Yandaş kanalın kapısına dayandılar

A Haber’de yayınlanan programda, kendi üyeleriyle ilgili gündeme gelen iddiaların asılsız olduğunu belirten TGB’liler söz konusu televizyon binasının önünde protesto gösterisi yaptı.

Türkiye Gençlik Birliği üyesi yaklaşık 30 kişilik bir grup taşıdıkları pankartlarla TV kanalının Beşiktaş Balmumcu’da bulunan binası önünde saat 13.30’da toplandı.

Bu sırada çevik kuvvet polisinin çevrede önlem aldığı görüldü. Hükümet ve söz konusu televizyon kanalı aleyhine atılan sloganların ardından bir açıklama yapıldı.

Türkiye Gençlik Birliği (TGB) Genel Başkanı Çağdaş Cengiz yaptığı açıklamada; “A Haber” de yayınlanan bir programda örgütlerinin Manisalı bazı yönetici ve üyelerinin provokasyon yapmakla suçlandığını, bunun iftira olduğunu belirtti.
Cengiz, bazı fotoğraflara dayanılarak ortaya atılan bu iddianın doğru olmadığını, söz konusu arkadaşlarının aynı gün gözaltında olduğunu ve Başbakan Erdoğan Manisa’dan ayrılana kadar da gözaltında tutulduğunu söyledi. Protestocu grup açıklamanın ardından dağıldı.

Bu habere ekleyebileceğiniz bir görüşünüz var mı? İsterseniz, yorumlar kısmına ekleyebilirsiniz.

Yorumlar