Ekmeleddin İhsanoğlu: AK Parti’nin dağılmasını istemeyenler bize oy verecek

Samsun’da sivil toplum kuruluşları ile bir araya gelen cumhurbaşkanı adayı Prof. Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu, ekmeği büyütüp komşularla paylaşacaklarını ama vatanı asla kimselerle paylaşmayacaklarını söyledi.

Büyük Samsun Oteli’nde sivil toplum kuruluşları temsilcileri ile buluşan Ekmeleddin İhsanoğlu,cumhurbaşkanlığını aile reisliğine benzeterek eli sopalı, maşalı bir babanın devrinin geçtiğini kaydetti. Artık aile resinin herkesi kucaklaması gerektiğini ifade eden cumhurbaşkanı adayı İhsanoğlu konuşmasını şöyle sürdürdü: “Bize destek veren 12 partinin dışında AK Parti’li kardeşlerimizde destek veriyor. Bu durumla ben gerçekten iftihar ediyorum. Onlar aynı zamanda kendi partilerinin dağılmamasını istiyorlar. Türkiye’de ANAP Turgut Özal’dan sonra dağıldı. Doğru Yol Partisi Süleyman Demirel cumhurbaşkanı olduktan sonra dağıldı.

AK Parti‘ye gönül vermiş kardeşlerimiz benim çok yakınlarım. Bana parti kurulurken kuruculuk teklifi yapmışlardı. Benim hayatım boyunca en yakın olan arkadaşlarım hala o partinin içerisinde. Onlarla benim çok samimi münasebetlerim var her partide olduğu gibi. Onlar partilerini korumak istiyorlarsa oylarını bize vereceklerinden eminim. Biz bu yolculuğa mevki makam sahibi olmak için çıkmadık. Biz bu yolculuğu sevgiyi ekmek için, saygıyı ekmek için, birlik ekmek için, dirlik ekmek için çıktık. Biz ekmeğimizi büyüteceğiz. Ekmeğimizi büyüteceğiz ki, daha mutlu olacağız. Daha fazla para alalım ve daha fazla zengin olalım. İstikrar olmazsa refah, huzur olmaz. Ekmeğimizi büyütelim sonrada bunu gerekirse dostlarımızla, komşularımızla paylaşalım ama asla ve asla topraklarımızı vatanımızı kimseyle paylaşmayalım. Allah bu devlete ve millete zeval vermesin.” dedi.

Konuşmanın ardından Prof. Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu’na Samsun Ülkü Ocakları Başkanı tarafından tablo hediye edildi. Prof. Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu, yanındaki Bağımsız Milletvekili Ertuğrul Günay ile bilikte seçim otobüsüne binerek seçim gezilerine devam edeceği Ordu ilene gitmek üzere vatandaşların alkış ve tezahüratları eşliğinde otelden hareket etti.

Bu habere ekleyebileceğiniz bir görüşünüz var mı? İsterseniz, yorumlar kısmına ekleyebilirsiniz.

Yorumlar