Bursa’da Alevi aileye linç girişimi iddası

Bursa’da Alevi aileye oruç saldırısı: 2 kişi ağır yaralı Bursa’da Alevi bir aile, oruç tutmadıkları gerekçesiyle saldırıya uğradı.

Bursa’nın Kestel ilçesinde Alevi bir aile çocuklarının dondurma yemek istemesi üzerine linç girişimine maruz kaldı. Saldırıda baba Daimi Gül, anne Nurgül Gül ve küçük çocuk yaralandı. Babanın durumu ağır.

BURSA- Alevilerin yoğun yaşandığı Kestel ilçesinde küçük bir çocuğun dondurma yemek istemesi üzerine tehlikeli bir gerginlik yaşandı.

Edinilen bilgiye göre, küçük çocuk dondurma almak için gittiği dondurmacıda hakarete maruz kaldı. Daha sonra çocuk annesi ile bir kez daha dondurmacıya gidip dondurma istemesi üzerine anne Nurgül Gül ile dondurmacı arasında tartışma çıktı. Dondurmacı anne ve çocuğu “Ramazan’da ne dondurması?” dedi, ardından hakaret ederek iş yerinden uzaklaştırdı.

HDP Bursa Basın Bürosu’ndan alınan bilgiye göre, bu durum üzerine olaya dahil olan baba Daimi Gül ile dondurmacı arasında arbede çıktı. Aile arbede sonrası evlerine dönerken dondurmacı ve iki kişinin saldırısına maruz kaldı. Demir çubuk ve levyelerle gerçekleşen saldırıda anne Nurgül Gül’ün boynunda kırıklar oluştu. Baba Daimi Gül ise aldığı demir sopası darbeleri ile ağır yaralandı. Küçük çocuğun da saldırı sırasında yaralandığı öğrenildi. Şevket Yılmaz Araştırma Hastanesi’ne kaldırılan aile üyelerinden baba Daimi Gül’ün hayati tehlikesi olduğu öğrenildi.
etha .com

Bu habere ekleyebileceğiniz bir görüşünüz var mı? İsterseniz, yorumlar kısmına ekleyebilirsiniz.

Yorumlar