Gürsel Tekin “Camii Planlarını Erdoğan’a Bırakmayacağız” Dedi

Sarıyer’de ‘Yeni Büyükşehir Yasası’  isimli panele katılan Gürsel Tekin önemli açıklamalarda bulundu. 

Köprülerin yeşil alanları katlettiğini söyleyen tekin üçüncü köprü projesi hakkında da konuştu.

Gürsel Tekin konuşmasına “Üçüncü Köprü güzergahı burası, su havzaları ve orman alanları gözüküyor. Üç yıl önce burada bir tek ağaca zarar verilmeyeceği söylendi. Hadi anayasadan korkmuyorsunuz, Allah’tan korkun! Üçüncü köprü İstanbul’un katliamını gerçekleştirecek” şeklinde devam etti.

“Camii Planlarını Erdoğan’a Bırakmayacağız”

“Çamlıca, Kısıklı’nın da dahil olduğu kısımda yalıların yapıldığı, büyük villaların yapıldığı, yani ranttan beslenenlerin bir iskan haline getirdiği mekana dönüşmüştür. Bu kadar haramzedenin oturduğu o tepeye bir cami gerekiyor. Bunu Allah da affetmez. Göztepe’de de cami yapmakta ısrar ediyorlar. Yurttaşın bu konuda talebi yok. O cami yapılacak, yerin yukarısında da cami var aşağısında da. Diyanet İşleri senin bir talebin var mı? Ondan da ses çıkmıyor. Tabi o bizim kadınların altın günüyle ilgileniyor. Büyük imam çıkarak ‘ben cami yapacağım’ diyor. Bu ülkenin elbette camiye ihtiyacı vardır ama bunun planlamasını Tayyip Erdoğan’a bırakmayacağız.”

Kentsel Dönüşüm Yasası hakkında da konuşan Tekin şunları kaydetti:

“Son dönemde Kentsel Dönüşüm Yasası ve daha sonra da Belediyeler Yasası kamuoyunda çok tartışıldı. Belediyeler yasası dünyanın hiçbir yerinde olmayan bir şekilde AKP gece yarısı operasyonuyla getirdi. Dünyanın gelişmiş kentlerinde belediye yasalarını üniversiteler yapar. Mutlaka onların ve üniversitelerin düşünceleri alınır. Daha sonra kent planlaması yapılır. Bizim coğrafyamızın yüzde 65’i fay hattının üstünde. Her an depremle karşı karşıya kalabiliriz. 10 yıllık bir iktidar, deprem dönüşümüyle ilgili bir şey yaptı mı? Maalesef yok.”

Bu habere ekleyebileceğiniz bir görüşünüz var mı? İsterseniz, yorumlar kısmına ekleyebilirsiniz.

Yorumlar