İstanbul’da olağanüstü fırtına son gelişmeler

Şiddetli yağışlarından İstanbul’da uydu yayınları da olumsuz etkilendi.  İstanbul’un pek çok noktasında vatandaşlar televizyon yayınlarını izleyemiyor.

İstanbul’da elektrik kesintileri de yaşanırken internet bağlantılarında da sorun yaşanıyor. İstanbul ve çevresindeki olumsuz hava koşulları nedeniyle Atatürk Havalimanı’ndaki tüm seferler geçici olarak iptal edildi.

AKOM’DAN FLAŞ AÇIKLAMA

Afet Koordinasyon Merkezi, İstanbul’da beklenen yağış ile ilgili açıklama yaptı. Açıklamada, “Son uydu ve Meteorolojik radar verilerine göre, İstanbul için beklenen sağanak yağışın yarım saat içerisinde başlaması tahmin edilmektedir. Yağışlar Büyükçekmece, Küçükçekmece, Avcılar, Beylikdüzü ve Silivri’nin batı kesimleri ila Zeytinburnu ilçelerimizde kuvvetli şekilde etkili olacak. İlerleyen saatlerde ise tüm İstanbul genelinde etkili olması bekleniyor. Ekipler gece sabaha karşı kanal temizlik çalışmaları yaptı. Yağmurun başlaması ile birlikte muhtemel riskli bölgelerde itfaiye, AKOM, İSKİ, Atık Müdürlüğü ekipleri kritik noktalarda hazır bekletiliyor” denildi.

YARIN SABAH 9’A KADAR DEVAM EDECEK

İstanbul, Kocaeli ve Sakarya’da bugün 18.00’den itibaren yağış ve fırtına beklenirken, bu durumun yarın sabah 9’a kadar devam edeceği bildirildi. Türkiye genelinde de yağışlı hava etkili olmaya devam ediyor.

Bu habere ekleyebileceğiniz bir görüşünüz var mı? İsterseniz, yorumlar kısmına ekleyebilirsiniz.

Yorumlar