Üsküdar’da Türkmen’in makamına doldu taştılar

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, kendisini kutlamak için heyetler halinde gelen konuklarını makamında ağırlıyor.

30 Mart seçimleri sonrası Üsküdar Belediye Başkanlığı’na seçilen Hilmi Türkmen’in makamı, kendisini kutlamak için heyetler halinde gelen Üsküdarlılar tarafından dolup taşıyor. Kamu kurum ve kuruluşları ile Sivil Toplum Kuruluş yetkilileri, Vakıflar, Dernek temsilcileri, gazeteciler, öğrenciler ve vatandaşlar tarafından başkanlık makamı haftanın 5 günü yoğun bir ziyaretçi akınına uğruyor.

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen ise bir yandan makamına ziyarete gelen konuklarının tebriklerini kabul ederken kendileriyle hem sohbet ediyor hem de hatıra fotoğrafı çektiriyor. Öte yandan Başkan Hilmi Türkmen, belediye dışında Pazar yerlerini, esnafları, okulları, camileri ziyaret ederek hem vatandaşlarla sohbet ediyor ve hem de çiçek dağıtıyor. Türkmen ayrıca Büyükşehir Belediyesi İl Genel Meclis toplantılarına da katılarak yoğun bir gündem yaşıyor.

Hilmi Türkmen, başkanlık makamının dolup taşmasıyla ilgili olarak yaptığı açıklamada “Üsküdarlı hemşerilerimizin teveccühü ile 5 yıl süreyle Belediye Başkanlığı’na seçildik. Makamın ağırlığını ve sorumluluklarımızı bilerek hareket edeceğiz. Kapımız Üsküdarlılara daima açık olacak. Elbette belediye olarak yollar, kaldırımlar, parklar yapacağız. Ancak bizim için aslolan kalplere giden yolları yapmaktır. Tarih ve Kültür Kenti Üsküdar olarak bizler büyük ve güçlü bir aileyiz. Bu ailenin her ferdinin düşüncelerine ve inançlarına saygı duyuyoruz. Dünyada artık ülkeler değil şehirler yarışıyor. Üsküdar olarak bizler de Tarih ve Kültür Şehri Üsküdar’ı dünyanın sayılı yerlerinden biri haline getirmek için hemşerilerimiz ile el ele, gönül gönüle var gücümüzle çalışacağız” dedi.

Bu habere ekleyebileceğiniz bir görüşünüz var mı? İsterseniz, yorumlar kısmına ekleyebilirsiniz.

Yorumlar