Ümraniye’de kutlu doğum etkinlikleri yapıldı

Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle Ümraniye Belediyesi ile Ümraniye Müftülüğü’nün birlikte düzenlemiş oldukları “Din ve Samimiyet” temalı program Ümraniye Belediyesi Nikah Sarayında gerçekleştirildi.

Ümraniye Belediyesi ile Ümraniye Müftülüğü’nün birlikte düzenlediği “Din ve Samimiyet” konulu Kutlu Doğum Programı, Ümraniye Belediyesi Nikâh Sarayı’nı dolduran Ümraniyelilere duygu dolu anlar yaşattı. Programa Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can’ın yanı sıra, Ümraniye Kaymakamı Mustafa Çek, Ak Parti Ümraniye İlçe Başkanı Öztürk Oran, Ümraniye Müftüsü Ercan Aksu, Ümraniye Belediye Başkan Yardımcıları, muhtarlar, STK temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

İmam-ı Azam Camii İmam Hatibi Osman OSMANOĞLU tarafından Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda, açılış konuşması yapan Ümraniye İlçe Müftüsü Ercan AKSU; Hz. Peygamber’in güzel ahlakı, örnek şahsiyeti ve prensipleriyle, insanlık için güzel bir modeldir. O’nu örnek almaya herkesin ihtiyacı olduğunu söyledi. Ercan Aksu, sözlerini bu gecenin hazırlanmasında desteklerini eksik etmeyen Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can’a teşekkür ediyorum diyerek tamamladı.

BAŞKAN HASAN CAN: GENÇLER PEYGAMBERİMİZİ ÖRNEK ALMALI

Ümraniye Belediye Başkanı Hasan CAN programda yaptığı konuşmada; Allah’a hamd ederiz ki onun sevgisi bizi bir araya getirdi. Peygamber sevgisi birbirimizi başka bir saikle değil, sadece Resulullah (sav) Efendimize duyduğumuz o güzel muhabbet bizi buraya getirdi. Dilerim ki Peygamber sevgisi nasıl bizi bu dünyada bir araya getirdi ise, kıyamet gününde de Peygamber Efendimizin etrafında, onun şefaati ile bir araya gelir, kurtuluşa ereriz. Kutlu Doğum Haftası münasebeti ile düzenlenen bu programlar peygamberimizi anlama fırsatı sunuyor. Özellikle gençlerimize bu anlamlı günlerde peygamberimizi daha iyi anlamaya gayret etmeli ve kendine örnek almalı. Her yıl Kutlu Doğum Haftası’nı İlçe Müftülüğümüzle birlikte düzenliyoruz, katkılarından dolayı İlçe Müftülüğümüze teşekkür ediyorum. Çanakkale İl Müftümüz bizi kırmayarak buraya kadar geldi, teşriflerinden dolayı kendilerine çok teşekkür ediyorum. Peygamber sevgisi ile burayı dolduran Ümraniyeli kardeşlerime bir kez daha diyorum ki; Rabbim sizi ve sevdiklerinizi, yakınlarınızı ve dostlarınızı, peygamber sevgisinden ve şefaatinden mahrum bırakmasın, dedi.

KAYMAKAM MUSTAFA ÇEK: BİRLEŞTİRİCİ UNSULARI ÖN PLANA ÇIKARMALIYIZ.

Ümraniye Kaymakamı Mustafa Çek programda yaptığı konuşmada; bu akşam Ümraniye Belediyemiz ile Ümraniye Müftülüğümüzün müşterek düzenlediği Kutlu Doğum Programı’nda bir aradayız. Bizi bir araya getiren ortak değerimiz, birleştirici unsurumuz, dinimiz ve Sevgili Peygamberimizdir. Dünya’da 1.5 milyar Müslüman yaşıyor. Hepimizin dini, kitabı, peygamberi aynı. Bu nedenle birleştirici unsurları ön plana çıkarıp, ayrışmadan uzak durmalıyız. Bu bizi güçlü hale getirir, dedi.

Program, Çanakkale İl Müftüsü İbrahim Öcüt’ün konuyla ilgili verdiği konferansla devam etti. Dinleyicilerin yoğun ilgi gösterdiği konferansa Hz. Peygamber’in samimiyetinden söz ederek başlayan Öcüt, Peygamber Efendimizin örnek yaşantısından bahsetti. Program, Ahmet Kayacı’nın seçkin ilahileri ve Grup Dilvenaz’ın seslendirildiği Türk Tasavvuf Müsikisi konser ile sonra erdi.

 

 

Bu habere ekleyebileceğiniz bir görüşünüz var mı? İsterseniz, yorumlar kısmına ekleyebilirsiniz.

Yorumlar