AKP’den bakan ve milletvekillerine 16-18 Mayıs tarihlerinde seyahat yasağı

AK Parti yönetimi, bakan ve milletvekillerine, dokunulmazlıkların kaldırılmasına ilişkin oylamanın yapılacağı 16-18 Mayıs tarihlerinde kesinlikle Ankara’da olmaları talimatını içeren bir yazı gönderdi.


Hürriyet’te yer alan habere göre, AK Parti, TBMM Anayasa Komisyonu’nda krize neden olan ‘dokunulmazlıklara ilişkin Anayasa değişikliğinin’ Genel Kurul’da 2 tur olarak yapılacak görüşme tarihini belirledi. Gelecek hafta 20 milletvekili ve bazı bakanların önceden kararlaştırılmış yurtdışı görevi olduğunu saptayan AK Parti yönetimi, görüşmelerin bir sonraki hafta 16-18 Mayıs tarihlerinde yapılmasını kararlaştırdı.

16-18 MAYIS TARİHLERİNDE ANKARA’DA BULUNMA TALİMATI

Parti grup yönetimi, bakan ve milletvekillerine görüşmelere katılmaları için 16-18 Mayıs tarihlerinde kesinlikle Ankara’da olmaları talimatını içeren bir yazı gönderdi. Birinci tur oylamada teklifin reddedilmemesi için en az 330 oy gerekiyor. İki gün sonra yapılacak ikinci tur oylamada 367 oy bulunursa, Anayasa değişikliği teklifi, referanduma sunulmadan kabul edilmiş olacak. Dosyalar, geldiği yöntemle yeniden Adalet Bakanlığı’na, oradan da işlem yapılması için savcılara gönderilecek.

Bu habere ekleyebileceğiniz bir görüşünüz var mı? İsterseniz, yorumlar kısmına ekleyebilirsiniz.

Yorumlar