Kartal’da ‘Taciz ediliyorum’ diyen öğretmene sürgün!

Kartal’da ‘taciz edildiği’ iddiasıyla savcılığa başvuran müdür yardımcısının tayini çıktı.
İstanbul Kartal’da okul müdürünün sözlü ve yazılı tacizine uğradığını söyleyerek savcılığa başvuran kadın müdür yardımcısının, bir başka okula ‘tayini’ çıktı. Kadın öğretmene ‘sürgün’ olarak yorumlanan tayinin ‘hizmet gereği’ yapıldığı savunulurken, ‘cinsel taciz’ suçundan 3 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açılan okul müdürü ise aynı okulda idarecilik görevine devam etti.

DHA’nın haberine göre Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’nın hazırladığı iddianameye göre olay şöyle gelişti:

İngilizce öğretmeni P.Ü.(34) geçtiğimiz yıl Ocak ayında Kartal’da bir ilköğretim okulunda işe başladı. Yine aynı okulda müdür yardımcılığı görevini üstlenen kadın öğretmen P.Ü, evli ve bir çocuk babası okul müdürü H.Y.(38) hakkında kendisini sürekli taciz ettiğini belirterek suç duyurusunda bulundu.

Müdürün bir kağıda not yazıp ajandasının içine koyduğunu, okuldaki masasının üzerinde de bir aşk şiiri bulduğunu belirten P.Ü, müdürün odasına girip çıktıktan sonra suça konu şiiri bulduğunu kaydetti ve müdürün kendisini sık sık telefonla da arayıp rahatsız ettiğini ifade etti.

OKUL MÜDÜRÜ YAZDIĞINI KABUL ETTİ

Okul müdürü H.Y. ise ajandanın içinde bulunan not kağıdının kendi el yazısı olduğunu ancak ajandanın içine kendisinin koymadığını belirtti.

Savcılık iddianamesinde not kağıdının şüphelinin kendisinin yazdığını kabul ettiğini, aşk şiirinin de odaya girip çıktıktan sonra mağdur tarafından bulunduğunu ifade etti. Şiir ve notun haberi olmadan kadın öğretmene bırakıldığını kaydeden savcılık, H.Y.’nin “Cinsel taciz” suçunu işlediğini belirtti.

Okul müdür hakkında 4,5 aydan 3 yıla kadar hapis cezası istemiyle Anadolu Asliye Ceza Mahkemesi’ne dava açıldı.