CHP’li vekil Nur Serter’in adayı Baykal

CHP İstanbul Milletvekili Nur Serter, Cumhurbaşkanlığı seçiminde CHP ve MHP’nin mutlaka ortak aday çıkarması gerektiğini savunarak, “İki partiden ve diğer partilerden destek alacak, Türkiye’nin kaderini değiştirecek ismin Deniz Baykal olduğuna inanıyorum” dedi.

Nur Serter, “CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı parti içinden mi olmalı, nasıl bir nitelik taşımalı?” sorusuna şu cevabı verdi:

“Bu seçimde CHP ve MHP’nin mutlaka ortak aday çıkarması gerekiyor. Ortak adaylarla ilgili isimler gündeme geliyor. Bazılarının ciddiyeti yok, bazılarının ise var. Türkiye açısından ciddiye alınması gereken, yeni bir barış ve aydınlık sürecini başlatacak olan tek isim Deniz Baykal’dır. Deniz Baykal, gerçek devlet adımıdır, çok büyük bir siyasi ehliyete sahiptir; müthiş bir olgunluğa ve hoşgörüye sahiptir. Türkiye’nin bugün içinde bulunduğu ayrışmanın üzerinden gelecek tek isimdir. Geçmişte çok değişik konularda sorumluluk almıştır. Maliye Bakanlığı, Dışişleri Bakanlığı, Enerji Bakanlığı, Başbakan Yardımcılığı yapmıştır. Yurtdışında da görev almıştır. Yurt içi ve yurtdışı engin deneyimi çok olan bir kişidir. Türkiye’nin barış ve kucaklaşma dönemine ihtiyaç vardır. Başbakan’ın Cumhurbaşkanı adayı olması halinde, Türkiye’de kutuplaşma daha da büyüyecektir. Türkiye’nin birliğini ve bütünlüğünü sağlayacak, iki partiden ve diğer partilerden destek alaca, Türkiye’nin kaderini değiştirecek ismin Deniz Baykal olduğuna inanıyorum.”

Bu habere ekleyebileceğiniz bir görüşünüz var mı? İsterseniz, yorumlar kısmına ekleyebilirsiniz.

Yorumlar