Akşener iddialı: Tek başına iktidar olacağım

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) içinde süregiden liderlik savaşındaki en önemli isimlerden, genel başkan adayı Meral Akşener, Devlet Bahçeli’nin kendisine yönelik ‘paralelci’ iddiasına karşılık, “Paralelle mücadeleyi gündemde tuttuğum için bir kadının uğrayabileceği en ağır iftiraya uğradım. Ben bu arkadaşlarla, bu şerefsizlerle mücadelemi yapacağım” dedi.

‘Başbakan olacağım’

Adaylık çalışmaları kapsamında Bursa’da partililerle bir araya gelen başkan adayı, kendisine koltuk meraklısı yakıştırması yapanlara, “Evet sizin adınıza koltuk meraklısıyız. Çünkü ülkücü gençlik, ya taşeron yanına ya da uzman çavuşluğa mahkum edildi. Onun için biz sizin adınıza, gençlerimizin adına, hanımlarımızın adına koltuklara talibiz. Ben daha önce televizyon programında, ‘Başbakan olacağım, Milliyetçi Hareket Partisi iktidar olacak’ dedim. Allah’ın izniyle olacağız. Cumhurbaşkanlığını bir ülkücü yönetecek, Meclis’i ülkücü yönetecek. Başbakan ülkücü olacak ve bu ülkeyi yönetecek. Bakanlar Kurulu ülkücülerden olacak. Bu ülkeyi yönetecek en az 150 Bakanlar Kurulu şu salondan çıkar. Elinizi korkak alıştırmayan. Tek başına iktidar olacağım” dedi.

Bütün koltukları istiyoruz

Kul hakkı yiyenleri ‘gırtlaklarından kusturacağını’ iddia eden Akşener, “İktidar partisi topuyla, tüfeğiyle, basınıyla, iftira ve korkutma, şantaj yayınlarıyla hücuma başladı. Onlar ülkücüleri bilmiyor. Bilselerdi tir tir titrerlerdi” diye konuştu.

Kendisine dönük ‘paralelci’ iddiasını bir kez daha reddeden Akşener, “Ben paralel değilim, ama onlar yamuk. Biz iktidar olacağız. Bütün koltukları istiyoruz. Çünkü ant olsun ki, yemin olsun ki, önce yamukları, sonra yamuklukları düzelteceğiz” derken, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın, Nükleer Güvenlik Zirvesi’ne katılmak için gittiği ABD’de onbaşılar ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu tarafından karşılanmasını da ti’ye aldı.

‘Paralel’ konusunu gündeme getirdiği için kendisine baskı yapıldığını kaydeden Akşener şöyle devam etti: “Bunu çok gündemde tuttuğum için, 7 Haziran beyannamemizde vaatlerimizi açıkladığım için bir kadının uğrayabileceği en ağır iftiraya uğradım. Ben bu şerefsizlerle mücadelemi yapacağım. Şu anda mahkemedeyiz. Bunun bedelini ödedim. Sayın Davutoğlu ‘MHP’de değişim olursa çok kötü bir şey olacak’ diye görüş sarf etti. Bir partinin iç işlerine karışmak ayıptır. Haddinizi bilin” dedi.

Bu habere ekleyebileceğiniz bir görüşünüz var mı? İsterseniz, yorumlar kısmına ekleyebilirsiniz.

Yorumlar