Suriye ordusu büyük Halep operasyonunu başlattı

Suriye ordusu ve müttefiklerinin Halep’in kuzeyinde Suriye krizinin başladığı günden bu yana en kapsamlı operasyonu başlattığı bildirildi.

Suriye ordusu ve müttefiklerinin Halep’in kuzeyinde Suriye krizinin başladığı günden bu yana en kapsamlı operasyonu başlattığı bildirildi.

Yakın Doğu Haber’in haberine göre, Suriye ordusu ve müttefikleri, bu operasyonla cihatçıların diğer bölgelerle olan irtibatını kesmeyi hedefliyor.

Suriye ordusunun Halep’teki güvenli bölge alanlarını genişletmek ve silahlı grupların bağlantı yollarını kesmek için başlattığı belirtilen kapsamlı operasyonla ilgili açıklamada bulunan Ulusal Savunma Güçleri’nden bir komutan, “Biz şu an 7 cephede terörist gruplara karşı savaşıyoruz. Operasyonların kapsamı daha da genişliyor” dedi ve sürdürülen operasyonun Halep’te krizin başından beri yapılan en büyük operasyon olduğunu söyledi.

Öte yandan son birkaç aydır Halep’in güney ve güneybatısını büyük ölçüde kontrol altına alan Suriye ordusu ve müttefiklerinin kentin doğusundaki operasyonlarını arttırdığı bildiriliyor.

Suriye ordusunun 2012’den beri IŞİD’in işgali altına bulunan Halep’in doğusundaki el-Bab’a doğru ilerlediği belirtilirken el-Bab’a yönelik operasyonlara Dera’dan Hama’ya, Humus’tan Lazkiye’ye kadar birçok bölgede yürüttüğü operasyonlarla tanınan Albay Süheyl Hasan’ın komuta ettiği bildiriliyor.

Bu habere ekleyebileceğiniz bir görüşünüz var mı? İsterseniz, yorumlar kısmına ekleyebilirsiniz.

Yorumlar