1 Mayıs nasıl geçti? İşte tüm gelişmeler…

1 Mayıs Türkiye’nin pek çok şehrinde olaysız ve görkemli mitinglerle kutlandı. İstanbul’daki kutlamalara ise polisin Taksim ablukası ve gözaltılar damgasını vurdu. 1 Mayıs’ı Taksim’de kutlamak için Beşiktaş’tan yürüyüşe geçmeye çalışan gruplara polis müdahale etti. Beşiktaş’taki 1 Mayıs kutlamaları sırasında bir genç karnından bıçaklandı. İstanbul Valisi Vasip Şahin yaptığı açıklamada 203 kişinin gözaltına alındığını bildirdi. Şahin ayrıca 6 polis ve 18 göstericinin yaralandığı bilgisini paylaştı.

İstanbul Valiliği 203 kişinin gözaltına alındığını, yaşanan olaylarda 6 emniyet mensubu ve 18 göstericinin yaralandığını duyurdu.

Valilik’ten yapılan açıklamada ayrıca, “Yapılan çalışmalar neticesinde saat 16.00 itibariyle; 2 adet ses bombası, 1 adet silah, 54 adet Molotof kokteyli,5 adet havai fişek rampası, 6 adet sapan, 6 adet maske, 1 adet telsiz ve 1 adet kar maskesi ele geçirilmiştir” denildi.

İstanbul Emniyet Müdürü Selami Altınok ise bugün İstanbul’da 20 bine yakın polisin görev yaptığını söyledi.

Altınok saat 18.00 itibarıyla, Tepebaşı-Şişli arasındaki yol ve Füniküler hattıyla, Levent-Yenikapı metro hattı ve Tünel hariç olmak üzere trafikteki alınan tedbirlerin kalkmış olacağını söyledi.

İstanbul Emniyet Müdürü, Taksim Meydanı’nın ise ikinci bir emre kadar kapalı kalacağını açıkladı.