AKP’de olağanüstü kongre tarihi belli oldu

Başbakan Erdoğan’ın cumhurbaşkanı seçilmesi sonrası bugün MKYK toplantısı gerçekleştiren AK Parti’nin Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, toplantı sonrasında basın mensuplarının karşısına çıkarak açıklamalarda bulundu.

AKP’nin 27 Ağustos tarihinde olağanüstü kongreye gideceği ve yeni genel başkanını belirleyeceği açıklandı.

Çelik, Erdoğan’ın 28 Ağustos’ta Meclis’te yemin etmesinden sonra cumhurbaşkanlığı görevine başlayacağını ifade etti.

ABDULLAH GÜL TARTIŞMASI

Çelik basın toplantısı sonrasında basın mensuplarının sorularını da cevaplandırdı. Abdullah Gül’ün partiye dönmesi konusundaki bir soruya cevap veren Çelik, AKP’nin Gül’ü bağrına basacağını, Gül’ün partinin kurucusu olduğunu ve AKP’ye dönmesinden doğal birşey olmayacağını ifade etti.

AKP’deki kongre tarihinin 27 Ağustos olduğunu, Gül’ün görev süresinin bitişinin ise 28 Ağustos olduğunu ve bunun Gül’ün önünü kesme planı olup olmadığı şeklindeki bir soruya ise Çelik şu şekilde bir cevap verdi: “Bu durum Erdoğan’ın gidişiyle ilgili bir tarihtir Gül’ün gelişiyle ilgili değil. Bir partide hizmet etmek illa genel başkan başbakan olmak demek değildir. Sayın Abdullah Gül de yaptığı açıklamalarında bir beklentisi olmadığını açıklamıştır. Abdullah Gül Bey bu hesapları yapacak birisi değildir.”

Bu habere ekleyebileceğiniz bir görüşünüz var mı? İsterseniz, yorumlar kısmına ekleyebilirsiniz.

Yorumlar