Anadolu Yakası vergi dairelerinde Özgecan protestoları

Büro Emekçileri Sendikası (BES) İstanbul 3 Nolu Şube üyesi emekçiler, Özgecan Aslan’ın katledilmesine işyeri önlerinde yaptıkları eylemlerle tepki gösterdiler. Siyah giyinerek ve siyah kurdeleler takarak işbaşı yapan büro emekçileri, tepkilerini Anadolu Yakası’nda 6 ayrı işyerinde yaptıkları eylemlerle dile getirdiler.

Bostancı Vergi Daireleri Kompleksi ve Pendik Vergi Daireleri Kompleksi, Anadolu Adalet Sarayı C Kapısı, Ümraniye Vergi Daireleri Kompleksi, Ümraniye Sosyal Güvenlik Merkezi ve Pendik Sosyal Güvenlik Merkezi önünde büro emekçileri yaptıkları kitlesel eylemlerle katliamı lanetlediler. “Yasta değil isyandayız! Özgecan’ın hesabını soracağız!” pankartı açan büro emekçileri, “Özgecan’ın katili, kadınlara yaşamı dar etmeye çalışan siyasi iktidar ve kapitalist sömürü düzenidir” dediler. Yapılan açıklamalarda “Her yönüyle çürümüş, kokuşmuş ve yolsuzluk batağına batmış kapitalist dünya düzeni, çocuklarımıza uyuşturucudan ve geleceksizlikten başka bir şey sunamamakta, kendi sefil çıkarları uğruna insanlığa savaşlardan, ölümden ve yoksulluktan başka bir şey vaat edememektedir. İşte düzenin bu yozlaşmışlığı ve kirli doğası üzerinden ayakta duran siyasi iktidardan beslenenler, 6 yaşındaki çocukla evlenilebileceğine, annelerinin diz üstü etek giymesinden dahi tahrik olunabileceğine, kadının çalışmasının caiz olmadığına, çalışan kadının fuhuşu özendireceğine dair pervasızca açıklamalar yapmaktadırlar. Ortadoğu’yu kan gölüne çeviren ve siyasi iktidar tarafından açık destek gören İŞİD çetesinin kadın pazarları kurarak kadınları köleleştirmesi ve satışa çıkarması, gerçekte bu zihniyetin ürünüdür” denildi.

“Bu çürümüş düzene, AK Parti’nin kadın düşmanı politikalarına karşı, kadınıyla erkeğiyle tüm emekçiler ayaktayız; tecavüz insanlık suçudur, tecavüze karşı ayaktayız; Özgecan’ı yakan gericiliğe ve bu gericiliği besleyen kokuşmuş sömürü düzenine karşı ayaktayız!” sözleriyle basın açıklamaları sonlandı.