Kartallı satranç ustası çocuklara ödül

 Kartallı çocukları ve gençleri satrançla tanıştırıp, bu sporda ilerlemelerini sağlamak için Kartal Kent Konseyi ve Türkiye Satranç Federasyonu ile birlikte satranç turnuvalarının yapılmasını destekleyen Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, Kartal’ı satranç turnuvalarının da vazgeçilmez ilçesi haline getirdi.

2014 İstanbul Çocuk ve Yıldızlar Ligi Kartal Grubu,  Kartal Belediyesi Yeni Hizmet Binası’nda yapılan satranç turnuvasının ardından ödüllerine kavuştu.Başhakem Cüneyt Kamil Yıldırım, Başhakem yardımcısı Bilge İbrahim Özel, hakem Ali Özdemir, Ali Atıcı, Arman Tümer, Nursel Yıldırım, Rüchan Arslan ve Uğur Karayiğit’in görev aldığı turnuva 200 sporcunun katılımıyla 4 grupta yapılan maçlar sonrasında çocuk ve yıldızlar ligi sahipleri ödüllerini aldı. İstanbul Çocuk ve Yıldızlar Ligi ödül töreninde zeka fırtınası estiren çocuklar a ödüllerini Kartal Belediyesi Satranç Kulüp Başkanı Esat Güngör takdim etti.

Kartal’da gençlerin ve çocukların statejik düşünme, bireysel karar alma ve sorgulama yeteneklerini geliştirmek amacıyla kurulan Satranç Kulübü haftanın 4 günü 7-18 yaş aralığında eğitimlerine devam ediyor. Kartal Belediyesi, Kartal Kent Konseyi ve Türkiye Satranç Federasyonu ile birlikte geleneksel hale gelen Satranç Turnuvalarına da ev sahipliği yapıyor. Kartal’da Hamleler, İstanbul İl Veteranlar Birinciliği, Türkiye Çocuk Satranç Ligi ve Türkiye Yıldızlar Satranç Ligi, Kartal Belediye Başkanlığı Satranç Kupası, 10 Kasım Atatürk Kupası Satranç Turnuvası, 24 Kasım Öğretmenler Satranç Turnuvası gibi geleneksel hale gelen turnuvalar ile Kartal’da satrancın ve genç sporcuların gelişimine destek veriyor.

YILDIZLAR LİĞİ:

  1. KADIKÖY SATRANÇ MERKEZİ

Masa                     Soyadı, Adı

1                                            Can Melih Kaan

2                                            Yaran Şiar

3                                            Özen Bahadır

4                                            Özcan Bora

 

 

  1. SATRANÇ AKADEMİSİ

 

Masa                     Soyadı, Adı

1                                            Cannesar Rad

2                                            Arda Çağıl Irmak

3                                            Salman İlhan Serhat

4                                            Ömer Çoşkun

 

  1. ŞAHKANLAR

 

Masa                     Soyadı, Adı

1                                            Alhas Mahmut Onur

2                                            Hacıoğlu Yusuf  Sadi

3                                            Yılmaz Aras

4                                            Özcan Muhammed Yusuf

 

ÇOCUK LİĞİ (SARI GRUP)

 

  1. ÇİFT ÜNLEM

Masa                     Soyadı, Adı

1                                            Demirbaş Emre

2                                            Günay Berk

3                                            Kıray efe Tuncer

4                                            Aksöz Burak Can

 

  1. FBO VEZİRLER

Masa                     Soyadı, Adı

1                                            Cinbaş Osman Ediz

2                                            Çoruh Can

3                                            Altaylar Evrim

4                                            Aslandoğan Başar

 

 

  1. ROTAMIZ SATRANÇ

Masa                     Soyadı, Adı

1                                            Girgin Baran

2                                            Kurt Efe

3                                            Yüksel Rıfatcan

4                                            Yüksel Sude

KARTAL (MAVİ GRUP)

  1. Balkanlar Koleji

Masa                     Soyadı, Adı

1                                            Aydoğdu Çağatay

2                                            Çalik Aydan

3                                            Peksoy Şiar Baran

4                                            Karadeniz Umut

  1. Balkanlar Koleji

Masa                     Soyadı, Adı

1                                            Paç Tuma Deniz

2                                            Akın Yağız Çınar

3                                            Delipınar Uras Emre

4                                            Arslantürk Nebil

  1. Özel Alev İlkokulu

Masa              Soyadı, Adı

1.      Ünsalan esat Deniz

2.      Akşahin Özgür

3.      Demirkazık Berkay

4.      Çığ Mehmet Efe

KARTAL (YEŞİL GRUP)

  1. FBO  ŞAHLAR

 

Masa                     Soyadı, Adı

1                                            Batır Ali Emir

2                                            Günal Tuncer Uğur

3                                            Akay Emir

4                                            Akay Arda

 

  1. SATRANÇ LORDLARI

 

Masa                     Soyadı, Adı

1                                            Tuncer Mehmet Emir

2                                            Ademoğulları Berat

3                                            Cangür Ali Mert

4                                            Büyükyenerel Ali Bora

 

  1. BALKANLAR KOLEJİ

 

Masa                     Soyadı, Adı

1                                            Yıldız Güneş

2                                            Gündoğdu Mustafa Hazar

3                                            Aksakal Talha

4                                            Karadeniz Efe

 

Bu habere ekleyebileceğiniz bir görüşünüz var mı? İsterseniz, yorumlar kısmına ekleyebilirsiniz.

Yorumlar