AK Parti’den yerel yönetimler toplantısı

AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkanlığı tarafından düzenlenen “1. Bölge Yerel Yönetimler Toplantısı” Haliç Kongre Merkezinde yapıldı. Toplantıda; Yerel Yönetimler, Belediyecilik, yeni çıkarılan Büyükşehir Kanunu, İstanbul’un yerel yönetim anlayışı ve 2014 Yerel Seçimleri konuşuldu.

Divan Başkanlığını İstanbul Milletvekili Hüseyin Bürge’nin yaptığı toplantıya, İl Başkanı Aziz Babuşcu, Genel Başkan Yardımcıları Menderes Türel ve Süleyman Soylu, İstanbul Milletvekilleri, İl Yürütme ve Yönetim Kurulu Üyeleri, İBB Başkanı Kadir Topbaş, İlçe Başkanları, İlçe Belediye Başkanları, 3 Kademe İlçe Yerel Yönetimler Başkanları, İl Genel Meclisi Üyeleri ve İlçe Belediye Meclisi Üyeleri katıldı.

Toplantıda bir konuşma yapan İl Başkanı Aziz Babuşcu, AK Parti’yi yerel yönetimlerde bir marka haline getirmiş yerel yöneticilerle ve İstanbul teşkilatıyla bir arada bulunmaktan büyük bir sevinç ve mutluluk duyduğunu ifade etti.

İl Başkanı, “2014 seçimleriyle ilgili en genel manada bir değerlendirme yapmak gerekirse, Bizim İstanbul teşkilatı olarak 2014 seçimlerine giderken 3 hedefimiz, 3 de görevimiz var. Hedeflerimiz şunlar: 1-Totalde AK Partinin İstanbul’da aldığı oyları gıpta edilecek düzeyde artırmak. 2-İçimizde ukde olan ilçeleri yeniden kazanmak. 3-Daha önce AK Parti yerel yönetim markasıyla tanışmamış ilçeleri, AK Parti yerel yönetim vizyonuyla buluşturmak. Bu hedeflerimize varmak için yapmamız gereken 3 ödev de şu: 1-Benim “doğuş ruhu” diye adlandırdığım bir perspektif içinde, bizi biz yapan ve siyasetimizin en temel özelliği olan, “insan odaklılık ve milletle kurulan gönül bağı” gerçeğine sıkı sıkıya sarılmak. 2-Bu zamana kadar yaptıklarımızı ve bundan sonra yapacaklarımızı milletimize çok iyi anlatmak. 3-Ve tüm çalışmalarımızı birlik, beraberlik, uyum ve koordinasyon içinde yapmak. İnanın bu 3 ödevimizi hakkıyla yaptığımızda, o 3 hedefimize varmamamız için hiçbir neden yoktur. Geçmişte çok şey başardık, yine başaracağız.” şeklinde konuştu.

Toplantıda bir konuşma yapan Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkanı Menderes Türel, yerel yönetimler, AK Parti belediyecilik anlayışı ve yeni çıkarılan Büyükşehir Kanunu hakkında bilgiler verdi. Genel Başkan Yardımcısı, “İstanbul AK Parti’li belediyelerle birlikte yükselişine devam ediyor ve bir dünya şehri olma yolunda ilerliyor. Bu başarıyı tüm Türkiye’ye yaymaya çalışıyoruz. Yeni Büyükşehir Kanunu da bu anlamda yaptığımız çok önemli bir iş. Bu yasa ile Türkiye ve şehirlerimiz çok daha sağlıklı ve kolay bir şekilde yönetilecek. Yasa, çok sayıda pratik fayda sağlıyor ve uygulamada karşılaşılan birçok sorunu çözüyor. Bu yasayı açıp okumadan eleştirenler, yasa uygulandıkça ne kadar yanıldıklarını görecekler.” dedi.

İBB Başkanı Kadir Topbaş, toplantıda yaptığı konuşmada İstanbul’da yapılan çalışmalar ve yürütülen projelerle ilgili açıklamalarda bulunarak, İstanbul’un yerel sorunları ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

İstanbul’un yerel yöneticilerini AK Parti İstanbul teşkilatıyla buluşturan toplantı, Genel Başkan Yardımcısı Menderes Türel’in katılımcıların sorularını yanıtlamasının ardından, oturum sonunda düzenlenen kokteylle sona erdi.

Bu habere ekleyebileceğiniz bir görüşünüz var mı? İsterseniz, yorumlar kısmına ekleyebilirsiniz.

Yorumlar