Kılıçdaroğlu’ndan hızlı tren hakkında önemli açıklama

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, cumhurbaşkanlığı seçim kampanyasının da önemli tartışma konularından biri olan “Ankara-İstanbul Hızlı Treni” hakkındaki “Gönül rahatlığıyla hızlı trene biner misiniz?” sorusuna “Hayır!” yanıtını verdi.

SİNYALİZASYON SİSTEMİ BİTMEMİŞ

Kılıçdaroğlu, zaman zaman yaşadığı “Sefer sıkıntıları” ile gündeme gelen hızlı trene neden binmeyeceğini, “O konuda mühendislerin yaptığı bir çağrı var. Sinyalizasyon sistemi bitmemiş. Bu büyük bir risk. Hızlı tren elbette olmalı, elbette binerim. Sonuçta, Erdoğan’ın kendi cebinden ödediği parayla yapılmış değil. Benim vergimle, bu ülkenin parasıyla yapılmış. ‘Neden yaptın’ diye eleştirimiz de yok. Ama bir treni yaparsınız, bütün unsurlarını tamamlarsınız, ondan sonra hizmete açarsınız” söyleriyle açıkladı.

SİNYALİZASYON SİSTEMİ BİTİNCE BİNECEĞİZ

Kılıçdaroğlu, “Erdoğan, hızlı treni de seçim propagandası aracı olarak kullandı. Sinyalizasyon sistemi tamamlanmamış, her an kaza olabilir. Ben söylemiyorum bunu, mühendisler söylüyor. Ben bu işin uzmanı değilim. Bu işin uzmanları çıkıp bunu söylüyorlar. Kuran’ı Kerim ‘İşi ehline veriniz’ diye emrediyor. Ehil kim, mühendis. Mühendisler ‘Sinyalizasyon sistemi bitmedi’ diyor. İnsanın hayatını tehlikeye atmaya değer mi? Pamukova’da yaşanmadı mı kaza? Sinyalizasyon bittikten sonra elbette bineceğiz” dedi.

Bu habere ekleyebileceğiniz bir görüşünüz var mı? İsterseniz, yorumlar kısmına ekleyebilirsiniz.

Yorumlar