Kılıçdaroğlu’nun Kardeşi İnşaatta Bekçilik Yapıyor!

Kemal Kılıçdaroğlu’nun küçük kardeşi Celal Kılıçdaroğlu’nun İzmir’de bir inşaat şantiyesinde bekçilik yaptığı ortaya çıktı.

“KENDİSİNDEN TORPİL Mİ İSTESEYDİM”

“İstesem, kendisi de yardımcı olurdu. Ancak o CHP’nin Genel Başkanı. Ondan bana torpil yapmasını mı isteseydim? Böyle yaparsam onu zorda bırakmış olmaz mıyım? Bu başkalarına haksızlık olmaz mı? Üstelik çalışmak ayıp değil ki. İş arıyordum, burada buldum. Masa başında oturmak bana uygun değil. Burada halimden çok memnunum. Bizler başkaları gibi gemicik peşinde koşanlardan değiliz. Ağabeyimle telefonla görüştük. İzmir’de iş bulduğumu söyledim, o da memnun oldu.”

DURUMUNUN HABER YAPILMASINI İSTEMEDİ

Durumunun haber yapılmasını da istemeyen, fotoğraf ve görüntü çekilmesinden rahatsız olan Kılıçdaroğlu, “Emekliyim. Aldığım para yetmiyor. Eşim de Kocaeli’nde çalışıyor. Çocuklarımıza yardımcı olmak için uğraşıyoruz. Emekli olduğum halde geçinemiyoruz. Emekliler gerçekten çok zor şartlarda yaşıyor. Emeklilerin çoğunluğu en az benim kadar zor durumda yaşam savaşı veriyor. Başbakan biraz da emeklileri düşünsün. Aldığım emekli aylığı yetse ben niye gurbete düşeyim?” dedi.

BAŞBAKAN’A SESLENDİ

Kendisi gibi emeklilerin sorunları hakkında da konuşan Celal Kılıçdaroğlu, “Emekliler gerçekten çok zor şartlarda yaşıyor. Emeklilerin çoğunluğu en az benim kadar zor durumda yaşam savaşı veriyor. Başbakan biraz da emeklileri düşünsün. Aldığım emekli aylığı yetse ben niye gurbete düşeyim, gelip burada çalışayım” dedi.

850 TL MAAŞ ALIYOR…

CHP Gaziemir İlçe Başkanı Umut Tekin, CHP Lideri’nin en küçük kardeşi Celal Kılıçdaroğlu’nun bir inşaatta bekçi olarak çalıştığını doğruladı.

Tekin, Celal Kılıçdaroğlu’nun “gündüz bekçisi” olarak görev yaptığını söyleyerek, bir de ilginç ayrıntı verdi: “Maaşı 850 TL…”

“DUYUNCA İNANAMADIM…”

Kemal Kılıçdaroğlu’nun kardeşinin, kendisinin ilçe başkanı olduğu bölgede inşaat bekçisi olarak çalıştığını, Gaziemir’deki yerel gazetecilerden duyduğunu ve ilk önce bu habere inanmadığını söyleyen Tekin, “Seydi Baba Türbe inşaatına incelemeye gittim. Kendisiyle orada karşılaşınca, doğrudan soramadım, sohbete başladım. Uzun sohbetin ardından, söz ‘nerelisin’ konusuna geldi. Bunun üzerine de, Sayın Genel Başkan’ın kardeşi olduğunu öğrendim.”
Tekin, Celal Kılıçdaroğlu’na, “neden bize gelmedin” diye sorduğunu da belirterek, aldığı yanıtı şöyle anlattı:
“Bana, ‘geçinemedim’ dedi. ‘Emeğimle çalışmak istedim, bu işi buldum, gururla da çalışıyorum” diye devam etti.
Tekin, üyesi olduğu partinin Genel Başkanı’nın kardeşinin, kendi görev alanında “inşaat bekçisi” olmasının kendisinde neler hissettirdiğine ilişkin soruya karşılık ise, “Han hamam sefaları sürenleri düşününce, Genel Başkanımızla bir kez daha gurur duydum” dedi.

KEMAL KILIÇDAROĞLU: ALIN TERİYLE EKMEĞİNİ KAZANIYOR, ALNINDAN ÖPÜYORUM

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, en küçük kardeşi Celal’in İzmir’de bir inşaatta bekçi olarak çalıştığını doğrulayarak, Hürriyet’e şu açıklamayı yaptı;
“Edindiğiniz bilgi doğrudur. Kardeşim evinin ekmeğini alın teriyle kazanan bir emekçidir. Ekmeğini, aşını alın teriyle kazanan başı dik, onurlu milyonlarca emekçi gibi inşaatta çalışan kardeşime de, kolaylıklar, sağlık ve huzur diliyor, alnından öpüyorum.”

Kaynak: Vatan

Bu habere ekleyebileceğiniz bir görüşünüz var mı? İsterseniz, yorumlar kısmına ekleyebilirsiniz.

Yorumlar