Kılıçdaroğlu: AKP yönetimi PKK ile işbirliği yaptı, ispat edeceğim

CHP lideri Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında konuştu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin haftalık grup toplantısında gündemi değerlendirdi.

Artvin’le ilgili açıklamalarda bulunan Kılıçdaroğlu, “Artvin Cerattepe’de madencilik yapılmamalıdır. Artvin halkı boşu boşuna ormanlarına sahip çıkmıyor, sadece Artvinliler değil herkes karşı çıkıyor. Sadece 1 kişi karşı çıkmıyor. Havuz medyası şimdi bütün Artvinlileri terörist ilan etmiş durumda, ben bütün Artvinlileri değil terörist en önemli vatansever ilan ediyorum” dedi.

‘FİŞLEMEYE BAŞLAYACAKLAR’
“Bunlar kişisel verilerin korunması adı altında herkesi fişlemeye başlayacaklar. Bunlar kurum kuruyor, 7 üyesi de AK Parti’li olacak” diyen Kılıçdaroğlu, “Siz çocuk mu kandırıyorsunuz? Kişilerin ırkı, etnik kökeni, siyasi düşüncesi, felsefi inancı, dini, mezhebi, kılık ve kıyafet, dernek vakıf ve sendika üyeliği, sağlık, cinsel hayat ‘niye merak ediyorlar merak ediyorum’, hepsini fişleyecekler. Bunların amacı AB ile uyum sağlamak değil, bazı kriterleerinden yola çıkarak 78 milyonu fişlemek” şeklinde konuştu.

“Düzen o kadar bozuldu ki… Bakın gazetelerin spor sayfalarına” diyen CHP lideri, “Hakem kırmızı kart gösterirdi artık futbolcu kırmızı kart gösterir oldu, düzen böyle bozuldu. Bu düzen, Türkiye’ye acıyı ve gözyaşını getirdi. AK Parti yönetimiyle PKK işbirliği halindedir, açıkça söylüyorum” ifadelerini kullandı.

‘AK Parti PKK İLE İŞBİRLİĞİ YAPTI’
Kılıçdaroğlu, “Yetki gaspına nasıl izin veriyorsunuz? AK Parti hükümeti, bakanlar ve başkanlar, terör örgütüne açıkça yardım ve yataklık yapmıştır. Türkiye bugün kan gölüne dönmüşse bunun sonucudur. Kendileri söylüyor. “Biz valilere talimat verdik, bunlara dokunmayın dedik” diyorlar. 290 kez yazı yazılıyor, 282’sine dokunmayacaksınız diyor. Bu terör örgütüne yardım ve yataklık yapmaktır” dedi.

“AK Parti yönetimiyle PKK işbirliği halindedir. Versinler mahkemeye, hepsini ispat edeceğim” diyen Kemal Kılıçdaroğlu, “Kimse kanın, gözyaşının üzerinde oturamaz. Kanı ve gözyaşını bir seçenek olarak milletin önüne koymayı asla kabul etmiyoruz. PKK mahkemeler kurdu, sesleri çıkmadı. Vergi daireleri kurdular, askere alma daireleri kurdular, trafik kontrolü yaptılar, şehirleri cephaneliğe dönüştürdüler, ses yok! Neden milletin önüne kanı ve gözyaşını koyup başkan olacağım diyor. Sen başkan olamayacaksın” şeklinde konuştu.

ANKARA PATLAMASI
“MİT önümüzdeki günlerde şu terör örgütü, ismini de veriyor askerlerin yoğun olduğu illerde eylem yapacak önlem alın diyor. Önlem sıfır” diye konuşan CHP lideri, şöyle devam etti:

Ankara’nın kalbinde, bomba patlıyor. Bugün 1 kişi daha hayatını hkaybetti Allah rahmet eylesin. Bu terörist 2850 Km yol katediyor. 43 ili geziyor. 22 kişiyle telefon konuşması yapıyor terör eylemi hakkında. bu süreç içinde ne oluyor hiçbir şey olmuyor. Bomba patlıyor apar topar isim veriliyor. Suriyeli şu örgüte mensup diye çıkıp açıklama yaptılar. Kim yaptı? Bu ülkenin Başbakanı ve Cumhurbaşkanı… Davutoğlu patlama sesi duyduk inceleyeceğiz diyor. İyi ki duymuş sesi duymayadabilirdi. İçişleri Bakanı twitter üzerinden haber veriyor. Bu akşam yaşanan saldırıyı şiddetle kınıyorum. Bu saldırı ülkemize yapılmıştır diyor. Yok biz de Küba’da yapıldı sanmıştık. Sen o terör örgütünü neden koruyorsun? Sen bu ismi kamuoyuyla paylaşmadığın anda o örgüte yardım yapıyorsun demektir.
“Bu bombayı patlatanlar orada ölenleri tesadüfen seçtiler” diyor. MİT bunların hepsini sana önceden söylüyor. Beyefendi çıkıp “Terör örgütü orayı tesadüfen seçti” diye çıkıp açıklama yapıyor. Biz doğruyu nereden öğrendik, terör örgütünden ve bombayı patlatanın babasından öğrendik.
“Bu kadar insan hayatını kaybetti. İstifa eden bir bakan gördünüz mü? Erdemli, yürekli, namuslu bir bakan gördünüz mü?” diye soran Kılıçdaroğlu, “Sorumluluk almıyorlar. Devlet teşkilatı düzenli ve etkili mi çalışıyor? Devleti bozarsanız, bunların hiçbiri çalışmaz. Böyle bir devlet yönetimi Türkiye Cumhuriyeti tarihinde hiç olmamıştır. Kendilerini sorumsuz bir siyasetçi olarak görüyorlar. Aldığınız para haram olsun diyorum başka ne deyim size? Bu ülkenin doğasına, taşına, insanına saygılıysanız sorumluluk duyar ve istifa edersiniz. Namus ve şeref kavramının bile içini boşalttılar. Sorumluluk, ahlaki değerlerle yerine getirildiğinde bir anlam ifade eder” yorumunu yaptı.

Bu habere ekleyebileceğiniz bir görüşünüz var mı? İsterseniz, yorumlar kısmına ekleyebilirsiniz.

Yorumlar