CHP’den Erdoğan’a: Haddi değil

CHP Genel Başkan Yardımcıları Veli Ağbaba, “CHP’nin genel başkanlığına kimin layık olup olmadığını söylemek cumhurbaşkanın haddi ve hakkı da değildir” dedi.

CHP İşçi Sendikaları ve Sivil Toplum Kuruluşlarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba ile İnsan ve Doğa Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Zeynep Altıok, Adana’da partisinin il başkanlığında basın toplantısı düzenledi.

CHP Adana İl Başkanı Ayhan Barut ve Adana Milletvekili Zülfikar İnönü Tümer’in de katıldığı toplantıda konuşan Veli Ağbaba, Türkiye’nin iyi yönetilmediğini savundu. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, Karaman’daki cinsel istismar olayının ardından Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu için söylediği “Birilerinin önüne yatmış vaziyette” açıklamasına tepki gösteren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a da yanıt verene Ağbaba, şunları söyledi:

“45 ÇOCUĞUN TECAVÜZE UĞRAMASINDAN AK Parti SORUMLUDUR”

“CHP’nin genel başkanlığına kimin layık olup olmadığını söylemek cumhurbaşkanın haddi ve hakkı da değildir. Oraya CHP genel başkanını seçen CHP üyeleri ve delegeleridir. Sayın Kemal Kılıçdaroğlu da tüm kongrelerde tam destek alarak seçilmiştir. Bugün hem cumhurbaşkanı, hem başında bulunduğu siyasi parti, kendi pisliklerini örtme çabası içindedir. 45 çocuğun tecavüze uğramasından sorumlu AK Parti’dir. Anlayamadığımız bir durumla karşı karşıyayız. Çocuklara aylarca tecavüz ediliyor. Bunla ilgili ses etmeyenler, Ensar Vakfı’nı kutsayanlar CHP genel başkanının kullandığı bir deyimle uğraşıyorlar. Acaba onlarda hiç vicdan ve ahlak yok mu? Türkiye’nin her yanında çocuklara taciz haberleriyle ilgili ne yaptılar? Onların görevi Ensar Vakfı’nı korumaktır. Çünkü bu vakıf AK Parti’nin kendisidir. Düne kadar o öğretmeni tanımadıklarını söylüyorlardı. Bugün gazetelerde beraber çekilmiş fotoğrafları çıktı. Bu öğretmen onlar tarafından bilinen o camiada tanınan, etkin birisi. O tecavüz eden öğretmen çok iyi tanınan birisidir. Bakanlık yapan milletvekilliği yapanlara hodri meydan diyoruz. Yakında onların da resmi çıkacaktır. O kadın örgütlerine, genel başkanımıza tepki gösterenlere çağrı yapıyoruz. Birazcık vicdan, birazcık ahlak varsa kendi çocuklarınızı düşünün, ona göre tepki gösterin. Onların amaçları bu pislikleri kapatmaktır.”

Bu habere ekleyebileceğiniz bir görüşünüz var mı? İsterseniz, yorumlar kısmına ekleyebilirsiniz.

Yorumlar