Erdoğan Alevileri hedef aldı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, mezhep farklılıklarının kaşındığından şikayetçi olurken yine Alevileri hedef aldı.

Türkiye’de Alevi vatandaşların kapılarına işaret konuluyor. CHP’nin bazı milletvekilleri, utanmadan, sıkılmadan her türlü iftirayı, yalanı kullanarak Alevi vatandaşlarımızı tahrik ediyor. Reyhanlı saldırısında, Hatay’da, Malatya’da Adıyaman’da, Gezi ve 1 Mayıs olaylarında bunu denediler. Kendi milletvekilleri bizzat bu işin aktörü oldu. En son Okmeydanı’nda bir kez daha bunu denediler, orada da başarısız oldular.

CHP genel müdürüne defalarca çağrı yaptım, ‘bu örgütle aranıza mesafe koyun, koruyup kollamaktan vazgeçin’ diye defalarca uyarı yaptım. Özellikle de o malum Tunceli milletvekili başta olmak üzere CHP milletvekilleri adeta o örgütün vekilleri gibi davranmakta hiç tereddüt etmiyorlar.

Hızır Paşa’lar asırlar öncesinde kalmıştır. “Açılın kapılar şaha gidelim” diye umutsuzca başka yerlerden medet arama dönemleri de asırlar öncesinde kalmıştır. Türkiye’de kimin ne meselesi, kimin ne derdi varsa bu bizim meselemiz, bizim derdimizdir. Aradan eli kanlı örgütler, istismarcılar, tahrikçiler çekildiğinde inanın her mesele çözülecek, çözüm yoluna girecektir. Alevi vatandaşlarımız lütfen aradaki istismarcılara, iki yüzlü siyasetçilere prim vermesinler. İşte şurada Soma’da yaşananlar… Bakıyorsunuz Alevi vatandaşlarımızı sağdan soldan toparlayıp Soma’ya götürüyorlar. Niye? Bu defa da Soma’yı karıştıracaklar.

Merhum Âşık Veysel, “Yezid nedir, ne kızılbaş/Değil miyiz hep bir kardaş/Bizi yakar bizim ataş/Söndürmektir tek çaresi”. Olay bu. Ama onu biz birlikte söndüreceğiz. Bu aziz millet, hiçbir zaman Alevi-Sünni çatışmasına prim vermedi. Biz yeni Burak Can’ların, terörize edilen, terörün içine sokulan yeni Berkin’lerin, Okmeydanı’ndaki olayların, Uğur’ların, Ayhan’ların da yitip gitmesine tahammül gösteremeyiz.

Bu habere ekleyebileceğiniz bir görüşünüz var mı? İsterseniz, yorumlar kısmına ekleyebilirsiniz.

Yorumlar