Mehmet Ali Birand Hayatını Kaybetti!

Mehmet Ali Birand için Amerikan Hastanesi önünde bekleyenler…Ağızlarında dua. Bütün sevenleri, yoğun bakımdaki büyük gazeteci Mehmet Ali Birand için dua ediyor. Mehmet Ali Birand öldü, Mehmet Ali Birand hayatını kaybetti haberleri ile sarsılan sevenleri, gazetecinin hayatta olduğunun, tedavisinin yoğun bakımda sürdüğünün açıklanmasıyla sınırlı bir mutluluk yaşadı. Hastane önündeki ümitli, bir o kadar da endişeli bekleyiş devam ederken acı haber geldi. Oğlu Umur Birand açıkladı: Babam Mehmet Ali Birand’ı kaybettim1..Mehmet Ali Birand öldü!..Sevenlerinin başı sağolsun.

Mehmet Ali Birand Öldü…Mehmet Ali Birand, 71 yaşında hayatını kaybetti. Ölümün Saat 18 civarlarında gerçekleştiği belirtildi. Mehmet Ali Birand, Vehbi Koç Vakfı Amerikan Hastanesi’nde.

Mehmet Ali Birand için bugün Hastane’ya gidenler arasında Hükümet Sözcüsü ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç da vardı. Hastane’de Mehmet Ali Birand’ın yakınları ve doktorları ile görüşen Bülent Arınç, çıkışta “Mehmet Ali Birand öldü, Mehmet Ali Birand hayatını kaybetti” yönündeki haberlerin kesinlikle doğru olmadığını söyledi. Mehmet Ali Birand’ı ilkeli, dürüst ve cesur bir gazeteci olarak nitelendiren Bülent Arınç, Mehmet Ali Birand’ın bir an evvel sağlığını kavuşması için duacı olduklarını belirtti.
Hastane’ye akın edenler arasında İşadamı Rahmi Koç ve Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül de vardı.
Her iki isim de, “Mehmet Ali Birand’ın tedavisi devam ediyor” demekle yetindi.
Hastanedeki ünlü isimler arasında Uğur Dündar ile Ertuğrul Özkök de var.

Bu habere ekleyebileceğiniz bir görüşünüz var mı? İsterseniz, yorumlar kısmına ekleyebilirsiniz.

Yorumlar