İstanbul ilçelerinde Saadet Partisi’ne büyük tuzak

Saadet Partisi tarafından şok bir açıklama yapılarak AK Parti suçlandı. İşte o önemli açıklama;

30 Mart Mahalli İdareler seçimine çok az bir zaman kala, her dönemde olduğu gibi bu dönemde de Saadet Partisi’ne karşı büyük tuzaklar kurulmaya başlanmıştır.

Saadet Partisi’nin hızlı yükselişi, İstanbul’da birçok ilçe belediyesini kazanma ihtimalinin belirmesi üzerine, özellikle AK Parti çevreleri, her zamanki bildik kara propaganda ve yalan-dolana dayalı söylentilere hız vermeye başlamışlardır.

Duyumlarımıza göre İstanbul’un birçok ilçesinde, özellikle de AK Parti kadın kolları temsilcileri, kapı kapı dolaşarak; ‘Biz de Saadet Partili’yiz. Ancak oylar bölünmesin diye bu sefer AK Parti’ye oy vereceğiz. Zaten Saadet Partisi de adaylarını geri çekmeye başladı ve seçimlere katılmayacaklar…’ gibi aslı ve astarı olmayan ve Müslüman’a asla yakışmayan yalan ve uydurma söylemlerini artırarak devam ettirmektedirler.

Ayrıca, çeşitli cemaat ve gurupların içinde bulanan Milli Görüş’çülerin akıllarını çelmek ve oylarını alabilmek için de ‘ Efendi Hazretleri ‘AK Parti’ye oy verin’ diyor’ yalanının da son günlerde sıkça kullanıldığının haberlerini almaktayız.

Her seçim öncesinde benzer olayları yaşadık. Bu seçim öncesinde de yaşamaktayız. Milli Görüş tabanını başka şekilde ve başka Partilere kanalize edemeyeceğini bilen çevreler, bu tür yalanlara başvurarak seçmen kitlemizi etkilemeye çalışmaktadırlar.

Bu ve benzeri her türlü yalanın aslı olmadığını bildirmek isteriz.

Seçim gününe Saadet Partisi’ne karşı benzeri başka tuzakların da kurulabileceğini hatırlatmak isteriz.

Saadet Partisi, 45 yıllık geçmişi olan Milli Görüş Hareketi’nin tek partisidir ve geçmişte olduğu gibi bugün de ülkemizin her yanında seçimlere katılacaktır. Ve hiçbir bölgede seçimlerden çekilme gibi ya da bir başka partiyi destekleme gibi bir kararı asla yoktur ve olmayacaktır.

Hem kamuoyunun, hem Milli Görüş tabanının ve özellikle de teşkilat mensuplarımızın bu tür yalanlara itibar etmeyerek, gönüllerinde yer etmiş olan Saadet Parti’li adaylara oy vereceklerine inanıyor, bu seçimlerin ilçemize, şehrimize, ülkemize ve bütün insanlığı saadet getirecek sonuçlar ile gerçekleşmesini temenni ediyoruz.

Bu habere ekleyebileceğiniz bir görüşünüz var mı? İsterseniz, yorumlar kısmına ekleyebilirsiniz.

Yorumlar