Beşar Esad: ”Suriye halkı gitmemi isterse bir gün bile kalmam” dedi

Ülkesinin iç savaş halinde olmadığını savunan Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad, “Suriye halkı gitmemi istediğinde bir gün bile kalmam” dedi.

Deutsche Welle Türkçe’nin aktardığına göre Alman ADR televizyonuna mülakat veren Esad, ülkesini terketmek zorunda kalan insanların Almanya tarafından kabul edilmesini olumlu karşıladığını belirterek, “Ancak Suriyelilerin hayatlarını ülkelerinde idame ettirmelerine yardımcı olmak; daha akıllıca ve daha az masraflı olacaktır. Bunun için de Suriye ile değil, terörle mücadele etmeye karar verilmesi gerekiyor” diye konuştu.

Mülakattan farklı bir bölümü yayınlayan Sputnik ise Esad’ın şu sözlerine yer verdi: “Görevde kalıp kalmayacağım, bunu söyleyen devletler ya da yetkilileri ilgilendirmez, bundan dolayı da hiçbir zaman açıklamalara kulak vermeyeceğim. Görevde kalıp kalmayacağım ya da kimin göreve geleceği konusundaki karar, mutlak şekilde Suriye halkının kararı. Görevde kalmamı istedikleri sürece kalacağım, gitmemi istediklerinde ise bir gün bile kalmayacağım.”

Bu habere ekleyebileceğiniz bir görüşünüz var mı? İsterseniz, yorumlar kısmına ekleyebilirsiniz.

Yorumlar