Erdoğan’ın çocukları yurt dışında okudu!

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, meydanlarda, halka, “devletin okulları bize yeter deyin” diyor.

Erdoğan, vatandaşa böyle diyor ancak kendi 4 evladı da yurt dışında okudu. İnternette sosyal medyada bu konuyla ilgili birbirinden dikkat çekici iddialar var. Başbakan’ın yurt dışında okumaya giden ilk oğlu, gemicilik sektöründeki yatırımlarıyla bilinen Ahmet Burak Erdoğan’dı. Ahmet Burak Erdoğan, otomobille ses sanatçısı Ayşe Sevim Tanürek’e çarpmıştı. Tanürek hastanede hayatını kaybetti. Burak Erdoğan, kazayla ilgili yargı süreci başlayınca, İstanbul’daki özel üniversiteden ayrıldı. İngiltere’ye özel okulda okumaya gönderildi.

Tomar tomar ve rüşvet olduğu öne sürülen paraların ortaya çıktığı soruşturmanın şüphelilerinden Bilal Erdoğan Amerika Birleşik Devletleri’nde eğitim gördü.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın büyük kızı Esra ve Küçük Kıza Sümeyye de Amerika Birleşik Devletleri’nde okudular. Başbakan’ın, Sümeyye Erdoğan’ın eğitim masraflarını bir iş adamına ödettirdiğine yönelik bir ses kaydı ve iddialar ortaya çıkmıştı.

Erdoğan, Bilal Erdoğan’ı katsayı adaletsizliği sebebiyle yurt dışında okuttuğunu iddia etmişti.

Erdoğan böyle demişti. Oysa, Bilal Erdoğan’ın üniversiteye başladığı yılda henüz katsayı adaletsizliği başlamadığı iddia ediliyor.

Erdoğan kızlarının başörtüsü yasağı sebebiyle Türkiye’de okuyamadığını anlatıyor. Ancak internette ve sosyal medyada konuşulan iddialara göre, Sümeyye Erdoğan, üniversite sınavına girdiği yıl 4 yıllık bir bölüm kazanacak puan alamamıştı.

Bu habere ekleyebileceğiniz bir görüşünüz var mı? İsterseniz, yorumlar kısmına ekleyebilirsiniz.

Yorumlar