Devlet Bahçeli’den Meral Akşener’e sert sözler

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, MHP Grup Toplantısı’nda konuştu.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında açıklamalarda bulundu. Meral Akşener’le ilgili sorulan sorulara sert tepki veren Bahçeli, Akşener’e yönelik, “Paralelle haşır neşir, terbiyesiz, edepsiz” dedi.

“Türklüğü silmek isteyen milatlar sıraya girmiştir” diyen Bahçeli “Hepsinin gayesi birdir. Ancak Türk milleti bu oyunu yutmaz. Bunu zalim aşı asla Türk vatanında tutmaz” dedi.

Bahçeli, “MHP anlamını Türk-İslam ülküsünde bulmuştur. Bundan da dönmeyiz bundan da dönmemizi kimse bizden beklemesin” diye konuştu.

HDP İRAN İLE GÖRÜŞTÜ
HDP’lilerin İran’la görüştüğünü ileri süren Bahçeli, “HDP’liler İran’ın siyasi askeri kanatlarıyla 2014-2015 yılında kaç defa görüşmüşlerdir. Görüşmelerde barikat konulması konusunda taktikler alınmış ve bu taktikler aynen uygulanmış mıdır?” diye sordu.

DOKUNULMAZLIKLAR
Devlet Bahçeli, HDP’li milletvekillerinin dokunulmazlıklarıyla ilgili olaraksa şunları söyledi:

“Dokunulmazlıkların kaldırılması için daha neyi bekliyoruz? MHP AKP’nin Anayasa değişikliği teklifine destek verecektir.

Şimdiden sudan bahaneleriyle dokunulmazlığın kaldırılması konusunda geri adım atmışlardır. Özerklik Özyenetim diye tuturanlar, vatan kavramını kullanınca günahlarından kurtulacaklarını mı sanmaktadırlar.

Bilhassa AKP ve CHP’ye sesleniyorum. Madem irade açıktır. O halde gelin dokunulmazlıkları tek kalemde kaldıralım. Fezlekeli bölüceleri doğruca adaletin önüne çıkaralım.”

MERAL AKŞENER
​Toplantının arkasından Meral Akşener’in ifadeleri sorulan Bahçeli, “Bu kadar çirkin bir ifade olamaz. 101 veya 105 kişi paralelden gözaltına alınırken MHP Genelbaşkanı’na baş paralelci diyemezler. Kendisi bu kadar paralel ile haşır neşirken MHP’ye baş paralelci diyemez. Bu kadar edepsiz terbiyesiz olunmaz” şeklinde konuştu.

Bu habere ekleyebileceğiniz bir görüşünüz var mı? İsterseniz, yorumlar kısmına ekleyebilirsiniz.

Yorumlar