstanbul Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı Avrupa Yakası Zabıta Müdürlüğü’ne dilekçe ile başvurarak izin istedi. İlgili kurum dilekçeyi inceledi ve talebi reddetti. Gerekçe yerine de sadece, “Söz konusu dilekçeniz müdürlüğümüzce tetkik edilmiş olup talebiniz uygun görülmemiştir.” ifadeleri kullanıldı.
Tarih Kültür ve Araştırmaları Derneği Genel Sekreteri Ömür Öztürk, kararın kendilerini üzdüğünü belirterek, “Bu meydanlarda herkes rahatlıkla broşür dağıtabiliyor. Dil kursu, restoran işletmecileri, siyasi partiler izin almadan bile bunu yapabiliyor. Biz Efendimiz (Sav) ile ilgili bir etkinlikte mevzuata uygun davranmak istedik ve izin talep ettik. Bu ret, bir çok insanın Peygamberimizi (sav) tanıyabileceği eserlerle tanışmasını engelledi. Yönetim kurulu olarak üzgünüz. Zaten Mecidiyököy’de bulunan bir derneğiz ve pencereden bakınca her saat broşür dağıtıldığını görüyoruz. Bu kararın siyasi olduğunu düşünüyoruz.” dedi.
İşte o karar:
46582688

Bu habere ekleyebileceğiniz bir görüşünüz var mı? İsterseniz, yorumlar kısmına ekleyebilirsiniz.

Yorumlar