AK Parti İstanbul Milletvekilleri Mazbatalarını Aldı

1 Kasım Genel Seçimleri’nde İstanbul’dan milletvekili seçilen AK Partili 46 vekil, törenle mazbatalarını aldı.
Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’nda bulunan Şehit Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz Konferans Salonu’nda 26. Dönem AK Partili İstanbul milletvekilleri için mazbata takdim töreni düzenlendi. Tören öncesi konuşan İstanbul 2. Bölge’den milletvekili seçilen eski Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakerecisi Volkan Bozkır, “1 Kasım seçimleri Türkiye demokrasi tarihinde dönüm noktası oldu. Gerçekten Türkiye’nin bundan sonraki yıllarına kararlı bir şekilde gidebilmesi için bir imkan ortaya çıktı. Millet tercihini bu yönde yaptı. İnşallah önümüzdeki dönemin huzur içinde, barış içinde, müreffeh bir Türkiye’ye giden bir şekilde devam etmesini diliyorum” dedi.
“ALLAH BİZİ MİLLETİMİZE KARŞI MAHCUP ETMESİN”
İstanbul 3. Bölge’den milletvekili seçilen eski Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehmet Mehdi Eker, “Hepimiz için hayırlı olsun. Vekalet almak tabi önemli bir sorumluluk. Allah bu vekaletin sorumluluğunu yerine getirmeyi nasip etsin. Yeni bir dönem. İnşallah bu dönem Türkiye için hayırlara vesile olur. Hem milletimiz hem insanlık için güzel gelişmelere, hayırlı hizmetlere vesile olur inşallah. Biz bunun için gayret göstereceğiz. Allah bizi milletimize karşı mahcup etmesin” diye konuştu.
“HALKIMIZIN TAKDİRİNİ ÖPTÜK BAŞIMIZA KOYDUK”
İstanbul 1. Bölge’den milletvekili seçilen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın damadı Berat Albayrak ise, “1 Kasım seçimleri ülkemize hayırlı uğurlu olsun. İşte biz de bugün geldik mazbatalarımızı almaya inşallah hayırlısıyla. 7 Haziran’da dediğimiz gibi halkımızın bir takdiri vardı. Öptük başımıza koyduk. Siyasi mücadelemizi yaptık. Tekrar bu erken seçim oldu. Bugün başka bir tablo var. Üzerimize daha fazla sorumluluğun yüklendiği bir tablo var. İnşallah layıkıyla halkımızın güvenini boşa çıkarmayız” dedi.
“BU DÖNEM TERÖRÜ BİTİRİRİZ DİYE DÜŞÜNÜYORUM”
İstanbul 2. Bölge’den milletvekili seçilen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Ekrem Erdem de,”7 Haziran’dan çıkartılan dersler çerçevesinde inanıyorum ki çok farklı bir dönem olacak. Önümüzde 4 yıl var. Bu 4 yılda hükümet üzerinde seçim baskısı da olamayacağı için çok daha güzel bir dönem olacak. Türkiye’nin kronik sorunu terördür. Bu dönemde terörle mücadele daha güçlü bir şekilde yapılacak. Bu dönem inanıyorum ki terörü de bitiririz diye düşünüyorum” şeklinde konuştu.
“EN BÜYÜK SORUNUMUZ GEÇERSİZ OYLARDI”
AK Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci, bütün milletvekillerini tebrik ederek, “Bizim bir öndeki seçimde İstanbul’daki en büyük sorunumuz geçersiz oylardı. 537 bin geçersiz oyumuz vardı. Bu sayı 104 bin civarına indi. Bu kutsal göreve mazhar olan bütün milletvekillerimizi tebrik ediyorum” dedi.
Temurci’nin konuşmasının ardından mazbata törenine geçildi. İstanbul 1’inci, 2’inci ve 3’üncü bölgeden seçilen milletvekillerine mazbatalarını İstanbul İl Seçim Kurulu Başkanı Hayriye Gül, İl Seçim Kurulu üyesi Vedat Yılmaz Abdurrahmanoğlu ve AK Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci takdim etti. Törene katılan milletvekillerinden 37’sine mazbataları teslim edildi. Mazbataların verilmesinin ardından milletvekilleri toplu fotoğraf çektirdi.

Bu habere ekleyebileceğiniz bir görüşünüz var mı? İsterseniz, yorumlar kısmına ekleyebilirsiniz.

Yorumlar