Mehmet Ali Birand Yoğun Bakımda

Kanal D Ana Haber sunucusu ve Haber Grup Başkanı Mehmet Ali Birand, Amerikan Hastanesi’nde yoğun bakıma alındı.

Birand’ın tedavi gördüğü Vehbi Koç Vakfı Amerikan Hastanesi’nden açıklamada , “Safra yollarındaki darlığa yönelik bir girişim geçiren Mehmet Ali Birand, gözlenen kardiyak sorunlar nedeniyle yoğun bakımda izlenmektedir” denildi.

MART AYINDA OPERASYON GEÇİRMİŞTİ

Kanal D Haber Grup Başkanı Mehmet Ali Birand, mart ayında Amerikan Hastanesi’nde bir operasyon geçirmiş ve safra kesesi yolundaki tıkanıklığı açmak üzere Birand’a stent takılmıştı.

Ünlü haberci dün aniden rahatsızlanarak Amerikan Hastanesi’ne kaldırıldı ve safra kesesindeki stent değiştirildi. Birand şu an Amerikan hastanesinde yoğun bakımda tutuluyor. Doktorlar Birand’ın sağlık durumundan ümitli.

SAĞLIK DURUMUYLA İLGİLİ AÇIKLAMA

Kanal D Haber Grup Başkanı Mehmet Ali Birand, safra kesesindeki stent değişimi için geldiği Amerikan Hastanesi’nde ameliyat oldu. Mehmet Ali Birand’ın sağlık durumuyla ilgili açıklamayı Kanal D Haber Direktörü Süleyman Sarılar yaptı.

Sarılar, “Daha önce biliyorsunuz safra kesesine bir stent takılmıştı. Bu stendin rutin değişme zamanı gelmişti. Dün yapılacaktı ama operasyon bugüne kaldı. Bugün stent değiştiğinde bir enfeksiyon meydana geldi. Doktorlar bir enfeksiyon tespit etti. Kan değerlerinin normale dönmesi için hastanede tutuyorlar ” dedi.

Süleyman Sarılar, ” Doktorlar hayati tehlikesi yok diyor. Yani söyledikleri şu. Kan değerleri normale dönünceye kadar kontrol altında hastanede tutacağız diyorlar ” şeklinde konuştu.

Birand’ın bilincinin açık olduğunu da söyleyen Sarılar, “Ben yanına girmedim. Doktorlarla görüştüm. Doktorların açıklaması bu. Bundan öte bir şey söylemiyorlar ” dedi. Yoğun bakımda olduğuna dair iddiaların sorulması üzerine ise Sarılar, “‘Kontrol altında tutuyoruz’ dediler. O doktorların bileceği bir iş. Nerede kontrol altında tutuyorlar bilemiyoruz. Ailesi de yanında ” diye konuştu.

HASTANEDEN AÇIKLAMA YAPILDI

Kanal D Haber Grup Başkanı Mehmet Ali Birand’ın sağlık durumuyla ilgili tedavi gördüğü Vehbi Koç Vakfı Amerikan Hastanesi’nden açıklama yapıldı. Açıklamada, “Safra yollarındaki darlığa yönelik bir girişim geçiren Mehmet Ali Birand, gözlenen kardiyak sorunlar nedeniyle yoğun bakımda izlenmektedir” denildi.

TWİTTER’DA GÜNDEM OLDU

Yılların eskitemediği ender habercilerden biri olan Kanal D Haber Grup Başkanı Mehmet Ali Birand’ın hastaneye yatması sevenlerini paniğe sevkederken, dünyada en çok kullanılan sosyal ağlardan biri olan Twitter’da da bir anda gündem maddesi oldu.

KANAL D’DEN AÇIKLAMA GELDİ

Usta gazetecinin sağlık durumuyla ilgili dedikoduların artması üzerine Kanal D, resmi Twitter hesabından şu açıklamayı yaptı:

“Kanal D Haber Grup Başkanı Mehmet Ali Birand safra kesesindeki stent değişimi için hastaneye yatmıştır. Acil şifalar diliyoruz.”

Bu habere ekleyebileceğiniz bir görüşünüz var mı? İsterseniz, yorumlar kısmına ekleyebilirsiniz.

Yorumlar