Kartal’da AKP’liler Saadet Partililere saldırdı

AKP’liler, İstanbul Kartal’da Saadet Partili’lere saldırarak, stantlarını dağıttı.

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul milletvekili adayı Birol Aydın, partisine yönelik saldırı üzerine yaptığı açıklamada, “kutuplaşmanın ve tahammülsüzlüğünün geldiği son noktadır bu olay. Seçim standımız dağıtılıp partililerimiz darp ediliyor. Gerekçe ne? Seçim barajı sıfır dememiz. Seçimlere saatler kala yaşanan bu olay ülkedeki gerginliğin en somut örneğidir. Seçimlerin huzur içinde geçmesi en büyük temennimizdir. Ak Partili arkadaşlar tükeniş sendromu yaşıyorlar, bunun için de ne yaptıklarını bilemez hale geldiler” dedi.

Seçime saatler kala AKP ve Saadet Partisi arasında gerginlik yaşandı. İstanbul Kartal’da seçim çalışması yapan Saadet Partili gençlere, 30-40 kişilik AKP’li bir grup saldırarak çalışma yaptıkları standı yıktı. Saldırganlar stantta görevli partilileri de darp ettiler.

Kartal Neyzen Tevfik Caddesi üzerinde stant çalışması yapan AKP’liler ve Saadet Partililer seçimlere saatler kala birbirine girdiler. Cadde üzerindeki AKP standında görevli partililer ikindi sularında caddenin karşı tarafında bulunan Saadet standına gelerek “Halkın kafasını karıştırıp oylarımızı çalıyorsunuz. Yüzde 10 barajı kalkmadı, niye baraj sıfır diyorsunuz.” şeklinde bağırdı.

akp-saadet2

AYDIN: TAHAMMÜLSÜZLÜĞÜN GELDİĞİ SON NOKTA

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul milletvekili adayı Birol Aydın, partisine yönelik saldırı üzerine yaptığı açıklamada, “Kutuplaşmanın ve tahammülsüzlüğünün geldiği son noktadır bu olay. Seçim standımız dağıtılıp partililerimiz darp ediliyor. Gerekçe ne? Seçim barajı sıfır dememiz. Seçimlere saatler kala yaşanan bu olay ülkedeki gerginliğin en somut örneğidir. Seçimlerin huzur içinde geçmesi en büyük temennimizdir. Ak Partili arkadaşlar tükeniş sendromu yaşıyorlar, bunun için de ne yaptıklarını bilemez hale geldiler.” dedi.

Bu habere ekleyebileceğiniz bir görüşünüz var mı? İsterseniz, yorumlar kısmına ekleyebilirsiniz.

Yorumlar