Kartal savcısının görmezden geldiği kadına bakan sahip çıktı

İstanbul Maltepe’de yalnız yaşayan kadının yatak odası penceresi önüne yağlı urganla darağacı kurarak, ‘seni asarız’ tehdidi savuran, görüntüleri ve adresleri belli olan şüphelilerin 13 aydır yakalanamamasına ‘öldürülmem mi lazım’ diyerek isyan eden N.D.’nin sesini, Kadın ve Aileden Sorumlu Devlet Bakanı Fatma Şahin duydu.

Bakan Şahin, Kartal Cumhuriyet Savcısı’nın ‘olur böyle şeyler’ diyerek can güvenliği için fotoğraf çeken bir telefon almasını önerdiği, polisin ise ‘görüntüsü var ama adı yok’ diyerek peşini bıraktığı polis kimlikli şüphelinin yakalanması için İstanbul Valiliği’ne talimat verdi. Fatma Şahih, N.D.’yi telefonla arayarak, “Bu işin takipçisi olacağını, sorumluların bulunması için gerekenin yapılacağını” söyledi.

Bu habere 2 kişi yorum yaptı. Bu habere ekleyebileceğiniz bir görüşünüz var mı? İsterseniz, yorumlar kısmına ekleyebilirsiniz.

Önerilen Başlıklar
Yorumlar
Yazar resmi
Sırma Bulut

şiddete kökten çözüm şart!

Yazar resmi
Chp’li Realist

Geçtiğimiz aylarda Chp İstanbul İl Kadın Kolları Başkanı Fatma Şahin’e yaptığı övgüden ötürü Kadın Kollarından bazıları tarafından eleştiri yağmuruna tutulmuş hatta hakkını helal etmeyenler olmuştu ve ilden gelen baskı ile istifa ettiği belirtilmişti. Bir Chp sempatizanı olarak bende Fatma Şahin’in bu yaklaşımını taktirle karşılıyorum olması gerekeni yapması bile bazılarının birşey yapıyormuş görünümden iyidir.